Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Zapisy na pielgrzymkę jeszcze dziś!

Ponad 70 osób z Łomży do środy zapisało się na Łomżyńską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Mimo, że zapisy miały zakończyć się już wczoraj, to organizatorzy postanowili wydłużyć termin zgłaszania się uczestników. Także dzisiaj czynny jest Sekretariat Pielgrzymki, który mieści się w Instytucie Teologicznym przy ul. Sadowej 3.

Co roku wśród pielgrzymów przeważają ludzie młodzi, w tym roku nie zabrakło też nieco starszych. - Dużo jest osób około 50 roku życia, jest sporo młodzieży i całych rodzin – mówiły Marta Olszyńska i Margareta Grodzka, goście porannej Rozmowy Radia Nadzieja.

Pielgrzymujących na Jasną Górę z roku na roku ubywa. Dlaczego? - Brak czasu, wyjazdy do pracy, a często wygoda – zmieniamy mieszkania na lepsze, samochody na lepsze, próbujemy pielgrzymkę udoskonalać, jeździmy samochodem, autokarem - mówił na antenie Radia Nadzieja ks. Piotr Mazurek, kierownik 24. Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy.

W tym roku łomżyńską pielgrzymkę czeka niewielka zmiana trasy. Dotyczy to dni 2, 3 i 4 sierpnia. W ubiegłych latach pątnicy zatrzymywali się w miejscowościach Zieleniec, Ostrówek Węgrowski, Łochowo i Strachówka, tym razem do miejscowości Zieleniec będą zmierzać przez Pniewnik i Zakrzew. To spowoduje, że droga na Jasną Górę wydłuży się o około 18 km. - W przyszłym roku łomżyńską pielgrzymkę czeka jednak potężna reorganizacja, na razie nie mogę zdradzić szczegółów – mówił ks. Piotr Mazurek.

1 sierpnia na trasę 24. łomżyńskiej pielgrzymki wyruszą pątnicy z Łomży, Ostrołęki i Zambrowa. Przed pielgrzymami długa – około 40-kilometrowa trasa. Łomżyńska grupa będzie nocować w Sulęcinie Szlacheckim, Ostrołęka w Stoku, a Zambrów zmierzać będzie w kierunku Zarąb Kościelnych. Wczesnym rankiem, przed wymarszem, uczestnicy wędrówki będą wspólnie modlić się na porannych Mszach św. W łomżyńskiej katedrze z pielgrzymami spotka się biskup łomżyński, Stanisław Stefanek. 3 sierpnia do pątników dołączy Wyszków. Przed pielgrzymami 14 dni marszu – ponad 440 km.

Zapisy trwają w Sekretariacie Pielgrzymki w budynku Instytutu Teologicznego w Łomży przy ul. Sadowej 3 do godz. 17.00. Do zapisu niezbędny jest dokument tożsamości.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę