Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Już oddają krew dla Hani.

Główne zdjęcie
Jako pierwsi w Łomży krew dla Hani oddawali strażacy (fot. Jacek Babiel)

Kilkanaście osób odwiedziło już łomżyński oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Próbki poddane zostaną analizie, czy posiadacz danej krwi może być dawcą szpiku kostnego dla 2,5 letniej dziewczynki. Duża akcja poszukiwania dawcy w całej Polsce i w regionie. Pomóc mogą także łomżanie.

Jako pierwsi w Łomży krew dla Hani oddawali strażacy (fot. Jacek Babiel)
Jako pierwsi w Łomży krew dla Hani oddawali strażacy (fot. Jacek Babiel)
Mała Hania walczy z białaczką. Jej rodzice pracują w zielonogórskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W poszukiwania dawcy szpiku dla dziewczynki zaangażowali się pracownicy Agencji w całej Polsce, w Poldaskim Oddziale Regionalnym AriMR akcję rozpoczęły Emilia Balik i Barbara Szczęsna. Na antenie Radia Nadzieja mówiły, że aby zostać dawcą, wystarczy na początek oddać małą próbkę krwi, która zostanie poddana analizie. Barbara Szczęsna podkreśla, że oddania szpiku nie trzeba się bać. Jest to zabieg, do tego bezbolesny, bo wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Szpik pobierany jest z kości biodrowej dawcy. Zanim jednak dojdzie do przeszczepu, dawca musi być całkowicie zdrowy.

„Pomóż – Hania musi żyć” - akcja poszukiwania dawcy szpiku dla 2,5 letniej dziewczynki rozpocznie się w Łomży dziś (8 sierpnia) o godz. 7 rano. Krew będzie można oddawać do godz. 13 w szpitalnym punkcie krwiodawstwa. Natomiast od godz. 11 do 18 przy Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Nowej 2 w Łomży stał będzie specjalny ambulans, w którym będzie można oddać próbkę krwi.

Akcja prowadzona będzie także w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Suwałkach, Augustowie, Sejnach, Olecku i Kowalach Oleckich. Krew oddawali już mieszkańcy gm. Boćki, zbiórka krwi do badań odbyła się także podczas Festyn w Hajnówce.

Dawcą szpiku może być osoba od 18 do 50 roku życia.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę