Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Teatrzyk dziecięcy ''Bez Nazwy'' z Łomży najlepszy na podlasiu

Główne zdjęcie
Aktorzy aktorzy teatru "Bez nazwy" w sztuce "Aniołek w klatce" (fot. www.krzyz.4lomza.pl)

Łomżyńska Dziecięca Grupa Teatralna „Bez nazwy” zajęła I miejsce w Podlaskim Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Białymstoku. Grupa działa przy parafii Krzyża św. w Łomży. Na podium w Białymstoku stanęło exequo z dwiema innymi ekipami teatralnymi dzieci z województwa podlaskiego.

Dziecięcą Grupę Teatralną „Bez nazwy” tworzy 12 młodych aktorów. Trenują w Centrum Katolickim przy parafii Krzyża św. I startują w konkursach. W łomżyńskich eliminacjach Podlaskiego Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej zajęli II miejsce, na finale w Białymstoku zdobyli miejsce I. Sukces cieszy instruktora grupy, Bogumiłę Wierzchowską-Gosk. Zwłaszcza że, jury podkreślało profesjonalizm spektaklu i gry aktorskiej.

Dzieci z łomżyńskiej grupy „Bez nazwy” wystawiły spektakl: „Wszystkie smoki o tym wiedzą”.

Mimo zajęcia I miejsca, dzieci z Łomży nie pojadą na dalszą rywalizację do Poznania.
Jury do wyjazdu zakwalifikowało dwie inne grupy dziecięcego, które z łomżyńską zajęły ex equo I miejsce. O tytuł najlepszej ekipy teatralnej walczyło w finale w Białymstoku 11 grup dziecięcych i 9 młodzieżowych z województwa podlaskiego.

Dziecięca Grupa Teatralna „Bez nazwy” przy parafii Krzyża św. w Łomży działa od 5 lat. Opiekunkami małych aktorów są: Alicja Żelazna i Małgorzata Listowska. Scenografię do zwycięskiego spektaklu pomogła przygotować Teresa Adamowska, muzykę skomponował Bogdan Szczepański.

Z dziećmi z grupy teatralnej "Bez Nazwy" można spotkać się także w audycji "Dzieci na fali" w Radiu Nadzieja , w każdy pierwszy piątek miesiąca o godzinie 19:45.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę