Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Wysokiej klasy specjaliści z Warszawy operują kręgosłupy mieszkańców Łomży.

Tutejszemu szpitalowi udało się pozyskać do współpracy wykwalifikowanych neurochirurgów. To prof. dr hab. Jan Krzysztof Podgórski - szef Kliniki Neurochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego MON w Warszawie przy ul. Szaserów i dr Sławomir Skrzyński z tej samej placówki. W kolejce na ich operacje czeka się ponad rok, mieszkańcy regionu łomżyńskiego też poczekają, ale jest szansa, że znacznie krócej.

Wczoraj medycy przeprowadzili pierwsze operacje na kręgosłupie w szpitalu w Łomży. Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży Marian Jaszewski poinformował, że takich zabiegów w tej placówce jeszcze nie było, neurochirurdzy zoperowali 6 pacjentów. - Ale liczymy już teraz na długofalową współpracę i że te zabiegi będę odbywały się 2 razy w miesiącu – mówi Jaszewski. Podkreśla, że operowani mają być głównie pacjenci wymagający zabiegów na kręgosłupie, które wynikają z dyskopatii odcinka szyjnego i lędźwiowego.

Marian Jaszewski szacuje, że miesięcznie specjaliści mogliby operować w łomżyńskim szpitalu co najmniej 12 pacjentów. Dyrektor twierdzi, że pozyskanie tak wysokiej klasy neurochirurgów jest wyróżnieniem dla szpitala. - Są to specjaliści bardzo cenieni, jest to dla nas istotne, bo liczba pacjentów oczekujących na takie zabiegi jest bardzo duża – mówi. Zapewnia, że priorytetowo w kolejce do zabiegu traktowani będą pacjenci z Łomży i okolic.

Prof. dr hab. Jan Krzysztof Podgórski i dr Sławomir Skrzyński z warszawskiej Kliniki Neurochirurgii szpitala wojskowego operacje w łomżyńskiej placówce przeprowadzać mają w oparciu o umowy cywilno-prawne. Przyjeżdżać tu mają 2 razy w miesiącu i każdorazowo przeprowadzać kilka operacji na kręgosłupie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę