Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Więźniowie z brukarskim fachem

25 więźniów Zakładu Karnego w Grądach Woniecko odebrało dziś dyplomy zaświadczające o ukończeniu kursu brukarza. Do udziału w kursie zgłosiła się duża liczba osób, decydowały jednak względy finansowe. Kurs trwał około miesiąca. Krzysztof Milewski, rzecznik Zakładu Karnego, w rozmowie z Radiem Nadzieja podkreślił że nowe umiejętności to szansa na nowe życie na wolności.

Ukończony kurs brukarza uprawnia do zaliczenia praktyki w szkole zawodowej. To duży plus dla tych, którzy chcą kontynuować naukę w szkole - mówił Bolesław Grabowski ze Stowarzyszenia Edukator, współorganizatora kursu.
Z nowo nabytych umiejętności cieszą się więźniowie. Jak twierdzą, to nowe perspektywy rozwojowe, ale i urozmaicenie czasu w więzieniu.
Zakład Karny w Grądach Woniecko regularnie organizuje kursy dla osadzonych. Tylko we współpracy ze Stowarzyszeniem Edukator, od 2002 roku przeszkolono 111 więźniów.
W większości wszyscy zdobyli umiejętności ogólnobudowlane. Na razie więźniowie mają zagwarantowaną pracę przy wykonaniu parkingu obok przedszkola budowanego przez Edukator. Z nowym fachem w ręku czekają jednak na wyjście na wolność.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę