Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@
Wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Łomża: Reaktywowano Regionalny Ośrodek EFS

Może być jeszcze więcej europejskich pieniędzy dla łomżyńskich przedsięwzięć – wznawia działalność Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego. Ma bezpłatnie szkolić, radzić i informować o unijnych projektach, w ramach których po środki sięgać mogą lokalne instytucje i firmy. Konferencja wznawiająca działalność Regionalnego Ośrodka EFS odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łomży.

Członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek przyznaje, że Łomża dobrze radzi sobie w sięganiu po unijne środki. Liczy, że reaktywacja ośrodka jeszcze zwiększy możliwości miejscowych firm, które będą mogły tworzyć miejsca pracy i szkolić pracowników. Przypomniał zadania Regionalnego Ośrodka EFS.

Z Europejskiego Funduszu Społecznego finansowane są m.in. szkolenia zawodowe oraz inicjatywy służące tworzeniu nowych miejsc pracy. Projekty i to z dobrym skutkiem pisze Starostwo Powiatowe w Łomży. W ubiegłym roku w ramach programu Kapitał Ludzki zrealizowało 6 projektów na łączną sumę 5,5 mln zł. Dzięki temu prawie 580 osób zostało zaktywizowanych i odnalazło się na rynku pracy – powiedział Radiu Nadzieja starosta, Krzysztof Kozicki.

Starostwo pisze kolejne projekty. Ocenę formalną przeszedł już ten dotyczący utworzenia spółdzielni socjalnej, przewiduje on stworzenie miejsc pracy dla 12 osób, które są bezrobotne i mają znikome szanse na rynku pracy. Ale na tym nie koniec.

W ubiegłym roku w ramach programu Kapitał Ludzki starostwo przeszkoliło blisko 100 osób z pozyskiwania środków na działalność lokalnych społeczności. Teraz chce doprowadzić do powstawania pozarządowch oragnizacji działających na rzecz kultury i spraw społecznych. Samorząd zamierza przekazać ich działaczom dofinansowanie na realizację pierwszych projektów, aby nabyli praktycznego doświadczenia.

Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego działa przy Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży. Został reaktywowany po półrocznej przerwie. Z bezpłatnego poradnictwa i informacji ośrodka mogą korzystać instytucje związane z rynkiem pracy, organizacje przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, szkoły i uczelnie, jednostki naukowe, ośrodki doradztwa rolniczego, ośrodki poradnictwa zawodowego i psychologicznego oraz instytucje otoczenia biznesu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę