poniedziałek, 22 kwietnia 2019 napisz DONOS@

Spróbują się z matematyką

cz pon, 02 listopada 2009 08:36

Matematyka staje się obowiązkowym przedmiotem maturalnym. To największa zmiana jaka czeka maturzystów, którzy z egzaminem dojrzałości będą mierzyć się w maju 2010 roku. We wtorek uczniowie ostatnich klas szkół średnich będą mieli możliwość sprawdzić jak to wszystko ma wyglądać.

Przyjęci w poczet uczniów „Dziesiątki”

Foto: Przyjęci w poczet uczniów „Dziesiątki”
cz cz, 29 października 2009 16:53

- Moje panie to Małgorzata Listowska i Edyta Dembska. Są zawsze pięknie ubrane, a dziś to nawet odświętnie – twierdzi Daria Łysenko, która w środowy wieczór, 28 października 2009 r., została pasowana na uczennicę Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży. Wyhaftowane na sztandarze słowa patrona szkoły Jana Pawła II: “Zwyciężaj siebie” przyświecać jej będą przez sześć lat nauki, a może i przez całe życie...

Uśmiechnięci, życzliwi, serdeczni...

cz wt, 27 października 2009 17:12

Dzień po dniu odeszli dwaj cenieni i zasłużeni dla łomżyńskiej oświaty pedagodzy. 25 października zmarł w Łomży Jerzy Józef Gałęcki (lat 76), były dyrektor I LO im. Tadeusza Kościuszki, zaś 26 października – Zbigniew Michalski (lat 79), specjalista ds. technicznych w warsztatach Zespołu Szkół Drzewnych.... Pogrzeby obu pedagogów, którzy dali się poznać z ofiarnej pracy wielu pokoleniom młodzieży, odbędą się również dzień po dniu...

Chcą budować Instytutu Technologii Żywności PWSIiP

Foto: Chcą budować Instytutu Technologii Żywności PWSIiP
cz wt, 27 października 2009 17:04

Aż 18 firm i konsorcjów chce zbudować Instytutu Technologii Żywności Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Właśnie otwarto oferty konkursowe na realizację zadnia. „Spodziewaliśmy się, że zainteresowanie będzie duże i że wystartują w przetargu nie tylko firmy lokalne. Tak się też stało. Mamy oferentów z całej Polski co daje nam, jako inwestorom, szansę wyboru najlepszego wykonawcy” – mówi przewodniczący komisji przetargowej mgr inż. Edward Bochenko. Komisja przetargowa na analizę ofert ma 60 dni. Instytut ma powstać na pustej działce przy ul. Akademickiej – po drugiej stronie obecnego budynku uczelni. Gro środków na jego realizację będzie pochodziło z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Będą jeszcze lepsi...

Foto: Będą jeszcze lepsi...
cz pon, 26 października 2009 06:26

Identyfikacja zawodowa uczniów oraz wzrost wiedzy i umiejętności kompetencji zawodowych to główne cele programu „Absolwentami wykształconymi z certyfikatem i pasją do zawodu”, który w sobotę zainaugurowano w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży. Do końca obecnego roku szkolnego 156 uczniów „Mechaniaka” będzie nie tylko zdobywało nowe umiejętności, ale także skorzysta z dodatkowych zajęć by podnieść poziom wiedzy i umiejętności z matematyki i języka angielskiego.

„Owoce w szkole”, ale nie w każdej

Foto: „Owoce w szkole”, ale nie w każdej
cz pt, 16 października 2009 17:23

W poniedziałek ruszy ogólnopolska akcja „Owoce w szkole”, dzięki której uczniowie klas I – III szkół podstawowych mieli cztery razy w tygodniu dostawać owoce i warzywa: np. jabłko, gruszkę, marchewkę... U nas po zalecany owoc sięgną tylko nieliczni, gdyż albo szkoły nie zgłosiły się do akcji, albo dostawcom nie opłaca się dowozić owoców do szkół.

Łomżyński „Medyk” świętuje 50-lecie

Foto: Łomżyński „Medyk” świętuje 50-lecie
cz śr, 14 października 2009 15:22

- Z pierwszej klasy Państwowego Liceum Pielęgniarstwa w Łomży rekrutowała się i siostra przełożona szpitala, i siostry oddziałowe, i bardzo dużo wspaniałych pielęgniarek – opowiada z dumą dr Teresa Schramm (lat 80), pierwsza dyrektor w latach 1959-66 słynnego „Medyka”, obchodzącego w tym roku 50-lecie istnienia. - Poproszono mnie jako ordynatora oddziału noworodkowego, żebym liceum poprowadziła przez rok, ale zapał nauczycieli i uczennic był tak ogromny, że zostałam jeszcze rok i rok, i rok...

„Szkoła nie może stać się fabryką robotów...”

Foto: „Szkoła nie może stać się fabryką robotów...”
cz wt, 13 października 2009 06:15

Ponad 200 nauczycieli z Łomżyńskiego świętowało Dzień Edukacji na dwa dni przed 14 października, aby oficjele zdążyli na podobne uroczystości we wtorek do Suwałk, a w środę do Białegostoku. Zgromadzeni w auli im. Hanki Bielickiej II LO w Łomży na blisko trzygodzinnej uroczystości pedagodzy otrzymali: dwie nagrody od ministra oświaty, siedem nagród od kuratora podlaskiego, 25 nagród od prezydenta Łomży, 54 złote, srebrne i brązowe medale „Za długoletnią służbę” od prezydenta RP i 62 ministerialne medale Komisji Edukacji Narodowej.

Komu przeszkadza biblioteka w szkole?!

Foto: Komu przeszkadza biblioteka w szkole?!
cz pt, 09 października 2009 13:45

Plany przekształcenia bibliotek szkolnych w publiczne spotkały się z ostrą krytyką nauczycieli, przybyłych na I Jesienne Forum Bibliotekarzy w Łomży. Głównym gościem był wiceprezes ZNP Krzysztof Baszczyński, który przedstawił zmiany, wprowadzane przez samorządy w Polsce, i planowane „groźne” zmiany prawne.

Kto ma dziennik, ten ma władzę!

Foto: Kto ma dziennik, ten ma władzę!
cz pon, 05 października 2009 17:24

- Na szczęście, w „Bernacie” nauczyciele nie są aż tak okrutnie wymagający, jak przedstawiliśmy to w przedstawieniu otrzęsinowym – zapewnia autorka scenariusza i reżyserka Ewa Sokołowska z klasy IIIC, z którą wystawiła mrożące krew w żyłach i zabawne perypetie miłosne nastolatków oraz kryminalną intrygę wokół skradzionego dziennika w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. - Decydując się na tę szkołę, wiedzieliśmy, że będziemy musieli sprostać bardzo wysokim wymaganiom!

Inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Agrobiznesu

Foto: Inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole...
cz pon, 05 października 2009 10:00

Łukasz Świątek wychodzi z auli. Elegancki 19-latek ze Szczuczyna trzyma w rękach nowiutki indeks Wyższej Szkoły Agrobioznesu w Łomży. Ogląda go z dumą i z... odrobiną niedowierzania. - Zostałem przyjęty na towaroznawstwo – mówi student I roku WSA, która kształci też na kierunkach: rolnictwo, pielęgniarstwo, informatyka i budownictwo. Młodzieńcze marzenia Łukasz będzie realizował w gronie prawie 2 tysięcy studentów uczelni, której mury opuściło dotąd 3 485 absolwentów studiów I i II stopnia oraz 1 118 absolwentów studiów podyplomowych. Pierwsza w 591-letniej historii Łomży uczelnia świecka w niedzielę po raz 14. zainaugurowała nowy rok akademicki.

Za dobrą naukę dostaną po 300 zł miesięcznie

cz śr, 30 września 2009 06:55

Troje uczniów Gimnazjum Nr 6 w Łomży dołączyło do grupy stypendystów marszałka województwa podlaskiego. Kilka tygodni temu marszałkowie stypendia „naukowe” przyznali 55 uczniom, a teraz kolejnym 12. Każdy z nich, za świetne wyniki w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, przez 10 miesięcy będzie otrzymywał po 300 złotych.

Już za osiem miesięcy matura...

cz śr, 30 września 2009 06:31

Środa to ostatni dzień, kiedy licealiści muszą złożyć deklaracje z informacją, co chcą zdawać na maturze. Tym razem egzamin będzie się składał z przedmiotów obowiązkowych: obok języka polskiego i języka obcego nowożytnego obowiązkowa będzie także matematyka. Także lista przedmiotów dodatkowych będzie poszerzona w stosunku do 2009 roku.

„Radosna szkoła” w gminie Łomża

cz pon, 21 września 2009 07:14

Tylko Białystok otrzyma więcej... Gmina Łomża otrzyma 45 tys zł z rządowego programu „Radosna szkoła”. Kuratorium Oświaty opublikowało listę gmin i szkół które otrzymają wsparcie na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole i na urządzenie szkolnego placu zabaw. W gminie Łomża pieniądze - po kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych - przyznano aż siedmiu szkołom.

Wake up! Czas na naukę w British Academy !!! Dlaczego u nas jest najlepiej?

Foto: Wake up!  Czas na naukę w  British Academy !!! ...
mm pt, 18 września 2009 15:51

Dlatego, że: * mamy wszystkie poziomy zaawansowania, a im wcześniej zaczniesz się uczyć, tym lepiej : W naszym Kids Club już maluchy mogą odkrywać świat obcojęzycznych słów. Już 3 – 5 letnie dzieci uczestnicząc w zajęciach uczą się języka obcego poprzez gry i zabawy.

Historia powstania państwowej szkoły wyższej w Łomży

Foto: Historia powstania państwowej szkoły wyższej w ...
cz pt, 18 września 2009 12:45

Mija pięć lat od utworzenia Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Autorem jej utworzenia jest prof. Kazimierz Pieńkowski, który przez pięć lat pełnił funkcję rektora Uczelni. We wstępie do wydanego z okazji jubileuszu albumu profesor ujawnia okoliczności, nieznane fakty, i zaangażowanie działaczy... w narodziny uczelni umożliwiającej bezpłatne studia w Łomży.

Kiedy do logopedy?

Foto: Kiedy do logopedy?
cz pt, 18 września 2009 12:02

Aż 20 procent pierwszoklasistów ma wady wymowy. Powód? Wielu rodziców myśli, że dziecięce problemy z mówieniem znikną same i nie ma potrzeby chodzenia „po logopedach” – to podstawowy błąd w myśleniu. Rzeczywiście, sporo wad wynika z naturalnego rozwoju mowy i z czasem dziecko przestaje je mieć, ale są też nieprawidłowości, które powinny dorosłych zaniepokoić. Mogą bowiem oznaczać np. niewłaściwą budowę narządów mowy, nieprawidłowy zgryz, zaburzenia słuchu, kłopoty z oddychaniem i połykaniem. By prawidłowo rozpoznać owe przyczyny, konieczna jest wizyta u logopedy. W żadnym wypadku nie należy takiej wizyty traktować jako zła koniecznego lub czegoś wstydliwego.

Łomżanie stypendystami marszałka

cz śr, 16 września 2009 17:18

Spośród 55 uczniów z województwa podlaskiego, wyróżniających się w ubiegłym roku szkolnym w nauce i zgłoszonych do stypendium marszałka, komisja zakwalifikowała sześcioro naukowych orłów z Łomży. Są to: Łukasz Truszkowski, Marcin Bagiński, Artur Kośnik, Konrad Wiktor Tyszko, Paulina Barwikowska i Anna Monika Kozłowska.

Poprawili maturę

cz wt, 15 września 2009 15:41

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podała wyniki poprawkowych matur. W Łomży sztuka ta udała się 109 osobom. To 62% z tych którzy pod koniec sierpnia spróbowali poprawić negatywny wynik uzyskany tylko z jednego przedmiotu podczas majowej matury.

Języka obcego ucz się rozsądnie.

Foto: Języka obcego ucz się rozsądnie.
mm pon, 14 września 2009 10:24

Drodzy Państwo, z uwagi na okres zapisów dzieci i młodzieży do szkół językowych chcielibyśmy zwrócić uwagę na mnogość ofert trafiających na nasz rynek. Prosimy o rozważne przeanalizowanie każdej z nich. Zaskakująco niska cena kursu językowego, to w konsekwencji najczęściej ograniczona nawet do 50% liczba godzin nauki. Taki kurs to często trudna do powetowania strata Państwa czasu i pieniędzy.

« · «« · 68 · 69 · 70 · 71 · 72 · 73 · 74 · 75 · 76 · 77 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę