Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Grupa Rekonstrukcji Historycznej szykuje akcję w Łomży

Będą strzały, poleje się krew – a wszystko w centrum Łomży. Na ul. Sienkiewicza krwawe wydarzenia sprzed 90 lat przypomni Grupa Rekonstrukcji Historycznej 33 Pułku Piechoty Strzelców Kurpiowskich z Łomży. Harcerze przygotowali inscenizację obrazującą rozbrajanie Niemców na ulicach Łomży i śmierć przywódcy łomżyńskich struktur Polskiego Organizacji Wojskowej, Leona Kaliwody.


Zbigniew Dobkowski szef grupy rekonstrukcji historycznej podkreśla, że w wydarzeniu 11 listopada 1918 roku brali udział harcerze i to oni mieli największy wkład w wyzwolenie Łomży spod zaboru pruskiego. Stąd harcerska inicjatywa rekonstrukcji historycznych wydarzeń.

Inscenizacja rozpocznie się dziś o godz. 16.00 na ul. Sienkiewicza w Łomży.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę