Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radionadzieja.pl

Bp Stefanek: zajrzyjmy do księgi życia naszych bliskich

Główne zdjęcie
bp Stanisław Stefanek podczas procesji na starym cmentarzu w Łomży

- Zajrzyjmy do księgi życia naszych bliskich - mówił w uroczystość Wszystkich Świętych biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Pasterz odprawił Mszę św. w kaplicy na cmentarzu katedralnym przy ulicy Mikołaja Kopernika w Łomży. W homilii powiedział, że pochylając się nad grobami bliskich warto zadać sobie pytanie: "Czy warto pójść do Nieba?". Zaznaczył, że to zmarli, poprzez swoją księgę życia, dają nam właściwą perspektywę.

Biskup Stanisław Stefanek podkreślił, że księga życia zmarłych jest w miejscu, gdzie spoczywają. Wskazał na nagrobne tablice i zapisane na nich skromne treści. Pasterz łomżyński mówił, że odwiedzając groby bliskich warto zapytać: "Czy warto pójść do Nieba?, Czy warto uporządkować życie tak, aby trafić do zbawienia?". Zaznaczył, że nie jest to łatwe, bo często dyskutujemy z Bogiem, targujemy się z nim, a nawet potrafimy się zbuntować i rozstrzygać wg tzw. życiowej praktyki, a nie według ładu Bożego. Tymczasem to zmarli dają nam właściwą perspektywę, studiujmy ich księgę życia -zachęcał biskup Stanisław Stefanek. Przed Mszą św. wierni w procesji przeszli po cmentarzu. Odbyło się też, zgodnie z tradycją, święcenie grobów.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę