Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

Przedszkole Niepubliczne „Nutka”

Wybór właściwego przedszkola często spędza rodzicom sen z powiek. Jednak teraz podjęcie odpowiedniej decyzji jest znacznie łatwiejsze, dzięki nowo powstałemu Przedszkolu Niepublicznemu Nutka. Prowadzona przez specjalistów placówka oferuje bowiem bardzo bogaty program zajęć dla maluchów, w tym wiele takich, które nie są prowadzone w innych łomżyńskich przedszkolach. Będą też prowadzone specjalistyczne zajęcia terapeutyczne dla dzieci dotkniętych autyzmem. Wszystkie zajęcia dodatkowe i terapeutyczne będą całkowicie bezpłatne, w ramach comiesięcznej – wyjątkowo konkurencyjnej – opłaty za przedszkole. Dlatego jeśli zależy ci na tym, by twoje dziecko rozwijało się w optymalnych warunkach i jak najbardziej efektywnie spędzało czas w przedszkolu – dzwoń już teraz, bo decyduje kolejność zgłoszeń!

Przedszkole Niepubliczne „Nutka” zaprasza do nowo tworzonych grup dla przedszkolaków, powszechnej i terapeutycznej. Dzieci ze wszystkich grup, w miarę możliwości, razem bawią się  wychodzą na spacery, plac zabaw, uczestniczą w wycieczkach i spotkaniach .Do pierwszej grupy zapraszamy dzieci niepełnosprawne ze spektrum autyzmu. Dzieci w grupie terapeutycznej objęte są kompleksowym programem terapeutycznym realizowanym przez wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. W nowo tworzonej grupie terapeutycznej są tylko 3 miejsca. Standardem w naszym przedszkolu jest że w 4 osobowej grupie dzieci z autyzmem, na co dzień pracuje dwoje nauczycieli wspomaganych przez specjalistów z wybranych dziedzin. Będzie to już kolejna grupa dla dzieci z autyzmem w naszym przedszkolu.

– Grupę terapeutyczną tworzymy z myślą o dzieciach niepełnosprawnych, głównie dotkniętych autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną – wyjaśnia Robert Zwierzyński. 
– W jej ramach będą, w zależności od indywidualnych potrzeb każdego dziecka, terapia zajęciowa, zajęcia z integracji sensorycznej 4-6 razy w miesiącu, logopedii 2 razy w tygodniu, zajęcia ruchowe 2 razy w tygodniu, dogoterapię 1 raz w tygodniu , muzykoterapię 1 raz w tygodniu, zajęcia rewalidacyjne, oraz inne według indywidualnych potrzeb dziecka, konsultacje z doświadczonym dietetykiem raz w miesiącu, szkolenia i konsultacje dla rodziców oraz wczesne wspomaganie. Wszystkie zajęcia terapeutyczne dla dzieci uczęszczających do naszego Przedszkola „Nutka” oraz szkolenia i konsultacje dla rodziców  są bezpłatne. 

Opłata za dziecko niepełnosprawne wynosi od 130 do 280 zł miesięcznie z pełnym wyżywieniem. Istnieje możliwość dofinansowania pobytu, wyżywienia dziecka ze środków ośrodka pomocy społecznej lub PFRON. W codziennej pracy kładziemy nacisk na usamodzielnienie i naukę zachowań społecznych, treningu czystości itp. dzieci po niedługim okresie nie używają pieluch, sygnalizują potrzeby. Jest to pierwsza, poza oddziałami integracyjnymi, tego typu inicjatywa przedszkolna w Łomży, bazująca na indywidualnym podejściu do każdego malucha.  Zajęcia w naszym Przedszkolu prowadzą min specjaliści z zakresu, logopedii, integracji sensorycznej, rewalidacji, terapii pedagogicznej, terapii behawioralnej, fizjoterapii, muzykoterapii, dogoterapii i inni. Rozpoczynamy także propagowanie i szkolenia z zakresu metody terapeutycznej Son – Rise zwanej inaczej „Metodą opcji”  wywodzącej się z USA.  Zapisanie dziecka do grupy terapeutycznej jest szczególnie polecane w przypadku braku możliwości oddziaływania terapeutycznego ze względu na długi czas oczekiwania w poradni, brak możliwości finansowych na prywatne terapie, lub brak czasu.  

Do drugiej grupy powszechnej mogą zapisywać się wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym, które, obok typowych zajęć edukacyjnych i zabaw, będą miały rytmikę, , dogoterapię w zakresie zajęć edukacyjnych z psem – przesympatyczną Nutą, zajęcia ruchowe, w tym korekcyjne i profilaktyczne – niwelujące wady postawy, prowadzone przez specjalistę rehabilitanta. A od lipca bezpłatne zajęcia z języka angielskiego. Przedszkole czynne jest przez okres wakacji z dwutygodniową przerwą w miesiącu sierpniu. Dla wszystkich dzieci z przedszkola organizujemy wycieczki, imprezy okolicznościowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, edukacje biblioteczna i muzyczną. Koszt pobytu w grupie powszechnej wynosi 350zł miesięcznie z pełnym wyżywieniem i wszystkimi zajęciami dodatkowymi.
Przedszkole Nutka będzie nie tylko wyjątkowo przyjazne dla uczęszczających do niego dzieci, ale też bardzo bezpieczne, z racji zainstalowania monitoringu, do którego dostęp będą mieli też rodzice na miejscu w przedszkolu. W naszym przedszkolu grupy są stosunkowo nieliczne. W grupie powszechnej maksymalnie 15 dzieci, w grupie terapeutycznej maksymalnie 4 dzieci z którymi pracuje 2 nauczycieli. Dzięki temu dziecko jest traktowane indywidualnie.
Dziecko do naszego przedszkola można zapisać w każdym momencie także na miesiące wakacyjne.

- Jako Fundacja DR OTIS  prowadzimy  Przedszkole Niepubliczne „Nutka” – mówi Robert Zwierzyński. – Znajduje się ono na ul. Sybiraków 20/4A – przejęliśmy pomieszczenia po przedszkolu poprzednio tam istniejącym. Nasza Fundacja zajmuje się szeroko zakrojoną edukacją i pracą z dziećmi. Specjalizujemy się w dogoterapii, ale prowadzimy też szereg innych zajęć, jak: muzykoterapia, terapia zajęciowa, rehabilitacja, zajęcia wspomagające rozwój i edukację dzieci w placówkach przedszkolnych na terenie Łomży i okolic, zajęcia w poradni dla dzieci z autyzmem, bibliotece dla dzieci czy podczas imprez edukacyjnych w Galerii Veneda. W ograniczonym zakresie prowadzimy też bezpłatne zajęcia edukacyjne i terapeutyczne dla dzieci nie uczęszczających do naszego przedszkola. Jest to możliwe dzięki środkom własnym fundacji, sponsorom oraz współpracy z instytucjami (np. Starostwo Powiatowe w Łomży, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku)

Wszelkie informacje dotyczące szczegółów zajęć, programów edukacyjnych i terapeutycznych, można uzyskać u Doroty i Roberta Zwierzyńskich:

Fundacja DR OTIS
Tel 606741343
Email: fundacja.drotis@gmail.com
www.facebook.com/drotisfundacja

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę