Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Zmarł prezes Związku Sybiraków...

Sybiracy żegnają swojego wieloletniego prezesa i przyjaciela. Henryk Milewski zmarł 6 grudnia w Łomży. Miał 79 lat. - Był bardzo pracowity, był skarbnikiem Zarządu Głównego Związku Sybiraków w Warszawie, cenionym działaczem w regionie i w kraju – tak Henryka Milewskiego wspomina Jerzy Szymanowski z zarządu łomżyńskiego oddziału związku. - I bardzo będzie nam szkoda, bo Pan Milewski zasłużył się dla wszystkich, ciężko będzie go zastąpić, był jednym z lepszych prezesów na terenie województwa a nawet kraju – dodaje.

Związek Sybiraków w Łomży powstał w 1989 roku. Pierwszym prezesem został Henryk Milewski. W okresie organizacyjnym oddział liczył już 420 członków. Prezes Henryk Milewski pozostawił po sobie kronikę, w której prowadził rejestr wydarzeń i nazwisk. Było ich na terenie byłego województwa łomżyńskiego ok. 1600, zostało tylko 600. W ubiegłym roku odeszło kolejnych 50 Sybiraków. - A związek nadal działa, dopóki będą siły i możliwości to działał będzie, ale trzeba to wszystko zostawić pokoleniu następnemu – mówi Jerzy Szymanowski i dodaje: „(...)to co stało się się z nami, to co zdarzyło się naszym ojcom, matkom, tym co zostali i tym co wrócili, żeby jak najwięcej przekazać młodemu pokoleniu”. Związek Sybiraków w Łomży pod opieką Henryka Milewskiego opublikował tomy „Wschodnich losów Polaków”, ukazał się też tom wspomnień samego prezesa pt: W stepach i tajgach Sybiru”.

Sybiracy pożegnają ś.p. Henryka Milewskiego w środę 10 grudnia. Wystawienie ciała w Domu Pogrzebowym przy ul. Przykoszarowej w Łomży dziś i jutro (8 i 9 grudnia) o godz. 16, a w środę o godz. 9. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę o godz. 12 w kaplicy św. Józefa przy ul. Przykoszarowej. Po nabożeństwie ciało wieloletniego prezesa Związku Sybiraków spocznie na pobliskim cmentarzu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę