Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Muzyka Lutosławskiego zabrzmi w Drozdowie

W podłomżyńskim Drozdowie znów zabrzmi muzyka znakomitego polskiego kompozytora i dyrygenta, który w Drozdowie spędził swoje dzieciństwo. Odbędzie się tu finał 4. edycji Konkursu Wykonawczego Utworów Witolda Lutosławskiego. Po raz kolejny przyjadą bardzo młodzi, utalentowani muzycy z całej Polski.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Organizatorzy rozesłali informacje o konkursie do szkół muzycznych i czekali na nagrania młodych wykonawców. Na ich podstawie Jury wyłoniło osoby, które następnie zostały zaproszone do Drozdowa. - Wśród nich są młodzi muzycy z regionu – mówi Stanisława Chyl - pomysłodawczyni i główny organizator 4. Konkursu Wykonawczego Utworów Witolda Lutosławskiego.

Współzawodnictwo muzyczne będzie przebiegać w dwóch kategoriach wiekowych.
Muzykę Lutosławskiego grać będzie 8 solistów z Łomży, Warszawy,Wrocławia, Gdańska i Krakowa, a także warszawski kwartet, zaśpiewa Chór Dziecięcy z Turka. Konkurs odbywać się będzie w Drozdowie, a tradycje muzyczne tej miejscowości sięgają 19. wieku. - Pierwszy fortepian w 1862 roku trafił do Drozdowa jako posag pierwszej żony Franciszka Lutosławskiego – dziadka Witolda -przypomina organizator konkursu, Stanisława Chyl. Podkreśla, że Drozdowo i mieszkająca tam rodzina Lutosławskich żyła muzyką.

Atmosferę tamtych lat oddadzą już jutro (sobota 7 czerwca) młodzi wykonawcy utworów Witolda Lutosławskiego. Przesłuchania finalistów rozpoczną się o godz. 10 w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Zwycięzców poznamy około godz. 13. Koncert finałowy 4. Konkursu Wykonawczego Utworów Witolda Lutosławskiego i wręczenie nagród zaplanowano na godz. 17.

Na koniec improwizacje na temat utworów Lutosławskiego zagrają członkowi jury – przewodniczący Krzysztof Knittel – elektronika oraz Andrzej Bauer – wiolonczela.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę