Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Owoce i warzywa w szkole

Ponad 1700 uczniów łomżyńskich podstawówek w szkołach będzie otrzymywało owoce i warzywa. Wszystkie miejskie szkoły podstawowe zgłosiły się do udziału w programie „Owoce i warzywa w szkole”. Dzieci w ramach programu będą otrzymywały przez 10 tygodni w semestrze bezpłatnie po 2 lub 3 porcje owocowo-warzywne, w których skład będą wchodziły: jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchew, rzodkiewka, słodka papryka, kalarepa, pomidorki, sok owocowy, warzywny lub owocowo-warzywny. Koszt takiej porcji to 1,6 zł, a płaci za nie Agencja Rynku Rolnego.

Program realizowany będzie po raz szósty. W roku szkolnym 2014/2015 w skali kraju koszty programu wyniosą ok. 100 mln zł, przy czym zdecydowana większość środków pochodzi z budżetu UE (88 proc.).
Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz proponowanie zdrowego odżywiania poprzez działania o charakterze edukacyjnym.  
Jak informuje ARR, warunkiem dostarczania produktów w tym semestrze, jest zawarcie umowy pomiędzy szkołą, a zatwierdzonym dostawcą. 

Oto lista łomżyńskich podstawówek i zgłoszonych przez nie uczniów do programu „Owoce i warzywa w szkole”:
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Władysława  Broniewskiego - 193 
Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Stanisława  Staszica - 350 
Szkoła Podstawowa Nr 7 im. A. Mickiewicza - 402 
Szkoła Podstawowa Nr 8 - 13 
Szkoła Podstawowa Nr 9 - 473 
Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II - 280

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę