Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radionadzieja.pl

Mleczna feta w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowiecka Mlekovita ma nową masłownię i biurowiec – obiekty zostały oficjalnie otwarte i poświęcone. Uroczystość odbyła się w I Światowym Dniu Mleka w Polsce i na Ogólnopolskim Święcie Mleka, które odbywają się w Wysokiem Mazowieckiem.

W sobotę na placu za domem kultury odbyła się mleczna feta dla najmłodszych. Gry i zabawy prowadzili aktorzy Białostockiego Teatru Lalek. A na terenie Spółdzielni Mleczarskiej Mlekova odbywały się ważne uroczystości. Biskup Tadeusz Bronakowski święcił nową linię produkcyjną działu masłownia, otwierał biurowiec i składał życzenia.

Po poświęceniu rozpoczęło się uroczyste posiedzenie Rady Nadzorczej Mlekovity. Jej członkowie odsłonili popiersie prezesa Dariusza Sapińskiego, które ufundowali z okazji 80-tej rocznicy powstania Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita oraz dokonań jej szefa. Prezes Mlekovity Dariusz Sapiński od załogi dostał też 80 róż z okazji 80-tej rocznicy istnienia zakładu. Zapowiedział dalszy rozwój wysokomazowieckiej mleczarni. - Powiem krótko, dużo żeśmy zrobili, ale jeszcze więcej zrobimy, bo konkurencja nie śpi... - mówił Sapiński. Dziękował pracownikom za współpracę i wręczał pamiątkowe medale.

Dziś drugi dzień mlecznego święta w Wysokiem Mazowieckiem. Gościem honorowym uroczystości ma być Ksiądz kardynał Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego przy Stolicy Apostolskiej. Na stadionie miejskim będzie dużo rozrywki. Odbędą się mistrzostwa w piciu mleka, konkursy z nagrodami , degustacje produktów mleczarskich oraz potrwa regionalnych i pokazy kulinarne. Będzie dobra muzyka – wystąpi m.in. Zbigniew Wodecki,
Gosia Andrzejewicz, zespół Vox i Patrycja Markowska. Dzień Mleka w Polsce i Ogólnopolskie Święto Mleka w Wysokiem Mazowieckiem potrwa do późnego wieczora. Imprezę prowadzi aktor Robert Moskwa.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę