Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radionadzieja.pl

Ponad 400 próbek krwi zebrano w Łomży

Akcja oddawania krwi jak również poszukiwania dawców szpiku dla chorej na białaczkę Hani przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W piątek w województwie podlaskim zebrano ponad 600 próbek krwi, w tym w Łomży ponad 400. Pomagać można było także w niedzielę. W Centrum Katolickim w Łomży zorganizowany został specjalny punkt pobrań krwi.

Próbki krwi na dawcę szpiku można było oddawać w Centrum Katolickim w ramach organizowanej tam cyklicznie akcji „Oddaj Krew z Chrystusem”. .Wiele osób w akcji w Centrum Katolickim wzięło udział po raz kolejny, oddawali ją nawet kapłani.

Do punktu w Centrum Katolickim zgłosiło się ponad 60 dawców, ale krew pobrano od 56. Zdecydowana większość z nich – 52-óch – oddała pełne jednostki krwi, kilka osób zdecydowało się oddanie tylko próbek. Łącznie udało się pozyskać 24 litry krwi. Natomiast do banku dawców szpiku zapisało się w niedzielę 50 mieszkańców Łomży, ich próbki krwi zostały już wysłane do Warszawy.

Akcję „Pomóż – Hania musi żyć” zorganizowali pracownicy Agencji Restrykturyzacji i Modernizacji Rolnictw. Rodzice chorej na białaczkę dziewczynki pracują bowiem w oddziale Agencji w Zielonej Górze. Pomóc postanowili koledzy także z Podlaskiego Oddziału Regionalnego AriMR w Łomży. Dyrektor Zbigniew Kamiński pojawił się wśród trłumnie oddających krew łomżan, za zorganizowanie akcji chwalił pracownice Agencji, podkreślał też dobrą współpracę z władzami miasta przy przygtowaniach.

Łącznie od piątku krew na dawców szpiku dla Hani oddało ponad 400 osób w samej Łomży. W całym województwie próbki krwi na dawcę szpiku oddało już grubo ponad 600 osób.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę