Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Prokuratura, policja, samorządy i Kościół wspólnie przeciwko przemocy w rodzinie

O bardziej ścisłą współpracę w zapobieganiu przemocy w rodzinie i innym patologiom zaapelowała do samorządów i ośrodków pomocy społecznej Prokuratura Okręgowa w Łomży. Zaprosiła na spotkanie przedstawicieli tych instytucji. - Aby zapobiegać wielu tragediom, prokuratura powinna mieć informacje od samorządów, działania powinny być podejmowane wspólnie - mówił Prokurator Okręgowy w Łomży, Henryk Żochowski.

Aby zacząć przeciwdziałać zjawiskom patologicznym, trzeba zacząć od szkoły i rodziny, a nawet Kościoła. Dlatego przedstawiciele tych środowisk pojawili się na spotkaniu w prokuraturze.
Prokuratorzy z okręgu łomżyńskiego chcą więcej wiedzieć o przemocy w rodzinie. Dlatego zaangażowali się w procedurę niebieskich kart. Wypełniają je policjanci, którzy jadą na interwencję do rodziny, w której dochodzi do przemocy. Od stycznia na terenie byłego województwa łomżyńskiego zarejestrowanych zostało prawie 1 tys niebieskich kart. Prokuratury Rejonowe wykorzystują zawarte w nich dane do postępowań karnych i pozakarnych.
Prokurator zachęcił do jeszcze większej współpracy w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Zwrócił uwagę na jeszcze inne niepokojące zjawiska, które trzeba zwalczać. To alkoholizm i przestępczość nieletnich, wśród nich wskazał na rozpijanie nieletnich i narkomanię.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę