Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Wyniki Konkursu Wykonawczego Utworów Witolda Lutosławskiego

Barbara Malcolm z Warszawy i Aleksandra Rogińska z Łomży to zwyciężczynie 4. Konkursu Wykonawczego Utworów Witolda Lutosławskiego. W podłomżyńskim Drozdowie znów zabrzmiała muzyka znakomitego polskiego kompozytora i dyrygenta, który w tej niewielkiej miejscowości pod Łomżą spędził swoje dzieciństwo. Po raz kolejny do Drozdowa przyjechali bardzo młodzi, utalentowani muzycy z całej Polski.

Muzykę Lutosławskiego grało 8 solistów z Łomży, Warszawy,Wrocławia, Gdańska i Krakowa, a także warszawski kwartet, zaśpiewał Chór Dziecięcy z Turka. W kategorii uczniów podstawowych szkół muzycznych oraz szkół muzycznych I-wszego stopnia triumfowały Urszula Adrianna Kulesza, uczennica PSM I st. w Zambrowie i Aleksandra Rogińska reprezentująca PSM I st. w Łomży. Aleksandra zagrała m.in. „Trzy utwory dla młodzieży”, które przygotowała pod kierunkiem Sławomiry Michalskiej. Praca była ciężka, ale opłaciło się – powiedziała Ola po odczytaniu werdyktu jury.

Zwyciężczyni kategorii uczniów ponadpodstawowych szkół muzycznych oraz szkół muzycznych II-stopnia Barbara Malcolm z warszawskiej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej zaprezentowała zebranym dwa utwory na skrzypce, ale udowodniła też poza konkursem, że świetnie gra na fortepianie. Nic dziwnego- w jej rodzinie muzyka jest obecna na co dzień.

Na uroczystości podsumowania 4. Konkursu Wykonawczego Utworów Witolda Lutosławskiego obecny był jego pasierb Marcin Bogusławski. W rozmowie z nami wyraził radosc z propagowania twórczości przybranego ojca.

Koncert finałowy 4. Konkursu Wykonawczego Utworów Witolda Lutosławskiego i wręczenie nagród odbyło się w sobotnie popołudnie w drozdowskim kościele. Później improwizacje na temat utworów Lutosławskiego zagrali członkowi jury – przewodniczący Krzysztof Knittel – elektronika oraz Andrzej Bauer – wiolonczela.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę