Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Oblężenie przeżywa łomżyński WORD

Główne zdjęcie
(p-l) Dyrektor WORD-u Mirosław Oliferuk i egzaminator Mirosław Korsan

Nawet 300 osób dziennie zdaje egzamin na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży. Pełne ręce pracy mają egzaminatorzy i pracownicy administracji. Listopad i grudzień to co roku czas wzmożonego zainteresowania przyszłych kierowców zdobyciem prawa jazdy. Powodem jest często obawa przed noworocznymi zmianami przepisów.

- Nic takiego nas nie czeka – uspokaja szef WORD-u. Mirosław Oliferuk zapewnia, że ze zdawaniem prawa jazdy nie trzeba się spieszyć, bo także po 1 stycznia obowiązywać będą dotychczasowe zasady zdawania egzaminów. - Zmiany będą, ale to perspektywa kilkunastu miesięcy – mówi dyrektor WORD i apeluje: „Rozłóżmy to, bo wszystkim przyniesie to korzyści - WORD nie będzie musiał przeżywać oblężenia, a zdający będą zdawać w bardziej komfortowych warunkach”.

Mirosław Oliferuk uspokaja i z dumą patrzy na plac budowy. To obok starego ośrodka budowany jest nowy, z prawdziwego zdarzenia, tzw. „WORD 2”. Są już fundamenty pod ośrodek szkoleniowo-dydaktyczny. Znajdą się w nim m.in. 4 sale wykładowe, pracownia psychologiczna, gabinet lekarski i punkt inspekcji transportu drogowego. Nieco dalej powstanie okręgowa stacja kontroli pojazdów i hamownia silników, która już budzi zainteresowanie kierowców z Białegostoku, Suwałk a nawet Lublina. Można w niej będzie sprawdzić moc silnika pojazdu, ale generalnie hamownia będzie służyła pojazdom zasilanym gazem. - Instalację gazową można ustawić tylko i wyłącznie na hamowni; żeby było jak najmniejsze spalanie gazu, żeby maksymalnie wykorzystać moc silnika, to trzeba sprawdzić pod obciążeniem- tłumaczy Oliferuk.

W "WORD 2" pojawią się też: myjka bezdotykowa oraz budynek garażowo-techniczny dla pojazdów egzaminacyjnych. Budowana jest też „solniczka” - czyli pomieszczenie na sól, które ma pomieścić ok. 50 ton jej zapasu. Zgodnie z założeniami, WORD ma być większy, bardziej komfortowy, pomieścić więcej zdających i szkolących się. Prace mają zakończyć się w czerwcu 2010 roku.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę