piątek, 06 grudnia 2019 napisz DONOS@

Najlepsze gimnazjum

cz wt, 22 czerwca 2010 09:01

Gimnazjum Publiczne nr 6 im. Tadeusza Kościuszki Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Bernatowicza w Łomży jest najlepsze w województwie. Potwierdzeniem tego są wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. W tym roku uczniowie „z Bernatowicza” średnio zaliczyli poszczególne części egzaminu na około czterdzieści punktów.

Zmiana w łomżyńskiej OKE

Foto: Zmiana w łomżyńskiej OKE
cz wt, 15 czerwca 2010 16:42

Nowym dyrektorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży zostanie Jolanta Gołaszewska. Ministerstwo Edukacji Narodowej potwierdziło informacje, że minister Katarzyna Hall zaakceptowała, przedstawioną przez komisję konkursową kandydaturę na dyrektora OKE w Łomży. MEN planuje powołanie dyrektora OKE 1 lipca 2010.

Sprawdzili i wiedzą...

cz pt, 11 czerwca 2010 16:08

Jakub Marciniak wśród licealistów i Patryk Walendziewski wśród gimnazjalistów wygrali w szóstej edycji Otwartego Konkurs Języka Angielskiego Check Your English. - Każdego roku prezentowany poziom wiedzy i umiejętności uczestników był wysoki, jednak w tym roku przygotowanie, erudycja oraz inwencja twórcza zaskoczyła zarówno Komisję, jak i obserwatorów – podkreślają organizatorzy konkursu.

(Nie)bezpieczna szkoła

cz cz, 10 czerwca 2010 12:43

- Skala szkolnych dramatów jest coraz większa, a przestępczość w szkole nie sprowadza się już tylko do przepychanek na przerwie – mówi Izabela Białomyzy z KMP w Łomży. W ciągu półtora miesiąca – od połowy kwietnia do końca mają - policjanci odnotowali 121 przestępstw popełnionych przez nieletnich. Były to m.in. zniszczenie mienia, udział w bójce lub w pobiciu, groźba, kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, przestępstwa rozbójnicze i przestępstwa narkotykowe.

PWSIiP przejmie majątek „Medyka”

Foto: PWSIiP przejmie majątek „Medyka”
cz pon, 31 maja 2010 15:39

Państwowa Wyższa Szkoły Przedsiębiorczości i Informatyki w Łomży przejmie budynki polikwidowanej Szkole Policealnej Ochrony Zdrowia w Łomży. Decyzję taką, przy tylko jednym głosie wstrzymującym się, podjęli radni Sejmiku województwa podlaskiego. Już wcześniej władze województwa i władze uczelni uzyskały porozumienie odnośnie przejęcia przez uczelnię nie tylko budynku dydaktycznego przy ulicy Wiejskiej 16 wraz z internatem, ale także nauczycieli, pracowników i uczniów „Medyka”.

Wyniki szóstoklasistów

cz pt, 28 maja 2010 09:33

26,7 punktu na 40 możliwych to średni wynik uzyskany przez szóstoklasistów z Łomży w tegorocznym sprawdzianie. Wynik w województwie podlaskim jest o niemal 2 punkty niższy, a w szkołach na terenie powiatu łomżyńskiego tylko 22,7 punktu. W Łomży do sprawdzianu przystąpiło 631, a w powiecie łomżyńskim 600 uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej. Najlepiej w województwie podlaskim sprawdzian poszedł uczniom z Białegostoku. Tam średni wynik to aż 27,4 punktu.

Szkołę czas wybrać...

Foto: Szkołę czas wybrać...
cz pt, 28 maja 2010 07:20

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych wchodzi w decydującą fazę. Dziś ostatni dzień w którym uczniowie kończący naukę w gimnazjach mają zdecydować, w której szkole średniej chcą kontynuować naukę. W Łomży wybrać mogą trzy szkoły. Jeśli nie dostaną się do tej wymarzonej, mają szanse w pozostałych. Tradycyjnie już największym powodzeniem wśród szkół tzw. pierwszego wyboru cieszy się II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej. Na 180 miejsc w klasach pierwszych ogólniaka zgłosiło się już 318 kandydatów. Więcej chcących niż miejsc jest także w III LO przy ul. Senatorskiej i I LO przy Bernatowicza, oraz w niektórych klasach innych szkół.

Sprawdzali swój angielski

Foto: Sprawdzali swój angielski
cz cz, 27 maja 2010 15:49

Ponad 150 uczniów łomżyńskich gimnazjów i liceów sprawdzało swoją wiedzę z angielskiego. Konkurs Check Your English już po raz szósty zorganizowała Ogólnopolska Szkoła Językowa British Academy. Wczoraj odbył się pierwszy etap. Zwycięzców poznamy w przyszłym tygodniu. Dodać wypada, że najlepsi z nich poza sprawdzenia swojej wiedzy mają szansę wygrać nagrody o łącznej wartość ponad 8 tys zł.

Kierunki zamawiane nie u nas

cz pon, 24 maja 2010 15:58

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę uczelni, które od nowego roku akademickiego otrzymają dofinansowanie na realizację tzw. „kierunków zamawianych” – strategicznych dla gospodarczego rozwoju Polski. Najlepsi studenci tych kierunków będą mogli otrzymywać miesięcznie nawet 1000 złotych stypendium. Niestety studiujący w województwie podlaskim na takie stypendia nie mają co liczyć. Z ponad 200 mln zł jakie w tym roku przeznaczył rząd na „kierunki zamawiane” do nas nie trafi nawet złotówka.

W ZNP bez zmian

Foto: W ZNP bez zmian
cz pon, 24 maja 2010 07:16

Aleutyna Kołos po raz trzeci została Prezesem Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży. Wyboru władz miejscowego ZNP - prezesa, członków zarządu, delegatów na konferencję okręgową oraz komisje rewizyjną oddziału - dokonali delegaci związku, którzy w piątek zebrali się w Bursie Szkolnej nr 1.

Myśli i słowa Jana Pawła II

cz pt, 21 maja 2010 14:36

Luiza Piechura z XII Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu przed Angeliką Gontarską z III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej w Łomży wśród szkół ponadgimnazjalnych oraz Diana Gałkowska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Płaskiej przez Aleksandrą Roman z Katolickiego Gimnazjum im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku wśród gimnazjów to laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”. Wczoraj w Łomży odbył się finał Olimpiady, a jej uczestniczy musieli wykazać się wiedzą na temat myśli, życia i twórczości Papieża Polaka. - Raduje się serce każdego Polaka, kiedy widzi, że młodzi ludzie, mimo upływu czasu chcą sięgać do myśli, do dorobku papieża Jana Pawła II – mówił bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej, podsumowując konkurs.

„Zwycięska bitwa”

cz cz, 20 maja 2010 15:42

Michał Adamowski uczeń Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży zdobył I nagrodę w konkursie plastycznym poświęconym 90. rocznicy Bitwy Warszawskiej i bohaterskiej śmierci ks. mjr. Ignacego Skorupki.

Łomżyńskie uczelnie w Rankingu Rzeczpospolitej i Perspektyw

cz cz, 13 maja 2010 07:22

Uniwersytet Warszawski pokonał Jagielloński i po dwóch latach wrócił na pierwsze miejsce Rankingu szkół wyższych 2010 dziennika „Rzeczpospolita” i wydawnictwa „Perspektywy”. Wśród ocenianych uczelni są także trzy łomżyńskie, przy czym każda z nich znajduje się w innej kategorii, stąd trudno określić która z nich jest lepsza.

Akademicka Szkoła Ponadgimnazjalna przy WSA w Łomży jest inna niż wszystkie...

Foto: Akademicka Szkoła Ponadgimnazjalna przy WSA w Ł...
cz śr, 12 maja 2010 13:28

Trwa nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Licea, technika i zawodówki z Łomży coraz silniej rywalizują o uczniów, zwłaszcza że z roku na rok niż demograficzny daje się im coraz bardziej we znaki. Stąd też coraz większe zainteresowanie kandydatami nie tylko z pobliskich gmin, ale także z okolicznych powiatów, którym łomżyńskie szkoły mogą zaoferować nie tylko naukę w większym mieście... ASP działająca przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży proponuje im m.in. bazę i kadrę pedagogiczną uczelni, a także sięgające 2,5 tys zł rocznie stypendia „Janka Muzykanta”.

Konkursu na dyrektora „dziesiątki” chyba prędko nie będzie

cz cz, 06 maja 2010 16:00

Choć w dalszym ciągu oficjalnie nie wiadomo dlaczego we wtorek prezydent unieważnił swoje wcześniejsze zarządzenie o organizacji konkursu na nowego dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży, teraz okazuje się konkursu nie ma i prędko nie będzie. Właśnie ukazało się nowe zarządzenie prezydenta przedłużające pełnienie obowiązków dyrektora „dziesiątki” Leszkowi Sobocińskiemu aż do końca listopada.

PWSIiP się rozbudowuje

Foto: PWSIiP się rozbudowuje
cz śr, 05 maja 2010 15:46

Kamień węgielny pod nowe Centrum Technologii Żywności Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości wmurowano na działce przy ul Akademickiej w Łomży. To największa inwestycja ostatnich lat w mieście. Centrum powstaje w ramach projektu „Rozwój Infrastruktury Uczelni wraz z halą laboratoryjną do nowoczesnego przetwórstwa rolno-spożywczego”, na który PWSIiP pozyskała niemal 45 mln zł wsparcia z programu Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.

Konkurs na dyrektora „dziesiątki” uchylony

cz śr, 05 maja 2010 10:05

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej UM Łomża ukazało się dziś wczorajsze zarządzenie prezydenta miasta w sprawie uchylenia wcześniejszego zarządzenia w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży.

Maturę czas zacząć...

cz wt, 04 maja 2010 08:14

Tysiące uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych dziś zaczyna zdawać maturę. W ciągu niespełna miesiąca muszą zdać trzy egzaminy obowiązkowe: język polski, język obcy i matematyka, oraz do sześciu dodatkowych przedmiotów wedle własnych upodobań i wymagań rekrutacyjnych na studiach. Do matury w tym roku w województwie podlaskim przystępuje prawie 14 tysięcy osób.

Trzydniowe zmagania gimnazjalistów

cz wt, 27 kwietnia 2010 06:15

Przez najbliższe trzy dni 846 trzecioklasistów z gimnazjów w Łomży i 3371 w pięciu powiatach dawnego województwa łomżyńskiego będzie pisało ogólnopolski egzamin gimnazjalny. Jest on powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że musi przystąpić do niego każdy uczeń kończący szkołę. Przystąpienie do egzaminu jest jednym z warunków jej ukończenia. Warto dodać, że wynik nie ma wpływu na ukończenie szkoły, ale od niego będzie zależało czy uczniowie dostaną się do upatrzonej szkoły średniej.

Po rekrutacji...

cz pon, 26 kwietnia 2010 22:21

Przepełnione przedszkola w pobliżu osiedli mieszkaniowych, wolne miejsca na „peryferiach”. Tak wynika ze zbiorczych danych, dotyczących przeprowadzonego naboru do łomżyńskich przedszkoli na rok szkolny 2010/2011, przygotowanych przez Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego. I tak jak przypuszczano, nie wszystkie dzieci będą uczęszczać do wybranych przez rodziców placówek. Miejsc zabrakło (w wyborze tzw. pierwszej preferencji) w przedszkolach nr 9, 10, 14 i 15.

« · «« · 70 · 71 · 72 · 73 · 74 · 75 · 76 · 77 · 78 · 79 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę