Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Zmarł ksiądz prałat Zdzisław Mikołajczyk

Główne zdjęcie
ks. prałat Zdzisław Mikołajczyk

Ks. Zdzisław Mikołajczyk to wieloletni proboszcz i dziekan myszyniecki, kapelan Jego Świątobliwości pierwszy prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Myszyńcu. W przyszłym roku skończyłby 80 lat. Zasłynął jako gorliwy ksiądz, pielęgnujący tradycje kurpiowskiej ziemi. W 2004 roku przeszedł na emeryturę, ale z Myszyńcem i Kurpiami się nie rozstał.

Zdzisław Mikołajczyk urodził się 30 grudnia 1928 roku we wsi Byzie parafia Kuczyn. W 1955 roku z rak biskupa łomżyńskiego Czesława Falkowskiego przyjął święcenia kapłańskie. Pracę duszpasterską rozpoczynał jako wikariusz w Wiźnie, po czym pracował m.in. w Grajewie, Czyżewie i Kadzidle. Ostatnią parafią, w której był wikariuszem i pierwszą w której objął funkcję proboszcza był Troszyn. Tu pod kierownictwem ks. Mikołajczyka zbudowano kamienny – z kamienia polnego - kościół. W 1975 roku jako proboszcz objął parafię w Myszyńcu. Przez blisko 30 lat pracy duszpasterskiej w Myszyńcu zbudował kościoły w Krysiakach, Dąbrowach i Wykrocie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę