Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Maturalna zdawalność i wyniki

Główne zdjęcie
Matura 2014 , II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży

Tylko w dwóch łomżyńskich szkołach maturę zdało 100% uczniów – wynika z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej po uwzględnieniu sierpniowych poprawek. Tymi szkołami są II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej (182 maturzystów) i Akademicka Szkoła Ponadgimnazjalna działająca przy WSA (25 maturzystów). Jeśli zaś chodzi o wyniki uzyskiwane przez uczniów najlepszymi może poszczycić się I LO im. Tadeusza Kościuszki. Uczniowie tej szkoły górują przede wszystkim w wynikach z matematyki i angielskiego. Obowiązkowy polski lepiej wypadł w II LO.

W I LO w tym roku matury nie zdało dwóch absolwentów, ale przy ogólnej liczbie 199 uczniów dało to szkole blisko 100% zdawalność. Procentowo tylko nieco słabiej wypadły Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie na 56 maturzystów mimo poprawki matury nie zdał 1 uczeń, oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK – 198 maturzystów zdało, a 5 ta sztuka nie udała się. 
Bardzo dobrze zdawalność matura w tym roku wypadła w Liceum Plastycznym im. Wojciecha Kossaka. Na 26 maturzystów świadectwo dojrzałości otrzymało 25. 

Jeśli chodzi o wyniki uzyskiwane przez maturzystów to najlepszymi może pochwalić się I LO im. Tadeusza Kościuszki. Z pisemnych egzaminów uczniowie tej szkoły uzyskali najwyższe średnie z  matematyki – 73,5% (poziom podstawowy) podczas gdy średnia miejska wyniosła  51,2%. Uczniowie tej szkoły wyraźnie lepsze wyniki uzyskali także z pisemnego angielskiego -  89,7% przy średniej miejskiej 66,82%. W przypadku pisemnego egzaminu z języka polskiego najlepszą średnią mieli maturzyści z II LO – 63%. W „pierwszym” było to 62%, a miejska średnia wyniosła 53,3%. 

W załączniku publikujemy dane egzaminu maturalnego wszystkich szkół w Łomży

240206081801.gif

Załączniki


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę