środa, 11 grudnia 2019 napisz DONOS@

Zadbali o tradycje „Drzewnej"

Foto: Zadbali o tradycje „Drzewnej"
cz pt, 24 września 2010 14:22

Młodzi Polacy i Niemcy, przez kilka dni wspólnie pracowali nad ocaleniem pozostałości po szkole „Drzewnej”, która mieściła się w zabytkowym budynku przy Alei Legionów. Razem odnowili pamiątkową tablice absolwentów „Drzewnej”, przenieśli skalniak spod dawnego budynku szkoły do nowej siedziby Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych, oraz przygotowali ścianę, na której powieszono gablotę przeznaczoną na sztandar szkoły „Drzewnej”. Zawieszenie w niej sztandaru zwieńczyło tegoroczną współpracę polskiej i niemieckiej młodzieży.

60 lat łomżyńskiej „Wety”

Foto: 60 lat łomżyńskiej „Wety”
cz nie, 19 września 2010 21:37

- Ta szkoła, to historia wpisana w życie miasta, regionu i kraju – mówiła Albina Galik-Chojak, dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży, witając w sobotę w murach szkoły niemal 200 absolwentów. Okazją do spotkania był przypadający w tym roku jubileusz 60.lecia istnienia łomżyńskiej „Wety”, oraz III Zjazd Absolwentów.

Akademia zdrowego stylu nauki języków obcych BRITISH ACADEMY

Foto: Akademia zdrowego stylu nauki języków obcych  B...
mm pt, 17 września 2010 16:57

Drodzy Rodzice, Wrzesień, to czas wyboru sposobu i miejsca nauki języków obcych dla Państwa Pociech. Konsekwencją tych decyzji będzie jakość przyszłego rozwoju intelektualnego Państwa dzieci. Metodycy British Academy zdają sobie doskonale sprawę z tego, jak ważne jest przekonanie i zachęcenie dzieci i młodzieży do pracy nad własnym rozwojem, a w szczególności do interaktywnej pracy z językiem obcym.

NIK: w Łomży źle kształcą nauczycieli wychowania fizycznego

Foto: NIK: w Łomży źle kształcą nauczycieli wychowani...
cz śr, 08 września 2010 07:46

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia kształcenie studentów na kierunku wychowanie fizyczne w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Uczelnia była jedną z 9. uczelni w kraju, w której przeprowadzono kontrolę. Negatywną oceną, poza PWSIiP, NIK wystawiła jeszcze tylko podobnej uczelni z Konina.

„Medyk” już PWSIiP

Foto: „Medyk” już PWSIiP
cz pt, 03 września 2010 15:27

Niemal 8 mln zł warta jest darowizna jaką samorząd województwa podlaskiego przekazał na rzecz Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. To niemal dwuhektarowa działka przy ul Wiejskiej w Łomży z budynkami łomżyńskiego „medyka”, salą gimnastyczną i bursą szkolną. W piątek akt notarialny darowizny Jacek Piorunek członek zarządu województwa podlaskiego przekazał rektorowi uczelni dr hab. Robertowi Charmasowi. - Kiedyś, jak Uczelnia powstawała, Urząd Marszałkowski przekazał jej budynek, który jest obecną siedzibą PWSIiP przy ul. Akademickiej. Teraz można to nazwać drugim etapem – mówił Piorunek.

Dyplom zawodowy nie dla każdego

cz pt, 03 września 2010 09:47

Tylko niespełna 60% absolwentów techników z województwa podlaskiego którzy zdawali w tym roku egzamin zawodowy otrzyma z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej dyplomy potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Reszta absolwentów organizowanych przez OKE egzaminów nie zdała.

Nowe place zabaw dla łomżyńskich przedszkolaków... od grudnia

cz pt, 03 września 2010 07:26

Do końca listopada przy każdym z dziewięciu miejskich przedszkoli w Łomży ma stanąć specjalne zestawy zabawowe z m.in. wieżami zjeżdżalnią, mostkiem linowym i sklepikiem. Jak zapowiada Łukasz Czech w przyszłym tygodniu powinna zostać podpisana umowa z chorzowską firmą, która ma je zamontować. Koszt przedsięwzięcia to niemal równe 200 tys zł.

Nowy rok szkolny

Foto: Nowy rok szkolny
cz śr, 01 września 2010 06:45

Ponad 5 milionów uczniów w Polsce i około 11 tysięcy w Łomży idzie dziś do szkoły. Właśnie zaczyna się nowy rok szkolny. Ten według MEN nie powinien nieść ze sobą żadnych rewolucyjnych zmian. Najważniejszą może być wydłużenie roku szkolnego do ostatniego piątku czerwca (w 2011 roku to 24 czerwca), ale ta data na razie jest tylko w projekcie odpowiedniego rozporządzenia. W opublikowanym przez MEN kalendarzu roku szkolnego póki co wakacji nie ma...

Dzieci z Łomży poczekają na nowe place zabaw

cz pon, 30 sierpnia 2010 15:14

W wakacje na placach zabaw przy każdym z dziewięciu miejskich przedszkoli miały stanąć nowoczesne zestawy zabawowe. Miały być w nich m.in. zjeżdżalnia, mostek linowy, sklepik i rura strażacka... Wszystko przystosowane dla małych dzieci. Niestety do dziś tych zabawek przy przedszkolach nie ma, i nie wiadomo kiedy będą.

Stare podręczniki kupisz i sprzedasz przez ratusz

cz pon, 30 sierpnia 2010 12:09

Po raz kolejny uruchamiamy na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Łomży, internetowy kiermasz używanych podręczników szkolnych. - W poprzednich latach, podczas okresu funkcjonowania kiermaszu w danym roku, internauci na naszą stronę wrzucali średnio około 500 ogłoszeń – podaje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. - Liczymy, że podobnie jak w ubiegłych latach, ułatwimy w ten sposób młodzieży, dzieciom i ich rodzicom sprzedaż już niepotrzebnych oraz zakup aktualnych na dany rok szkolny podręczników.

Po „wyprawkę” tylko do 7 września

cz pt, 27 sierpnia 2010 12:50

Do 7 września rodzice uczniów z Łomży mogą składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników, które umożliwia rządowy program „Wyprawka szkolna”. Można otrzymać wsparcie finansowe w wysokości od 170 do 370 zł, ale trzeba spełnić wymagane kryteria i mieć paragon. Formularze wniosków są w szkoła, tam też trzeba składać wypełnione wnioski.

Egzamin raz jeszcze

cz pt, 20 sierpnia 2010 06:58

Około 20 absolwentów łomżyńskiego „Mechaniaka” dziś powinno ponownie zdawać praktyczną część egzaminu zawodowego w zawodzie technik-elektronik. Centralna Komisja Egzaminacyjna w całym kraju unieważniła wyniku egzaminu przeprowadzonego 23 czerwca, na dziś wyznaczając termin ponowny. W województwie podlaskim miałoby do niego przystąpić 135 osób, ale ile przystąpi okaże się dopiero o godz. 9. gdy egzamin się rozpocznie.

Poprawkowe matury czas zaczynać

cz cz, 19 sierpnia 2010 10:00

Formalnie dziś rozpoczynają się poprawkowa sesja maturalna. Mogą do niej przystąpić ci którzy podczas majowego egzaminu maturalnego uczestniczyli we wszystkich egzaminach z przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej i nie uzyskali wymaganego pułapu 30% punktów tylko z jednego przedmiotu obowiązkowego. Egzaminy poprawkowe – zgodnie z decyzją dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży – zarówno w części pisemnej jak i ustnej zostaną przeprowadzone w macierzystych szkołach zdających. Z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej wynika, że w województwie podlaskim na poprawkę zgłosiło się ponad dwa tysiące maturzystów, przy czym ponad 1600 z nich na poprawkę zgłasza się po raz pierwszy, a pozostali już po raz kolejny.

Rusza rekrutacja na Pracę Socjalną w PWSIiP

cz cz, 12 sierpnia 2010 14:32

Najpierw Państwowa Komisja Akredytacyjna wydała pozytywną opinię w sprawie nadania Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży uprawnień do prowadzenia kształcenia na kierunku Praca Socjalna na poziomie studiów licencjackich, a teraz zgodziła się na to Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Praca Socjalna to już 9. kierunek studiów łomżyńskiej PWSIiP, na który właśnie rozpoczęła się rekrutacja. Na chętnych czeka 120 miejsc na studiach stacjonarnych czyli dziennych i bezpłatnych, oraz drugie tyle na studiach niestacjonarnych.

Sześciolatek w łomżyńskiej szkole i przedszkolu

cz pon, 09 sierpnia 2010 06:39

Tylko 24. sześcioletnich dzieci z Łomży od 1 września zasiądzie w ławkach pierwszej klasy szkoły podstawowej. Znacznie więcej sześciolatków pójdzie do szkolnej zerówki. Według danych Wydział Oświaty UM będzie ich 181. W sumie jednak w łomżyńskich szkołach w zbliżającym się roku szkolnym będzie uczyło się mniej niż połowa sześciolatków, bo większość rodziców uznaje, że najlepszym miejscem do rozpoczynania nauki dla takiego malucha jest jednak przedszkole.

Kiedy będą wakacje...?

Foto: Kiedy będą wakacje...?
cz cz, 29 lipca 2010 14:31

Co prawda minęła dopiero połowa wakacji, ale sen z powiek wielu dyrektorów szkół, nauczycieli, a nawet ministerialnych urzędników spędza termin przyszłorocznych wakacji. Choć Ministerstwo Edukacji narodowej opublikowało kalendarz nowego roku szkolnego, to jednak brakuje w nim dwóch, aczkolwiek ważnych punktów. Nie ma w nim dat zakończenia rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych, i ferii letnich. Jest za to pozycja, której dotychczas nigdy tam nie było „koniec roku szkolnego 2010-2011”. Z dokumentu MEN wynika, że nowy rok szkolny zacznie się 1 września 2010 roku, a zakończy 31 sierpnia 2011 roku.

Praca socjalna - nowy kierunek studiów w PWSIiP w Łomży

Foto: Praca socjalna - nowy kierunek studiów w PWSIiP...
cz wt, 27 lipca 2010 13:35

Potrzeba już tylko formalnej decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego po to, by Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży mogła uruchomić nowy, dziewiąty kierunek studiów – Praca Socjalna. Państwowa Komisja Akredytacyjna wydała pozytywną opinię w sprawie nadania uprawnień do prowadzenia kształcenia na tym kierunku na poziomie studiów licencjackich.

Egzamin w zawodzie technik-elektronik raz jeszcze...

cz cz, 01 lipca 2010 15:11

32 absolwentów techników z Łomży i powiatów zambrowskiego oraz wysokomazowieckiego, 135 w województwie podlaskim i ponad 6 tysięcy w Polsce jeszcze raz będzie musiało zdawać praktyczną część egzaminu zawodowego w zawodzie technik-elektronik. Wyniki egzaminu przeprowadzonego 23 czerwca, zostały w całym kraju unieważnione. Termin powtórnego egzaminu wyznaczono na 20 sierpnia.

Łomża - słaby wynik na maturze

cz śr, 30 czerwca 2010 10:12

77% maturzystów z Łomży zdało egzamin dojrzałości. To mniej niż w województwie i kraju gdzie współczynniki te wyniosły odpowiednio 80 i 81%. W województwie podlaskim maturę najlepiej napisali uczniowie z Grajewa i okolic. Tu świadectwa dojrzałości odbierze dziś aż 87% maturzystów. Dodajmy, ze w Białymstoku zdawalność wyniosła 82, a w Suwałkach 84%.

„Absolwent wykształcony, z certyfikatem i pasją do zawodu”

Foto: „Absolwent wykształcony, z certyfikatem i pasją...
cz śr, 30 czerwca 2010 06:20

Pod tak ambitnym hasłem od października 2009 do czerwca 2010r. realizowany był w formie zajęć pozalekcyjnych w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Objął on 156 uczniów klas technicznych i stworzył możliwość rozwijania zainteresowań zawodowych oraz zdobywania dodatkowych kwalifikacji ułatwiających w przyszłości zdobycie pracy. Głównym jego celem była identyfikacja zawodowa uczniów oraz wzrost wiedzy i umiejętności kompetencji kluczowych.

« · «« · 69 · 70 · 71 · 72 · 73 · 74 · 75 · 76 · 77 · 78 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę