Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 października 2020 napisz DONOS@

Prawdy nie można rozstrzelać

Foto: Prawdy nie można rozstrzelać
cz pt, 15 kwietnia 2011 08:52

Żywą lekcją historii społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży złożyła hołd polskim oficerom zamordowanym w Katyniu, Miednoje i Ostaszkowie oraz członkom delegacji polskiej z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Lechem Kaczyńskim, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w drodze na uroczystości związane z obchodami 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Wczoraj w szkole odbyła się specjalna wieczornica, po której przed znajdującym się na palcu przy szkole kamieniu poświęconym aspirantowi policji p. Jabłońskiemu, zamordowanemu w Twerze złożono kwiaty i zapalono znicze.

Gimnazjalny maraton

cz pon, 11 kwietnia 2011 21:14

We wtorek będzie test humanistyczny, w środę matematyczno-przyrodnicze, na w czwartek sprawdzian z języka obcego – za zwyczaj angielskiego. 739 gimnazjalistów z Łomży, 700 z terenu gmin powiatu łomżyńskiego i 13604 w województwie podlaskim we wtorek rozpocznie pisanie trzydniowego egzaminu na zakończenie tego poziomu edukacji. I choć wynik egzaminu nie ma wpływu na ukończenie gimnazjum liczba zdobytych punktów jest ważna, bo brana jest pod uwagę przez szkoły ponadgimnazjalne przy rekrutacji.

Sukcesy w Olsztynie

cz wt, 05 kwietnia 2011 12:02

Znakomicie zaprezentowali się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Łomży podczas odbywających się w Olsztynie Regionalnego Konkurs z Kształcenia Słuchu oraz X Festiwalu Muzyki Akordeonowej. W pierwszym z nich, dla uczniów klas III cyklu sześcioletniego PSM I st. pierwsze miejsce zdobył Tomasz Modzelewski z PSM I st w Łomży przygotowany przez Dorotę Dobrowolską.

Szóstoklasiści gotowi do sprawdzianu

cz pon, 04 kwietnia 2011 21:19

We wtorek o godzinie 9. szóstoklasiści ze wszystkich podstawówek w Polsce rozpoczną pisanie sprawdzianu na zakończenie nauki w szkole podstawowej. W Łomży ma przystąpić do niego 627, a w powiecie łomżyńskim kolejnych 585, a w całym województwie podlaskim w sumie niemal 12 tys. uczniów. Sprawdzian szóstoklasisty, rozpoczyna wiosenną serię egzaminów. Za tydzień (do 12 do 14 kwietnia) odbędzie się egzamin gimnazjalny, a za miesiąc - 4 maja - rozpoczynają się matury.

Konkurs o polskim papieżu...

Foto: Konkurs o polskim papieżu...
cz wt, 29 marca 2011 10:54

Dwie uczennice z Łomży i po jednej z Kleosina i Narzymia w województwie warmińsko-mazurskim zakwalifikowały się IV Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II. W piątek w Łomży odbył się regionalny półfinał konkursu. Wystartowało w nim łącznie 25. z podstawówek i gimnazjów.

(nie tylko) Sprawni jak żołnierze

Foto: (nie tylko) Sprawni jak żołnierze
cz pon, 28 marca 2011 12:24

Uczniowie klasy VIc ze Szkoły Podstawowej Nr5 w Łomży wygrali w VI edycji Turnieju „Militariada – Sprawni jak Żołnierze”. W trakcie zawodów zespoły poszczególnych klas musiały wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną przy pokonywaniu toru przeszkód ale również wiedzą na temat historii oręża polskiego na łomżyńskiej ziemi, a także umiejętnościami wokalnymi w repertuarze wojskowym i żołnierskim.

Place zabaw z „Radosnej szkoły” w Łomży

Foto: Place zabaw z „Radosnej szkoły” w Łomży
cz cz, 24 marca 2011 09:25

Nowoczesne place zabaw powstaną przy łomżyńskich podstawówkach. Na budowę placów zabaw dla najmłodszych dzieci przy pięciu podstawówkach miasto pozyskało ponad 350 tys zł z rządowego programu „Radosna Szkoła”. Najwięcej pieniędzy – ponad 115 tys zł - ma dostać „dziesiątka”. SP nr 2, 4, 5 i 7 dostaną po około 60 tys zł.

Nauczycielskie pensje w Łomży

cz śr, 23 marca 2011 10:34

Niemal 212 tysięcy złotych, dwa razy więcej niż rok temu, wyniosły, według wyliczeń ratusza, jednorazowe dodatki, które musiało wypłacić miasto, dla ponad dwustu nauczycieli. Jest to tzw. dopłata do średnich wynagrodzeń w poszczególnych stopniach awansu zawodowego, które nauczyciele mają zagwarantowane w Karcie Nauczyciela. W Łomży dodatki dostali stażyści i nauczyciele mianowani. W pierwszej grupie do podziału było niespełna 15 tys zł, w drugiej ponad 197 tys zł.

Pobili ucznia, wylecieli ze szkoły

cz cz, 17 marca 2011 12:18

Trzech pełnoletnich uczniów jednej z łomżyńskich szkół, którzy są wiązani ze sprawa dotkliwego pobicia młodszego „kolegi” zostali skreśleni z listy uczniów. W poniedziałek odpowiednią uchwałę podjęła rada pedagogiczna szkoły, a we wtorek na jej podstawie decyzję administracyjną wydał dyrektor.

Czas wybrać przedszkole

Foto: Czas wybrać przedszkole
cz wt, 15 marca 2011 10:03

1320 miejsc naszykowały władze Łomży w miejskich przedszkolach. Do przedszkoli przyjmowane są dzieci w wieku co najmniej 2,5 lat, przy czym od roku szkolnego 2011/2012 wszystkie pięciolatki będą musiały realizować obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne, a rodzice dzieci 5 i 6-letnich po raz ostatni mają możliwość wyboru czy ich pociecha będzie w przedszkolu czy też w szkolnej „zerówce”. Za rok już wszystkie 6-latki obowiązkowo pójdą do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Zanim wybierzesz szkołę dla dziecka jest... „Szkoła dla rodziców”

Foto: Zanim wybierzesz szkołę dla dziecka jest...  „S...
cz pon, 14 marca 2011 10:18

Jak motywować dziecko do nauki i wykonywania obowiązków domowych? - m.in. tego można dowiedzieć się w „Szkole dla rodziców”. To specjalny program profilaktyczno-wychowawczy, który generalnie ma na celu pomóc rodzicom dzieci 6 i 7 letnich w adaptacji do środowiska przedszkolnego lub szkolnego. - Program „Szkoła dla rodziców” jest niezwykle ważnym wsparciem dla tych rodziców, którzy niebawem będą musieli podjąć decyzję o dokonaniu zapisu swojego dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego lub do klasy pierwszej szkoły podstawowej – mówi dr Grażyna Ważna – Zwierzyńska dyrektor SP nr 2 w Łomży.

MEN: ROJE będzie w Łomży

cz cz, 10 marca 2011 09:05

Regionalny Ośrodek Jakości Edukacji w województwie podlaskim będzie w Łomży. Tak zapisane jest w przesłanym właśnie „do uzgodnień międzyresortowych, partnerów społecznych oraz związków zawodowych” projekcie „ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw”. Art. 78f. ust. 3 wymienia 16 miast w których mają powstać Regionalne ośrodki jakości edukacji. Jednym z nich jest Łomża.

„Kwiatek” dla Pauliny

cz pon, 07 marca 2011 10:42

Przy okazji Dnia Kobiet, społeczność Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży organizuje akcję pomocy siedemnastoletniej Paulinie Sokół, uczennicy I LO w Łomży. Paulina rok temu uległa wypadkowi na pływalni miejskiej w Łomży, po walce o życie teraz jest osobą niepełnosprawną, która wymaga ciągłej, kosztownej rehabilitacji. W szkole dziś i jutro będą zbierane pieniądze dla Pauliny, a jednym z elementów jest akcja „Kup kwiatek dla Pauliny i swojej dziewczyny”.

Jesteś dobry z matmy? Możesz wygrać netbooka.

cz śr, 02 marca 2011 18:08

Instytut Informatyki i Automatyki Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży organizuje Pierwszy Łomżyński Konkurs Matematyczny 2011. Jego ideą jest krzewienie wśród młodych umysłów chęci pogłębiania i rozszerzania wiedzy z zakresu jednej z najstarszych dziedzin nauki jaką jest matematyka. Zachętą do rozwiązywania zadań ma być nie tylko tytuł najlepszego w mieście, ale także netbook.

Student jest dziś w cenie...

Foto: Student jest dziś w cenie...
cz śr, 02 marca 2011 12:12

Ponad czterdzieści uczelni wyższych niemal z całego kraju prezentuje się w III Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Senatorskiej w Łomży. Już po raz 11. szkoła zorganizowała „Giełdę pomysłów na życie”. W ciągu jednego dnia w tej jednej szkole maturzyści z Łomży mogą bezpośrednio od studentów i pracowników akademickich dowiedzieć co i gdzie warto studiować, oraz jakie warunki trzeba spełnić żeby na wybrane studia się dostać. - U nas w uczelni student jest bardzo ważną osobą – zachęcał do wybrania właśnie tej uczelni jeden z prelegentów pokrótce przedstawiający jej ofertę.

Był zastępcą prezydenta, będzie zastępcą dyrektora?

cz pon, 28 lutego 2011 12:14

Były zastępca prezydenta Łomży do spraw edukacji zostanie zastępcą dyrektora Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łomży? Do ratusza wpłynęło już odpowiednie pismo dyrektor tej szkoły. Naszą wcześniejszą informację potwierdził Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. Ewa Ściana prosi prezydenta Łomży o opinię w sprawie zatrudnienia jako swojego zastępcy Krzysztofa Choińskiego, który przez ostatnie osiem lat był zastępca prezydenta Jerzego Brzezińskiego odpowiedzialnym m.in. za oświatę.

Wojewoda się wycofuje? Siedziba ROJE w województwie podlaskim będzie w Łomży?

cz pt, 18 lutego 2011 15:21

Wojewoda Podlaski wycofuje się z pomysłu ustanowienia siedziby Regionalnego Ośrodka Jakości Edukacji w Białymstoku. Jak mówił prezydent Mieczysława Czerniawskiego, który dziś rano spotkał się z Maciejem Żywno, godzi się on aby siedziba główna ROJE w województwie podlaskim była w Łomży, a w Białymstoku byłaby filia. O takim finale sprawy już we wtorek mówił nam Grzegorz Żurawski rzecznik prasowy Minister Edukacji Narodowej.

Cyganie w Małym Artyście

Foto: Cyganie w Małym Artyście
mm pt, 18 lutego 2011 09:50

Przedszkolaki z łomżyńskiego „Małego Artysty” poznają kultury mniejszości narodowych zamieszkujących na terenie miasta. Przez cały tydzień w placówce trwa Tydzień Cygański. W jego ramach dzieci wykonywały prace plastyczne, uczyły się tradycyjnych tańców. Wczoraj przedszkole zamieniło się w prawie prawdziwy cygański tabor.

Dyrektor „dziesiątki” już jest

cz cz, 17 lutego 2011 10:15

Prezydent Łomży wydal dziś zarządzenie powierzające stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży Leszkowi Henrykowi Sobocińskiemu. Funkcję ma pełnić od dziś do 31 sierpnia 2015 r.

MEN: Siedziba główna ROJE w Łomży, a w Białymstoku może być filia

cz wt, 15 lutego 2011 17:46

Zgodnie z opublikowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej najnowszymi założeniami zmian w prawie oświatowym dotyczącym systemu oceniania jakości edukacji z 16 Regionalnych Ośrodków Jakości Edukacji, które mają zostać powołane „osiem z nich powstanie na bazie istniejących obecnie okręgowych komisji egzaminacyjnych z włączonymi w ich struktury pracownikami kuratoriów oświaty(...)”. - To oznacza, że ROJE w województwie podlaskim, podobnie jak na Śląsku, siedzibę główną miałoby nie w stolicy województwa, a odpowiednio w Łomży i Jaworznie – mówi Grzegorz Żurawski rzecznik prasowy Minister Edukacji Narodowej.

« · «« · 71 · 72 · 73 · 74 · 75 · 76 · 77 · 78 · 79 · 80 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę