wtorek, 25 lutego 2020 napisz DONOS@

MEN: ROJE będzie w Łomży

cz cz, 10 marca 2011 09:05

Regionalny Ośrodek Jakości Edukacji w województwie podlaskim będzie w Łomży. Tak zapisane jest w przesłanym właśnie „do uzgodnień międzyresortowych, partnerów społecznych oraz związków zawodowych” projekcie „ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw”. Art. 78f. ust. 3 wymienia 16 miast w których mają powstać Regionalne ośrodki jakości edukacji. Jednym z nich jest Łomża.

„Kwiatek” dla Pauliny

cz pon, 07 marca 2011 10:42

Przy okazji Dnia Kobiet, społeczność Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży organizuje akcję pomocy siedemnastoletniej Paulinie Sokół, uczennicy I LO w Łomży. Paulina rok temu uległa wypadkowi na pływalni miejskiej w Łomży, po walce o życie teraz jest osobą niepełnosprawną, która wymaga ciągłej, kosztownej rehabilitacji. W szkole dziś i jutro będą zbierane pieniądze dla Pauliny, a jednym z elementów jest akcja „Kup kwiatek dla Pauliny i swojej dziewczyny”.

Jesteś dobry z matmy? Możesz wygrać netbooka.

cz śr, 02 marca 2011 18:08

Instytut Informatyki i Automatyki Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży organizuje Pierwszy Łomżyński Konkurs Matematyczny 2011. Jego ideą jest krzewienie wśród młodych umysłów chęci pogłębiania i rozszerzania wiedzy z zakresu jednej z najstarszych dziedzin nauki jaką jest matematyka. Zachętą do rozwiązywania zadań ma być nie tylko tytuł najlepszego w mieście, ale także netbook.

Student jest dziś w cenie...

Foto: Student jest dziś w cenie...
cz śr, 02 marca 2011 12:12

Ponad czterdzieści uczelni wyższych niemal z całego kraju prezentuje się w III Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Senatorskiej w Łomży. Już po raz 11. szkoła zorganizowała „Giełdę pomysłów na życie”. W ciągu jednego dnia w tej jednej szkole maturzyści z Łomży mogą bezpośrednio od studentów i pracowników akademickich dowiedzieć co i gdzie warto studiować, oraz jakie warunki trzeba spełnić żeby na wybrane studia się dostać. - U nas w uczelni student jest bardzo ważną osobą – zachęcał do wybrania właśnie tej uczelni jeden z prelegentów pokrótce przedstawiający jej ofertę.

Był zastępcą prezydenta, będzie zastępcą dyrektora?

cz pon, 28 lutego 2011 12:14

Były zastępca prezydenta Łomży do spraw edukacji zostanie zastępcą dyrektora Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łomży? Do ratusza wpłynęło już odpowiednie pismo dyrektor tej szkoły. Naszą wcześniejszą informację potwierdził Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. Ewa Ściana prosi prezydenta Łomży o opinię w sprawie zatrudnienia jako swojego zastępcy Krzysztofa Choińskiego, który przez ostatnie osiem lat był zastępca prezydenta Jerzego Brzezińskiego odpowiedzialnym m.in. za oświatę.

Wojewoda się wycofuje? Siedziba ROJE w województwie podlaskim będzie w Łomży?

cz pt, 18 lutego 2011 15:21

Wojewoda Podlaski wycofuje się z pomysłu ustanowienia siedziby Regionalnego Ośrodka Jakości Edukacji w Białymstoku. Jak mówił prezydent Mieczysława Czerniawskiego, który dziś rano spotkał się z Maciejem Żywno, godzi się on aby siedziba główna ROJE w województwie podlaskim była w Łomży, a w Białymstoku byłaby filia. O takim finale sprawy już we wtorek mówił nam Grzegorz Żurawski rzecznik prasowy Minister Edukacji Narodowej.

Cyganie w Małym Artyście

Foto: Cyganie w Małym Artyście
mm pt, 18 lutego 2011 09:50

Przedszkolaki z łomżyńskiego „Małego Artysty” poznają kultury mniejszości narodowych zamieszkujących na terenie miasta. Przez cały tydzień w placówce trwa Tydzień Cygański. W jego ramach dzieci wykonywały prace plastyczne, uczyły się tradycyjnych tańców. Wczoraj przedszkole zamieniło się w prawie prawdziwy cygański tabor.

Dyrektor „dziesiątki” już jest

cz cz, 17 lutego 2011 10:15

Prezydent Łomży wydal dziś zarządzenie powierzające stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży Leszkowi Henrykowi Sobocińskiemu. Funkcję ma pełnić od dziś do 31 sierpnia 2015 r.

MEN: Siedziba główna ROJE w Łomży, a w Białymstoku może być filia

cz wt, 15 lutego 2011 17:46

Zgodnie z opublikowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej najnowszymi założeniami zmian w prawie oświatowym dotyczącym systemu oceniania jakości edukacji z 16 Regionalnych Ośrodków Jakości Edukacji, które mają zostać powołane „osiem z nich powstanie na bazie istniejących obecnie okręgowych komisji egzaminacyjnych z włączonymi w ich struktury pracownikami kuratoriów oświaty(...)”. - To oznacza, że ROJE w województwie podlaskim, podobnie jak na Śląsku, siedzibę główną miałoby nie w stolicy województwa, a odpowiednio w Łomży i Jaworznie – mówi Grzegorz Żurawski rzecznik prasowy Minister Edukacji Narodowej.

Sobociński będzie dyrektorem „dziesiątki”

Foto: Sobociński będzie dyrektorem „dziesiątki”
cz wt, 15 lutego 2011 15:41

Leszek Sobociński, wieloletni zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży, i pełniący obowiązki dyrektora tej szkoły od czasu odwołania przez poprzedniego prezydenta miasta Hanki Gałązki, najprawdopodobniej zostanie niebawem powołany na stanowisko dyrektora szkoły. Specjalna komisja konkursowa, która miała wybrać najlepszego kandydata, jego wskazał na to stanowisko. Nasze nieoficjalne informacje potwierdził już Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. - Spośród czterech osób biorących udział w konkursie na tę funkcję, Pan Leszek Sobociński już w pierwszym głosowaniu uzyskał bezwzględną liczbę głosów – podał Łukasz Czech.

Nierzetelność, czy pokrętne tłumaczenie?

cz wt, 15 lutego 2011 11:23

„Ideą wysłanego wniosku oraz ideą planowanych zmian nie jest likwidacja obecnej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży” – zapewnia Wojewoda Podlaski Maciej Żywno. - „Pismo skierowane do Ministra Edukacji Narodowej o ustanowienie siedziby ROJE w Białymstoku ma na celu wprowadzenie rozwiązania, które nie oznaczałoby utraty pracy przez kilkudziesięciu pracowników obecnego Kuratorium Oświaty w Białymstoku zajmujących się nadzorem pedagogicznym oraz ewaluacją. Pion nowej instytucji, jaką będą ROJE, zajmujący się problematyką należącą do obecnych zadań Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży nie tylko może, ale powinien zostać w Łomży, gdyż tam z kolei mieszkają pracownicy posiadający wiedzę w tej dziedzinie” - czytamy w przesłanym nam dziś oświadczeniu.

Wojewoda (białostocki) chce zabrać z Łomży ROJE czyli obecną OKE!

Foto: Wojewoda (białostocki) chce zabrać z Łomży ROJE...
cz pon, 14 lutego 2011 17:27

Okręgowe Komisje Egzaminacyjne, zgodnie z planami ministerstwa oświaty, mają zostać przekształcane w Regionalne Ośrodki Jakości Edukacji. Okazuje się jednak, że niektórzy tę zmianę chcą wykorzystać także do zmiany adresu placówki. - Wojewoda Podlaski Maciej Żywno zwrócił się do Katarzyny Hall, Ministra Edukacji Narodowej, z wnioskiem o ustanowienie siedziby Regionalnego Ośrodka Jakości Edukacji w Białymstoku – podała Jolanta Gadek rzecznik prasowy wojewody. - Ewentualne umiejscowienie Regionalnego Ośrodka Jakości Edukacji w Łomży spowoduje znaczne utrudnienie w dotarciu do niego interesantów z powiatów wschodnich oraz południowych naszego regionu – argumentuje wojewoda w liście wysłanym do pani minister.

Szkoła z Łomży walczy o zwycięstwo w „Klasie ze snów”

Foto: Szkoła z Łomży walczy o zwycięstwo w „Klasie ze...
cz wt, 08 lutego 2011 07:06

Jak będzie wyglądać nauka w szkole za 100 lat? w formie komiksu mieli przedstawić uczestnicy IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Klasa ze snów”. Ta powstało kilkaset komiksów, z których 20 najlepszych walczy teraz o uznanie internautów. W tej grupie jest także praca z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży.

Studia podyplomowe prawie za darmo... w Łomży

cz pon, 07 lutego 2011 06:13

80 osób będzie mogło, dzięki dofinansowaniu unijnemu, ukończyć studia podyplomowe w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Uczelnia rozpoczęła realizację projektu pt. „Studia Podyplomowe na rzecz rozwoju kadr nowej gospodarki”, który jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Nabór na wiosenny semestr na kierunki: menedżerski oraz zarządzanie jakością i bezpieczeństwem w przedsiębiorstwie rolno-spożywczym rozpoczyna się w marcu.

Koniec ferii, trzeba wstać do szkoły

cz nie, 06 lutego 2011 22:47

Po dwóch tygodniach zimowych ferii uczniowie ze szkół województwa podlaskiego wracają do szkół. Wakacje dopiero za nieco ponad cztery miesiące. Nie oznacza to jednak, że wcześniej nie będzie przerw w nauce...

Wielkiego ROJE(a) w Łomży nie będzie...

cz cz, 03 lutego 2011 06:32

Ministerstwo Edukacji Narodowej wycofuje projekt ustawy o jakości edukacji!. To w nim zapisane była min. likwidacja kuratoriów oświaty i powołanie w Polsce siedmiu regionalnych ośrodków jakości edukacji (ROJE), które miały zająć się przeprowadzaniem egzaminów, oraz kontrolowaniem jakość pracy szkół. W jeden z tych ośrodków miała być przekształcona Okręgowa Komisja w Łomży. Łomżyński ROJE, zgodnie z pierwotnym planem MEN, swym zasięgiem objąć miał, poza województwami podlaskim i warmińsko-mazurskim, także województwo mazowieckie z Warszawą.

Drugie przedłużenie funkcji p.o. dyrektora „dziesiątki” było bezprawne

cz pon, 31 stycznia 2011 13:00

Pełniącym obowiązki dyrektora szkoły można być tylko przez 10 miesięcy i ani dnia dłużej. Tak wynika z decyzji wojewody podlaskiego, który unieważnił trzecie, wydane w listopadzie 2010 roku, zarządzenia prezydenta Łomży w sprawie powierzenia pełnienia obowiązków Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży Leszkowi Sobocińskiemu. Zgodnie z tym aktem Sobociński miał pełnić obowiązki dyrektora szkoły na okres od 1 grudnia 2010 r. do 31 lipca 2011 roku.

Gimnazjum chce Księcia Janusza I za patrona

cz wt, 25 stycznia 2011 08:07

Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łomży przestanie być bezimienne. Społeczność szkoły – czyli uczniowie a także rady Rodziców i Pedagogiczna - chcą aby gimnazjum przyjęło imię Księcia Mazowieckiego Janusza I. Odpowiedni wniosek jeszcze jesienią ubiegłego roku został skierowany do władz Łomży i prawdopodobnie podczas najbliższej sesji zajmie się nim Rada Miasta.

Ferie w mieście

cz nie, 23 stycznia 2011 22:44

Kilkadziesiąt propozycji spędzenia ferii w mieście przygotowały dla najmłodszych mieszkańców łomżyńskie instytucje, organizacje i kluby. Będą można aktywnie spędzić czas zarówno na świeżym powietrzu, w sali gimnastycznej i w wodzie. Tradycyjnie będą też zajęcia świetlicowe, Ferie z Panem Bogiem, a w godz. od 9 do 13 uczniom udostępnione zostaną sale gimnastyczne i informatyczne, siłownie oraz biblioteki w łomżyńskich szkołach.

„Dziesiątka” na dyrektora jeszcze poczeka

cz cz, 20 stycznia 2011 17:22

Czworo kandydatów zgłosiło się do ogłoszonego przez ratusz konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży. Dziś specjalna komisja konkursowa do wyłonienia dyrektora szkoły rozpoczęła prace, ale nikt nie spodziewał się że zakończy je tak szybko i z takim efektem. Okazało się, że w ogłoszeniu konkursowym są błędy formalne i jedynym wyjściem z sytuacji jest unieważnienie konkursu.

« · «« · 68 · 69 · 70 · 71 · 72 · 73 · 74 · 75 · 76 · 77 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę