Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

„Kurpiowskie” nagrody rozdane

Najaktywniejsi w minionym roku twórcy ludowi zostali nagrodzeni za pracę na rzecz propagowania kultury kurpiowskiej. W Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży odebrali nagrody, dyplomy i pamiątkowe foldery wydane z okazji 15-stu edycji Dni Kultury Kurpiowskiej. Oceniając twórców komisja powołana przez dyrektora ROK-u brała pod uwagę miejsca zajęte na przeglądach i konkursach, udział w imprezach promujących folklor kurpiowski i własny wkład pracy w pogłębianiu wiedzy o regionie.

Według tych kryteriów w kategorii zespoły śpiewacze dorośli zwyciężył Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej. W kategorii zespoły śpiewacze dziecięco - młodzieżowe najaktywniejszy w minionym roku okazał się Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury. W kategorii kapele kurpiowskie nagrodę otrzymała kapela ROK z Łomży, z najaktywniejszą kurpiowską parę taneczną uznano Beatę Lemańską i Pawła Krzynówka ze Zbójnej. Doceniono też śpiewaków, gawędziarzy i solistów instrumentalistów - bezkonkurencyjni w tych kategoriach byli Eugenia Kuliś z Kruszy, Damian Waszkiewicz z Dobrego Lasu i Grzegorz Golan ze Zbójnej.
Dyplomy i nagrody odebrali też twórcy ludowi - Stanisław Modzelewski z Jankowa Młodzianowa i zajmujący się kowalstwem artystycznym Romuald Grużewski ze Zbójnej.

Warto przypomnieć, że w ramach Dni Kultury Kurpiowskiej twórcy prezentują się w czerwcu w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie. W tym roku w konkursie wzięło udział ok. 350 wykonawców. Nagrody ufundowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę