Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@
źródło: radionadzieja.pl

Stypendia Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia rozdane

Już po raz dziewiąty zdolni uczniowie dostali stypendia Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej. Tym razem finansowe wsparcie trafiło do 106 młodych ludzi osiągających bardzo dobre wyniki w nauce, ale których sytuacja materialna jest trudna. Uroczystość wręczenia stypendiów, połączona z Dniem Skupienia, odbyła się w sobotę w auli Szkół Katolickich w Łomży.

Stypendia otrzymali zdolni gimnazjaliści, uczniowie szkół średnich i studenci. Wyjątkowo Komisja Stypedialna w tym roku przyznała pomoc trzem uczniom podstawówki. Wszyscy stypendyści musieli spełnić odpowiednie kryteria – o nich przewodniczący Komisji Stypendialnej Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej, ks. Jacek Czaplicki.

Wybrać stypendystów nie było łatwo. O wsparcie z funduszu ubiegało się około 300 młodych ludzi, komisja stypendialna wyłoniła ponad setkę, na krótą podzieliła kwotę prawie 98 tys zł.
Młodzież wie dokładnie, na co wyda pieniądze w pierwszej kolejności...

Pieniądze na stypendia ofiarowali mieszkańcy diecezji – pochodzą one w całości z ofiar złożonych do puszek w trakcie Dnia Papieskiego, który był obchodzony 12 października 2008 r. Zbiórki na Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia odbywały się w całej Polsce, ale ta w diecezji łomżyskiej w całości zasiliła fundusz Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej, który w 2000 roku założył bp łomżyński Stanisław Stefanek. O idei dzieła mówi ks. jacek Czaplicki.

Fundusz Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej przyznał stypendia już po raz 9. Od chwili powstania pomoc stypendialną rozdzielił łącznie wśród ok. 1 tys. młodych mieszkańców diecezji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę