Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Powiększają się szeregi łomżyńskiej pielgrzymki

Główne zdjęcie
fot. www.pielgrzymka.lomza.pl

Już 661 osób zmierza na Jasną Górę. Na trasie dołączają kolejne. Najmłodszy pielgrzym ma 5 lat – to Wiktora, mieszkanka Małkinii, która na Jasną Górę wędruje już 6 raz. – Po raz pierwszy brała udział w pielgrzymka, gdy była jeszcze pod sercem matki – informuje ks. Piotr Mazurek, kierownik 24. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę.


O 3 lata więcej ma najmłodsza uczestniczka grupy żółto-brązowej, która wyruszyła z Łomży. To 8-letnia Natalia ze wsi Niksowizna.
Najstarszym uczestnikiem pielgrzymki jest 77-letnia pani Janina z miejscowości Górki Sypniewo, a najczęściej na pątniczy szlak wyruszał pan Krzysztof (był wszystkie 24 razy).

Łącznie od początku pielgrzymki łomżyńscy pątnicy przeszli już ok. 180 km. Kryzysowy były ostanie dni, kiedy to szeregi łomżyńskiej pielgrzymki opuściło 6 osób. - Dziś maszeruje się znacznie lepiej, nikt nie opuścił grupy – mówi ks. Piotr Mazurek.

Pielgrzymi nocleg spędzili w Piotrowicach, dziś zmierzają w kierunku Grzegorzewic. Przed nimi kolejny dość długi dzień na nogach – przejdą 34 km. Na Jasną Górę będą zmierzać jeszcze przez tydzień. Przed nimi ok. 250 km.

zobacz: www.pielgrzymka.lomza.pl

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę