środa, 19 czerwca 2019 napisz DONOS@

Szóstoklasiści będą się sprawdzać...

cz cz, 08 kwietnia 2010 06:43

643 szóstoklasistów w samej Łomży i niemal 3 tysiące na terenie powiatów byłego województwa łomżyńskiego dziś będzie pisało pierwszy ważny sprawdzian w swoim życiu. Ważny, bo choć nie można go nie zdać – wystarczy do niego przystąpić - sprawdzian szóstoklasisty jest sprawdzianem ogólnokrajowym i podsumuje ich całą dotychczasową wiedzę.

Gimnazjum na „szóstkę”

cz wt, 06 kwietnia 2010 13:21

Od początku istnienia gimnazjów uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży odnosili sukcesy naukowe, sportowe i artystyczne oraz uzyskiwali jedne z najwyższych wyników na egzaminie gimnazjalnym w województwie. W tym roku szkolnym Publiczne Gimnazjum nr 6 może pochwalić się rekordową liczbą laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych. W sumie uczniowie PG 6 uzyskali 40 tytułów Finalisty oraz 38 tytułów Laureata w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podlaskie Kuratorium Oświaty.

Nabór do szkolnych „zerówek” zakończony

cz pt, 02 kwietnia 2010 13:43

- 150 dzieci zostało zapisanych do tworzonych od września przez miasto oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych – poinformował Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. Najwięcej dzieci zapisano do „zerówek” przy SP nr 10 – 34 osoby i SP nr 7 – 31 osób. - W tych szkołach proponowane jest utworzenie 2 oddziałów „zerówek” - podaje Czech powołując się na dane przygotowane przez Oddział Organizacji Oświaty Urzędu Miejskiego w Łomży.

Place zabaw z „Radosnej szkoły” nie dla nas

Foto: Place zabaw z „Radosnej szkoły” nie dla nas
cz wt, 30 marca 2010 14:21

Łomża nie dostała pieniędzy z rządowego programu „Radosna szkoła” na budowę placów zabaw dla sześciolatków, którzy od września mają iść do podstawówek. Dzięki programowi w tym roku w województwie podlaskim zostanie wybudowanych lub zmodernizowanych 57 placów zabaw, ale nie w Łomży. Jak twierdzi Jolanta Gadek, rzecznik prasowy wojewody podlaskiego, z Łomży wnioski o przyznanie dofinansowanie na place zabaw nie wpłynęły. Były wnioski, ale na zakupu pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkołach i na ten cel sześć miejskich podstawówek otrzymało po 12 tys zł. Dodajmy, że rządowe wsparcie do budowy lub modernizacji jednego placu zabaw wynosiło nawet 115 tys zł, i w Białymstoku dzięki temu przybędzie ponad 20 placów zabaw.

„Czysta woda dla zdrowego świata”

cz nie, 21 marca 2010 22:28

Ponad 880 milionów ludzi na świecie cierpi z powodu niedostatku czystej wody, brakuje im nawet wody do picia. O ich sytuacji ma przypominać Światowy Dzień Wody (22 marca). W świętowanie tego dnia włącza się także organizację Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży, gdzie odbywały się specjalne warsztaty ekologiczne.

Nowy kierunek w nowym roku akademickim

Foto: Nowy kierunek w nowym roku akademickim
cz cz, 18 marca 2010 12:50

Administrację, czyli ósmy już kierunek kształcenia, otworzy od października br. Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Dla przyszłych studentów przygotowano 60 miejsc na studiach dziennych i drugie tyle na zaocznych. Studiowanie w obu trybach będzie bezpłatne, dzięki pieniądzom unijnym. Na trzyletnie studia licencjackie PWSIiP otrzymała 2 mln 990 tys. zł.

Wojna hamburgerów i piesek z klocków

Foto: Wojna hamburgerów i piesek z klocków
cz śr, 10 marca 2010 14:05

Biały transporter opancerzony zajechał przed III LO w Łomży, aby zwrócić uwagę na poważną uczelnię. Jednak „amunicja” - foldery i piłeczki antystresowe - przyjechała busem i w dziesiątkach białych toreb czekała na zainteresowanie licealistów, jak Barbara Uljasz z Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku. A setki drugo- i trzecioklasistów szkół średnich przybyło na 10. giełdę pomysłów na życie.

Paulina Krajewska najlepsza w makroregionie

Foto: Paulina Krajewska najlepsza w makroregionie
cz wt, 09 marca 2010 13:44

W Olsztynie odbywał się w miniony weekend V Makroregionalny Przegląd Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby. Uczestniczyli w nim najlepsi trzecioklasiści 12 liceów plastycznych z województw mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i podlaskiego. Paulina Krajewska, uczennica Adama Artura Tymińskiego z Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży, zwyciężyła w kategorii rzeźba i była druga w klasyfikacji ogólnej.

Życiowe przygody Prymusów

Foto: Życiowe przygody Prymusów
mm cz, 04 marca 2010 20:41

Tradycją Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży jest nadawanie tytułu Prymusa uczniom, którzy w semestrze uzyskali średnią ocen co najmniej 5 i mają wzorowe zachowanie. W tegorocznej, jedenastej edycji tytułem Prymusa 2010 może poszczycić się aż 32 gimnazjalistów z „Jedynki”.

Ratusz ustępuje? Sześciolatki w Łomży będą mogły iść do szkoły lub do przedszkola...

cz cz, 25 lutego 2010 16:43

- Wobec licznych protestów rodziców, uznając ich prawo do decydowania o karierze szkolnej własnych dzieci, dyrektorzy przedszkoli otrzymali na powrót prawo do organizacji oddziałów sześciolatków – mówił Andrzej Piechociński naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Łomży. - W czwartek podczas specjalnej konferencji prasowej władze miasta przedstawiły „nowy” pomysł na edukację sześciolatków. Ich rodzice będą mogli wybrać czy od września będą one uczęszczały do klasy pierwszej szkoły podstawowej, szkolnej „zerówki”, czy też obowiązkowe przygotowanie przedszkolne będą przechodziły w przedszkolu. W najbliższym czasie urzędnicy z ratusza, z z-cą prezydenta Krzysztofem Choińskim na czele, będą zachęcać rodziców sześciolatków, aby swoje pociechy posłali jednak do szkół, bo jak przekonują „wszystkie łomżyńskie szkoły są gotowe do przyjęcia sześciolatków”.

Decydować mają rodzice, nie władze

cz pt, 19 lutego 2010 15:11

- Rodzice muszą mieć prawo wyboru, czy ich sześcioletnie dziecko będzie chodziło do szkoły czy do przedszkola – mówi Aleutyna Kołos prezes łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Władze samorządowe muszą uszanować tę wolę, tym bardziej, że prawo na taki wybór pozwala – dodaje odnosząc się do pomysłu władz Łomży, które od września do szkół chcą posłać wszystkie sześciolatki.

„Szeciolatek w łomżyńskiej szkole”

Foto: „Szeciolatek w łomżyńskiej szkole”
cz cz, 18 lutego 2010 17:02

Wyjątkowo krótko trwała w Łomży kampania informacyjna zachęcająca rodziców sześciolatków do posłania dzieci do szkoły podstawowej. Kilka dni temu do miejskich przedszkoli wysłano specjalne ulotki, ale po kilku dniach je wycofano. Przyczyną tego wcale nie był fakt iż władze miasta zdanie zmieniły i zrezygnowały z planów umieszczenia od 1 września 2010 roku wszystkich sześciolatków w szkole...

Od starożytności po współczesność

Foto: Od starożytności po współczesność
cz śr, 10 lutego 2010 15:27

Dominika Turowicz i Katarzyna Chmielewska, uczennice klasy czwartej Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży, zwyciężyły w eliminacjach okręgowych 34. Olimpiady Artystycznej w sekcji plastyka (historia sztuki). Uczennice znanego historyka sztuki Radosława Cezarego Gwidona będą reprezentować okręg, czyli województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie, w finale ogólnopolskim w Warszawie.

Owoce także w łomżyńskiej szkole

Foto: Owoce także w łomżyńskiej szkole
cz pon, 08 lutego 2010 16:46

Zamiast napojów gazowanych, najmłodsi będą pić soki owocowe bądź warzywne, a zamiast chipsów zjedzą owoce. 1561 uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich z sześciu szkół podstawowych w Łomży, a doliczając do tego uczniów z dziewięciu podstawówek w powiecie łomżyńskim, prawie 2400 maluchów dzięki akcji „Owoce w szkole” za darmo otrzyma jabłko, gruszkę, świeżą marchewkę, ogórek lub paprykę. Niestety nie codziennie lecz tylko trzy razy w tygodniu przez 10 tygodni

Do szkoły czas

Foto: Do szkoły czas
cz pon, 08 lutego 2010 07:28

Po dwutygodniowej przerwie w nauce dzieci wracają do szkół. Do swojego budynku powróci także około 350 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 Łomży. Niektórzy z nich w budynku nie byli od połowy listopada, a szkoła całkowicie niedostępna dla uczniów stał się od początku stycznia. Wszystko przez remont budynku szkoły, który władze miasta rozpoczęły niemal jednocześnie z początkiem roku szkolnego i który nieco się przeciągnął. Teraz już prawie wszystko zakończono. - Kontynuowane będą jedynie końcowe roboty na terenie szkolnej kuchni, związane z montażem instalacji wentylacyjnej – podaje ratusz podkreślając, że nie będą one miały jednak wpływu na prowadzenie zajęć.

Wszystkie sześciolatki pójdą do szkoły

cz śr, 03 lutego 2010 13:20

Władze Łomży chcą posłać wszystkie sześciolatki do szkoły. Rodzice będą mogli zdecydować czy dzieci będą uczęszczały do tzw. „zerówki” czy od razu pójdą do pierwszej klasy. Dzięki temu w łomżyńskich przedszkolach będzie więcej miejsca dla młodszych dzieci – argumentuje ratusz.

Kalendarz rekrutacyjny do szkół

cz wt, 02 lutego 2010 10:18

Podlaski Kurator Oświaty ogłosił terminy i zasady rekrutacji do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalny. Cała procedura rusza w połowie marca. Wówczas szkoły zaczną przyjmować zgłoszenia od uczniów chcących w nich kontynuować naukę.

PWSIiP przejmie łomżyński „medyk”

Foto: PWSIiP przejmie łomżyński „medyk”
cz pt, 29 stycznia 2010 12:43

Zarząd Województwa Podlaskiego zgodził się na przekazanie Szkoły Policealnej Ochrony Zdrowia w Łomży do Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Uczelnia ma przejąć budynek dydaktyczny przy ulicy Wiejskiej 16 wraz z internatem oraz wszystkich nauczycieli, pracowników a także uczniów „medyka”. Na „transakcję” muszą jeszcze zgodzić się radni województwa.

Choiński, Piechociński i Sasinowski w „dziesiątce”

Foto: Choiński, Piechociński i Sasinowski w „dziesiątce”
cz śr, 27 stycznia 2010 08:27

„Niech pani wybije sobie z głowy, że basen będzie szkoły” – mówił do jednej z mam ucznia Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży zastępca prezydenta miasta Krzysztof Choiński. Wczoraj wieczorem w stołówce szkolnej odbyło się spotkanie Rady Rodziców i przedstawicieli trójek klasowych „dziesiątki” z wiceprezydentem w sprawie przyszłości zmodernizowanego basenu. Podczas tego spotkania rodzice, ale nie tylko oni, dowiedzieli się, że w poniedziałek (25 stycznia 2010 roku) prezydent wygasił zarząd szkoły nad basenem. Usłyszeli także zapewnienie, że uczniowie „dziesiątki” będą mogli korzystać z basenu na dotychczasowych zasadach, czyli dla każdej klasy jedna godzina w-f na basenie w tygodniu, łącznie z klasami 1-3, które będą korzystać z brodzika zjeżdżalni, a miasto da szkole dodatkowe pieniądze na opłacenie opieki nad nimi. - Ani jedna złotówka nie będzie musiał od państwa pochodzić bo zarówno w-f, jak i dodatkowe zajęcia uwzględnione w arkuszu organizacyjnym szkoły będą finansowane z subwencji oświatowej – zapewniał obecny na spotkaniu Andrzej Piechociński, Naczelnik Wydziału Oświaty UM.

« · «« · 68 · 69 · 70 · 71 · 72 · 73 · 74 · 75 · 76 · 77 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę