poniedziałek, 09 grudnia 2019 napisz DONOS@

Po rekrutacji...

cz pon, 26 kwietnia 2010 22:21

Przepełnione przedszkola w pobliżu osiedli mieszkaniowych, wolne miejsca na „peryferiach”. Tak wynika ze zbiorczych danych, dotyczących przeprowadzonego naboru do łomżyńskich przedszkoli na rok szkolny 2010/2011, przygotowanych przez Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego. I tak jak przypuszczano, nie wszystkie dzieci będą uczęszczać do wybranych przez rodziców placówek. Miejsc zabrakło (w wyborze tzw. pierwszej preferencji) w przedszkolach nr 9, 10, 14 i 15.

Francuzi w Łomży, czyli Serge Girard na trasie

cz pon, 26 kwietnia 2010 16:22

42-osobowa grupa nastolatków, uczniów z College Jean Renoir w Bourges we Francji, przez dwa dni gości na zaproszenie I Liceum Ogólnokształcącego i Publicznego Gimnazjum nr 6 w Łomży i w Nowogrodzie. Francuzi wybrali łomżyńskie szkoły, bo te są także stowarzyszone w UNESCO oraz żeby w połowie trasy towarzyszyć swemu biegaczowi: maratończyk Serge Girard zamierza w ciągu roku pokonać 25 tys. km i odwiedzić 25 europejskich stolic.

Artystyczny indeks w kieszeni

cz cz, 22 kwietnia 2010 11:58

Dwie zdolne maturzystki, uczennice klasy czwartej Liceum Plastycznego im. Wojciech Kossaka w Łomży, powróciły z sukcesami z eliminacji centralnych XXXIV Olimpiady Artystycznej w Warszawie. Dominika Turowicz zdobyła trzecie miejsce i tytuł laureata w sekcji plastyki, zaś jej koleżanka Katarzyna Chmielewska - wyróżnienie i tytuł finalisty z wyróżnieniem. Obie przygotowywał ceniony nauczyciel historii sztuki Radosław Cezary Gwizdon.

Deutsch Wagen Tour dotarł do Łomży

Foto: Deutsch Wagen Tour dotarł do Łomży
cz wt, 20 kwietnia 2010 15:44

Było dużo radości i zabawy, bo maturzyści na lekcji nie musieli ślęczeć nad podręcznikami i zeszytami. Niczym przedszkolacy, rozsiedli się wokół wielkiego, prawie jak sala nr 21, wielobarwnego koła z materiału, gdzie układali puzzle z niemieckim słownictwem, zaś z baloników liczby. Gry i konkursy poprowadziła Marta Schmachtenberger (lat 30), urocza lektorka języka niemieckiego w projekcie Deutsch Wagen Tour, z którym odwiedziła trzecioklasistów III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży.

Poszukują następcy dyrektor Gałązki...

cz pon, 19 kwietnia 2010 07:41

W trzy miesiące po odwołaniu Hanki Gałązki z funkcji dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży prezydent miasta ogłosił konkurs na jej następcę. Kandydaci mogą się zgłaszać do końca kwietnia. Mogą to być nauczyciela, ale także osoby nie posiadające wykształcenia pedagogicznego oraz kwalifikacji do zajmowania stanowiska nauczyciela w szkole podstawowej.

Ma wiedzę, odwagę i wiarę w siebie

Foto: Ma wiedzę, odwagę i wiarę w siebie
cz śr, 14 kwietnia 2010 22:25

Józef Zając z Pieńków Borowych, uczeń trzeciej klasy Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży, zdobył drugie miejsce w ogólnopolskim X Konkursie Historycznym „Polska Piastowska”. Przyszłego technika urządzeń sanitarnych, dla którego minione dzieje są pasjonujące od dobrych kilku lat, przygotowywała nauczycielka historii Elżbieta Wiśniewska.

Szóstoklasiści będą się sprawdzać...

cz cz, 08 kwietnia 2010 06:43

643 szóstoklasistów w samej Łomży i niemal 3 tysiące na terenie powiatów byłego województwa łomżyńskiego dziś będzie pisało pierwszy ważny sprawdzian w swoim życiu. Ważny, bo choć nie można go nie zdać – wystarczy do niego przystąpić - sprawdzian szóstoklasisty jest sprawdzianem ogólnokrajowym i podsumuje ich całą dotychczasową wiedzę.

Gimnazjum na „szóstkę”

cz wt, 06 kwietnia 2010 13:21

Od początku istnienia gimnazjów uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży odnosili sukcesy naukowe, sportowe i artystyczne oraz uzyskiwali jedne z najwyższych wyników na egzaminie gimnazjalnym w województwie. W tym roku szkolnym Publiczne Gimnazjum nr 6 może pochwalić się rekordową liczbą laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych. W sumie uczniowie PG 6 uzyskali 40 tytułów Finalisty oraz 38 tytułów Laureata w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podlaskie Kuratorium Oświaty.

Nabór do szkolnych „zerówek” zakończony

cz pt, 02 kwietnia 2010 13:43

- 150 dzieci zostało zapisanych do tworzonych od września przez miasto oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych – poinformował Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. Najwięcej dzieci zapisano do „zerówek” przy SP nr 10 – 34 osoby i SP nr 7 – 31 osób. - W tych szkołach proponowane jest utworzenie 2 oddziałów „zerówek” - podaje Czech powołując się na dane przygotowane przez Oddział Organizacji Oświaty Urzędu Miejskiego w Łomży.

Place zabaw z „Radosnej szkoły” nie dla nas

Foto: Place zabaw z „Radosnej szkoły” nie dla nas
cz wt, 30 marca 2010 14:21

Łomża nie dostała pieniędzy z rządowego programu „Radosna szkoła” na budowę placów zabaw dla sześciolatków, którzy od września mają iść do podstawówek. Dzięki programowi w tym roku w województwie podlaskim zostanie wybudowanych lub zmodernizowanych 57 placów zabaw, ale nie w Łomży. Jak twierdzi Jolanta Gadek, rzecznik prasowy wojewody podlaskiego, z Łomży wnioski o przyznanie dofinansowanie na place zabaw nie wpłynęły. Były wnioski, ale na zakupu pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkołach i na ten cel sześć miejskich podstawówek otrzymało po 12 tys zł. Dodajmy, że rządowe wsparcie do budowy lub modernizacji jednego placu zabaw wynosiło nawet 115 tys zł, i w Białymstoku dzięki temu przybędzie ponad 20 placów zabaw.

„Czysta woda dla zdrowego świata”

cz nie, 21 marca 2010 22:28

Ponad 880 milionów ludzi na świecie cierpi z powodu niedostatku czystej wody, brakuje im nawet wody do picia. O ich sytuacji ma przypominać Światowy Dzień Wody (22 marca). W świętowanie tego dnia włącza się także organizację Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży, gdzie odbywały się specjalne warsztaty ekologiczne.

Nowy kierunek w nowym roku akademickim

Foto: Nowy kierunek w nowym roku akademickim
cz cz, 18 marca 2010 12:50

Administrację, czyli ósmy już kierunek kształcenia, otworzy od października br. Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Dla przyszłych studentów przygotowano 60 miejsc na studiach dziennych i drugie tyle na zaocznych. Studiowanie w obu trybach będzie bezpłatne, dzięki pieniądzom unijnym. Na trzyletnie studia licencjackie PWSIiP otrzymała 2 mln 990 tys. zł.

Wojna hamburgerów i piesek z klocków

Foto: Wojna hamburgerów i piesek z klocków
cz śr, 10 marca 2010 14:05

Biały transporter opancerzony zajechał przed III LO w Łomży, aby zwrócić uwagę na poważną uczelnię. Jednak „amunicja” - foldery i piłeczki antystresowe - przyjechała busem i w dziesiątkach białych toreb czekała na zainteresowanie licealistów, jak Barbara Uljasz z Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku. A setki drugo- i trzecioklasistów szkół średnich przybyło na 10. giełdę pomysłów na życie.

Paulina Krajewska najlepsza w makroregionie

Foto: Paulina Krajewska najlepsza w makroregionie
cz wt, 09 marca 2010 13:44

W Olsztynie odbywał się w miniony weekend V Makroregionalny Przegląd Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby. Uczestniczyli w nim najlepsi trzecioklasiści 12 liceów plastycznych z województw mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i podlaskiego. Paulina Krajewska, uczennica Adama Artura Tymińskiego z Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży, zwyciężyła w kategorii rzeźba i była druga w klasyfikacji ogólnej.

Życiowe przygody Prymusów

Foto: Życiowe przygody Prymusów
mm cz, 04 marca 2010 20:41

Tradycją Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży jest nadawanie tytułu Prymusa uczniom, którzy w semestrze uzyskali średnią ocen co najmniej 5 i mają wzorowe zachowanie. W tegorocznej, jedenastej edycji tytułem Prymusa 2010 może poszczycić się aż 32 gimnazjalistów z „Jedynki”.

Ratusz ustępuje? Sześciolatki w Łomży będą mogły iść do szkoły lub do przedszkola...

cz cz, 25 lutego 2010 16:43

- Wobec licznych protestów rodziców, uznając ich prawo do decydowania o karierze szkolnej własnych dzieci, dyrektorzy przedszkoli otrzymali na powrót prawo do organizacji oddziałów sześciolatków – mówił Andrzej Piechociński naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Łomży. - W czwartek podczas specjalnej konferencji prasowej władze miasta przedstawiły „nowy” pomysł na edukację sześciolatków. Ich rodzice będą mogli wybrać czy od września będą one uczęszczały do klasy pierwszej szkoły podstawowej, szkolnej „zerówki”, czy też obowiązkowe przygotowanie przedszkolne będą przechodziły w przedszkolu. W najbliższym czasie urzędnicy z ratusza, z z-cą prezydenta Krzysztofem Choińskim na czele, będą zachęcać rodziców sześciolatków, aby swoje pociechy posłali jednak do szkół, bo jak przekonują „wszystkie łomżyńskie szkoły są gotowe do przyjęcia sześciolatków”.

Decydować mają rodzice, nie władze

cz pt, 19 lutego 2010 15:11

- Rodzice muszą mieć prawo wyboru, czy ich sześcioletnie dziecko będzie chodziło do szkoły czy do przedszkola – mówi Aleutyna Kołos prezes łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Władze samorządowe muszą uszanować tę wolę, tym bardziej, że prawo na taki wybór pozwala – dodaje odnosząc się do pomysłu władz Łomży, które od września do szkół chcą posłać wszystkie sześciolatki.

„Szeciolatek w łomżyńskiej szkole”

Foto: „Szeciolatek w łomżyńskiej szkole”
cz cz, 18 lutego 2010 17:02

Wyjątkowo krótko trwała w Łomży kampania informacyjna zachęcająca rodziców sześciolatków do posłania dzieci do szkoły podstawowej. Kilka dni temu do miejskich przedszkoli wysłano specjalne ulotki, ale po kilku dniach je wycofano. Przyczyną tego wcale nie był fakt iż władze miasta zdanie zmieniły i zrezygnowały z planów umieszczenia od 1 września 2010 roku wszystkich sześciolatków w szkole...

Od starożytności po współczesność

Foto: Od starożytności po współczesność
cz śr, 10 lutego 2010 15:27

Dominika Turowicz i Katarzyna Chmielewska, uczennice klasy czwartej Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży, zwyciężyły w eliminacjach okręgowych 34. Olimpiady Artystycznej w sekcji plastyka (historia sztuki). Uczennice znanego historyka sztuki Radosława Cezarego Gwidona będą reprezentować okręg, czyli województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie, w finale ogólnopolskim w Warszawie.

« · «« · 71 · 72 · 73 · 74 · 75 · 76 · 77 · 78 · 79 · 80 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę