Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Hania jest już po przeszczepie

Mała dziewczynka, bohaterka akcji poszukiwania dawców szpiku, w którą zaangażowały się setki mieszkańców Łomży i regionu, przeszła zabieg we wrocławskiej Klinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Po godz. 11 miała przeszczep szpiku kostnego, trwał on 18 minut – powiedziała nam Emilia Balik z Podlaskiego Oddziału ARiMR, która zorganizowała akcję pomocy chorej na białaczkę dziewczynce. Teraz czeka z zapartym tchem na efekty przeszczepu, podobnie wielu mieszkańców Łomży, którzy chcieli pomóc Hani.

Na początku sierpnia odbyła się tu akcja zbiórki próbek krwi, aby powiększyć bazę dawców szpiku kostnego, a przy okazji znaleźć dawcę dla małej Hani. Wzięło w niej udział kilkaset osób, udało się zebrać blisko 800 próbek, które trafiły do bazy dawców szpiku. Od tamtego czasu trwały poszukiwania dawcy dla Hani - w końcu został znaleziony - za granicą. Szpik ofiarowała 28-letnia kobieta z Niemiec. Najbliższe dni i tygodnie zdecydują o powodzeniu zabiegu. Wszyscy wierzą, że Hania będzie żyła. O to modlili się także łomżanie podczas Mszy św, którą w intencji dziewczynki odprawiono wczoraj w kościele Ojców Kapucynów.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę