Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Pijany kierowca autobusu PKS wiózł pasażerów do Dębowa.

Nietrzeźwego kierowcę autobusu PKS zatrzymała łomżyńska policja. 34-letni Mariusz K. dopiero rozpoczynał pracę. Wiózł pasażerów z Łomży do Dębowa. Wpadł kilkaset metrów za dworcem PKS - na ulicy Sikorskiego tuż przy skrzyżowaniu z Wojska Polskiego. Tam stał patrol drogówki, który akurat dziś prowadził akcję "Trzeźwy poranek".

Policjanci alkomatem przebadali prawie 200 kierowców. Wśród nich był kierujący rejsowym autobusem PKS Łomża. Alkomat w wydychanym przez niego powietrzu wskazał 0.38 promila alkoholu. Sam kierowca nie wierzył we wskazanie alkomatu i zażądał trzeciego badania. Także ono było dla niego niekorzystne - urządzenie wskazało 0.3 promila. Kierowca stracił prawo jazdy a za jazdę w stanie nietrzeźwym odpowie przed sądem. Kar dyscyplinarnych nie wyklucza też zarządca PKS Łomża, Adam Wykowski. - Poczekam na oficjalne wyniki kontroli, na podstawie tych informacji i rozmów z pracownikiem podejmę dalsze kroki - podkreśla Wykowski. Kierowca - zdaniem zarządcy PKS - do tej pory nie sprawiał problemów. Pracował dobrze i długo.
- Dlatego ukaranie go to trudna decyzja - mówi.

W autobusie, którym kierował nietrzeźwy kierowca, byli podróżni. W dalszą trasę pojechali z innym, tym razem trzeźwym kierowcą. A temu, który za kółko wsiadł po wypiciu kilku głębszych grozi kara od 6 miesięcy do 3 lat pozbawienia wolności, areszt od 5 do 30 dni lub do 5 tys zł grzywny.

Policjanci z drogówki KMP Łomża akcję "Trzeźwy poranek" prowadzili od godz 6-30 do 8 rano. Na 200 skontrolowanych kierowców 2 było nietrzeźwych. Ten drugi do kierowca osobowego auta.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę