Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z serwisu www.radionadzieja.pl

Walka o boisko trwa...

Mieszkańcy ulicy Ks. Janusza 18 w Łomży nie chcą, aby przed ich oknami powstał sklep. Sprzeciwiają się decyzji Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa, która sprzedała teren lokalnemu inwestorowi. - Czujemy się oszukani, zostaliśmy wprowadzeni w błąd – mówią mieszkańcy. Wszystko zaczęło się na początku 2007 roku. Mieszkańców Ks. Janusza zaczął odwiedzać inwestor z listą poparcia dla swojego projektu przebudowy funkcjonującego przed ich oknami dużego boiska. W jednej części terenu miałby powstać sklep, w kolejnej mniejsze, nowoczesne boisko i plac zabaw. Mieszkańcy twierdzą, że o dokładnych planach nie słyszeli, bo każdemu inwestor mówił zupełnie coś innego...

Mieszkańcy wystąpili więc do spółdzielni z pismem, sprzeciwiającym się działaniom inwestora. Zaapelowali w nim o niewydawanie zgody na sprzedanie działki: - Nie godzimy się na zabudowę terenu sportowego - sklep i hałas jest nam niepotrzebny. Mówili, że podpisując listę, zostali wprowadzeni w błąd...
- Jedni mówią, że sklep ma być przed waszymi klatkami, inni - że to przed waszymi, zrozumieliśmy, że coś jest nie tak - mówią mieszkańcy Ks. Janusza 18. W bloku puszczono więc listę z protestem przeciwko jakiejkolwiek inwestycji na boisku. Podpisało się ponad 30 rodzin.

Tymczasem kilka miesięcy później do sprzedaży terenu, na którym jest boisko, doszło. Prezes SM Perspektywa Zbigniew Lipski twierdzi, że o proteście mieszkańców informował na posiedzeniu zarówno Radę Nadzorczą jak też przedstawicieli członków. Zapewnia, że mógł sprzedać teren bez przetargu, a ten fakt budzi zastrzeżenia mieszkańców.

Teren należy już do prywatnego właściciela, mimo to mieszkańcy wciąż walczą o boisko. Mówią, że nie chcą sklepu przed swoimi oknami. Tymczasem prezes zapewnia, że boisko będzie, mniejsze, ale bardziej nowoczesne, ze sztuczną nawierzchnią, oprócz tego plany przewidują budowę placu zabaw oraz sklepu... Lipski zapewnia, że zadba o realizację tych obietnic. Mieszkańcy nie dają za wygraną, chcą zachować duże betonowe boisko i zapowiadają dalszą walkę...

Więcej o „boiskowym sporze” mieszkańców Ks. Janusza i SM Perspektywa w Łomży w popołudniówce Radia Nadzieja między godz. 15 a 17.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę