Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
źródło: radionadzieja.pl

Amazonki świętowały 15-lecie

Były kwiaty, życzenia i podziękowania dla przyjaciół – tak łomżyńskie Amazonki świętowały 15-lecie swojego istnienia. Jubilusz przygotowały w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Łomży. Gwiazdą wieczoru był Tercet Egzotyczny. Na przybyłych na obchody gości czekała wystawa obrazów Haliny Drożyner, członkini Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży. Pani Halina czas na malowanie znalazła na emeryturze. - Bardzo lubię to robić, daje mi mi to wytchnienie od kłopotów i zapomnienie o różnych przykrych sprawach - mówiła malarka.

Podczas jubileuszowej gali Amazonki podziękowały przyjaciołom Stowarzyszenia. Wręczyły im specjalnie przygotowane na tę okazję statuetki. - To podziękowania dla naszych najważniejszych, wiernych sponsorów, mamy ich około 50; pierwszą naszą przyjaciółką jest oczywiście Wanda Wałkuska, która bardzo nas wspiera - mówi prezes Stowarzyszenia, Barbara Porwoł.

Statuetki wręczał wyróżnionym bp senior Tadeusz Zawistowski. W wywiadzie dla Radia Nadzieja mówił, że przyszedł do Amazonek w konkretnym celu...
- Chcę oddać hołd tym wszystkim ludziom, kórzy otaczają te kobiety w walce, w cierpieniu, chcę oddać hołd lekarzom, personelowi medycznemu, właśnie przez swoją obecność ... - mówił bp Zawistowski.

Po części oficjalnej przyszła pora na rozrywkę. Amazonki na scenie pokazywały szale i poncza. - Chcemy pokazać, że jesteśmy piękne i zdrowe – mówiły uczestniczki pokazu mody. Gwiazdą wieczoru była Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, liderka grupy Tercet Egzotyczny. W sali koncertowej zabrzmiały takie utwory jak: „Pamelo żegnaj” czy „Zostaniesz ze mną”. Publiczność długo oklaskiwała artystkę, a ta koncert w Łomży zaliczyła do bardzo udanych.

Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży powstało w 1993 roku. 19 października nieżyjąca już lekarka dr Ewa Iwanowska zebrała grupę 18 kobiet w celu powołania do życia Stowarzyszenia. Amazonki wyznaczyły sobie cele: wzajemne wsparcie, podnoszenie kondycji psychicznej i fizycznej członkiń, profilaktyka chorób nowotworowych i promocja zdrowia. Amazonki działają prężnie dzięki wsparciu sponsorów i ludzie dobrej woli. To dzięki nim jest możliwa cykliczna organizacja takich wydarzeń jak: Dni otwarte w onkologii (już w listopadzie), Czerwcowe Dni Walki z Rakiem czy Bal Życzliwych Serc. (To Amazonki zebrały pieniądze na zakup przystawki do mammografu w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży).

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę