piątek, 15 listopada 2019 napisz DONOS@

Liczba wystawianych w Podlaskiem mandatów zmniejszyła się

Foto: Liczba wystawianych w Podlaskiem mandatów zmnie...
cz śr, 03 października 2018 17:49

Od lipca zamiast mandatów, częściej stosują pouczenia – to protest policjantów, który wyraźnie widać już w statystykach. Tylko w ciągu dwóch miesięcy akcji protestacyjnej, liczba wystawianych mandatów zmniejszyła się o dwie trzecie.

Wypadek w Szczuczynie - jedna osoba ranna

cz śr, 03 października 2018 11:17

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku, do którego doszło w Szczuczynie. Na drodze krajowej nr 58 przy wyjeździe na Białą Piską ciężarówka zderzyła się z busem.

Na zabytkowy łomżyński cmentarz powróciły odnowione nagrobki

cz wt, 02 października 2018 08:12

Odnowione lub wręcz odtworzone nagrobki wojskowych, duchownych i osób zasłużonych dla miasta powracają na zabytkowy cmentarz w Łomży. To już tradycja kwest na liczącej ponad 200 lat nekropolii, że przed dniem Wszystkich Świętych pokazywany jest mieszkańcom efekt ich dobroczynności. Zebrane w 2017 r. ponad 40 tys. zł pozwoliły na odnowienie mi.in. pomnika generała wojsk carskich, a potem Wojska Polskiego - Stanisława Sylwestra Suryna.

Od dziś kierowcy mogą zostawić dowód rejestracyjny i polisę OC w domu

cz pon, 01 października 2018 09:08

Od poniedziałku (1.10) kierowcy mogą już zostawić w domu dowód rejestracyjny oraz polisę OC - poinformowało ministerstwo cyfryzacji. Jak przekonuje KGP kontrole nie będą się znacznie różniły od tych, które były prowadzone do tej pory. W dalszym ciągu trzeba mieć przy sobie prawo jazdy.

Ostatnia impreza w sezonie - mikrolotniarze rywalizują nad Łomżą

Foto: Ostatnia impreza w sezonie - mikrolotniarze ryw...
cz so, 29 września 2018 19:28

Piloci z całej Polski przylecieli do Łomży na Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego Kontakty 2018. Rywalizują w konkurencjach znanych z Mistrzostw Świata i Europy, ale takich, które są atrakcyjne dla publiczności. Do niedzieli, na łąkach przy moście Hubala można oglądać min lądowanie precyzyjne, czy przelot przez bramkę.

Ksiądz robił dzieciom zdjęcia podczas lekcji religii z Piątnicy został przeniesiony do innej parafii

cz cz, 27 września 2018 17:25

Niefrasobliwość czy niestosowne zachowanie? Ksiądz, który robił dzieciom zdjęcia podczas lekcji religii w Szkole Podstawowej w Piątnicy został przeniesiony do innej parafii. Wikary w szkole uczył od początku września, a o tym, że fotografuje dzieci z piątych klas dyrekcję szkoły poinformowali rodzice.

Koło Mątwicy znaleziono ludzkie szczątki - zajmą się nimi historycy

cz śr, 26 września 2018 18:07

Przez trzydzieści dni drogowcy nie mogą prowadzić prac na budowie drogi wojewódzkiej nr 645 koło Mątwicy. Zakaz wydany przez Urząd Ochrony Zabytków dotyczy 50-metrowego odcinka, na którym członkowie Stowarzyszenia Wizna 1939 znaleźli ludzkie szczątki.

Osoby z chorobą nowotworową mogą liczyć na wsparcie lekarzy i terapeutów

cz wt, 25 września 2018 19:44

Wszechstronną opiekę rehabilitacyjną, by wracać na rynek pracy, dostaną w Łomży pacjenci z chorobą onkologiczną. W szpitalu wojewódzkim otwarto tam we wtorek (25.09) punkt konsultacyjny rehabilitacji. To element programu realizowanego przez Białostockie Centrum Onkologii (BCO).

Stowarzyszenie Wizna 1939 chce wstrzymania prac przy drodze w Mątwicy

Foto: Stowarzyszenie Wizna 1939 chce wstrzymania prac...
cz pon, 24 września 2018 21:58

Stowarzyszenie domaga się wstrzymania prac przy modernizacji drogi Łomża-Nowogród. Uważa, że trzeba szczegółowo zbadać teren, gdzie znaleziono ludzkie szczątki. Inwestor odpowiada, że szczątki zabezpieczono, a prokuratura i IPN nie nakazały wstrzymania prac.

Białostoczanin Kamil Szeremeta obronił w Łomży tytuł zawodowego mistrza Europy w boksie

Foto: Białostoczanin Kamil Szeremeta obronił w Łomży ...
cz nie, 23 września 2018 11:02

Pochodzący z Białegostoku Kamil Szeremeta nadal jest zawodowym mistrzem Europy w wadze średniej w boksie. W nocy z soboty na niedzielę (22-23.09), w walce o obronę tego tytułu, znokautował na gali w Łomży Hiszpana Rubena Diaza.

Na krajowej "ósemce" w okolicach Zambrowa zapalił się tir

Foto: Na krajowej "ósemce" w okolicach Zamb...
cz cz, 20 września 2018 08:21

Od kilku godzin zablokowany jest fragment krajowej ósemki w kierunku Białegostoku. W miejscowości Krajewo-Korytki koło Zambrowa zapalił się tir. Pożar udało się już opanować, na miejscu wciąż są jednak dwa zastępy staży.

Zamiast oryginałów sprzedawali podróbki markowych butów

cz śr, 19 września 2018 16:54

Poszkodowanych jest nawet kilkaset osób, które przez internet kupowały markowe buty. - Łomżyńska prokuratura oskarżyła 6 osób o handel podróbkami - mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży sędzia Krzysztof Adamiak.

Pod głazem w parafii Krzyża Świętego w Łomży umieszczono ziemię z miejsc naznaczonych polską krwią

cz wt, 18 września 2018 10:38

Dwie tuleje z ziemią zebraną z Gibraltaru i z powązkowskiej Kwatery na Łączce umieszczono pod głazem w parafii Krzyża Świętego w Łomży. - To forma hołdu dla tych, którzy zginęli dla Polski - mówi proboszcz ks. Andrzej Godlewski.

Chemikalia porzucone na działce w Przytułach to farby, rozpuszczalniki i odpady chemiczne

cz pt, 14 września 2018 17:16

Potwierdziły się wstępne informacje - chemikalia porzucone na działce w Przytułach to farby, rozpuszczalniki i odpady chemiczne - poinformował rzecznik prokuratury Okręgowej w Łomży prokurator Rafał Kaczyński. Substancje te są łatwopalne i mogą grozić wybuchem, jednak ekspertyza przysłana z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie wyklucza występowanie w nich metali ciężkich.

Nieznani sprawcy uszkodzili samochód prezydenta Łomży - nie udało się zabezpieczyć monitoringu

cz śr, 12 września 2018 16:44

Nie udało się zabezpieczyć nagrań z kamer monitoringu, na których mógł być utrwalony moment zniszczenia prywatnego samochodu prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

87% tegorocznych maturzystów z woj. podlaskiego zdało egzamin i otrzymało świadectwo dojrzałości

Foto: 87% tegorocznych maturzystów z woj. podlaskiego...
mm wt, 11 września 2018 19:06

Poza majowym terminem podstawowym, podobne egzaminy zdawali także w drugim, czerwcowym i podczas sesji poprawkowej w sierpniu. Do tej ostatniej przystąpić mogli ci, którzy wcześniej zdawali wszystkie obowiązkowe egzaminy i odnotowali tylko jedno niepowodzenie.

Stefan Krajewski z PSL uważa, że coraz więcej polskich gruntów trafia w ręce obcokrajowców

Foto: Stefan Krajewski z PSL uważa, że coraz więcej p...
cz pt, 07 września 2018 18:12

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, z roku na rok coraz więcej polskich gruntów trafia w ręce obcokrajowców. Powodem jest wadliwie skonstruowana Ustawa o obrocie ziemią - stwierdził prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w Podlaskiem Stefan Krajewski twierdząc, że wcześniej zwracał już na to uwagę resortu rolnictwa.

PSL chce znieść podatki dla emerytów - zbiera podpisy

Foto: PSL chce znieść podatki dla emerytów - zbiera p...
cz cz, 30 sierpnia 2018 08:03

Podlascy działacze PSL zbierają podpisy pod projektem, dzięki któremu emeryci nie płaciliby podatków. Prezes Ludowców w Podlaskiem Stefan Krajewski tłumaczy, że zaoszczędzone w ten sposób pieniądze emeryci mogliby wydać np. na leki albo na rozrywkę.

Zmiany w ruchu na kilka najbliższych miesięcy przy wjeździe do Zambrowa

cz wt, 28 sierpnia 2018 14:35

Do 10 grudnia nie wjedziemy do Zambrowa dotychczasową droga krajową nr 63. W związku z remontem odcinka tej drogi już w mieście, czyli na ul. Łomżyńskiej, na kilka miesięcy zamknięto przejazd i wyznaczono objazdy. Teraz jadąc od strony Łomży, na rondzie przed Zambrowem musimy wjechać na dwupasmową jezdnię dojazdową do krajowej "ósemki" i do miasta wjechać ul. Ostrowską.

Stu więźniów będzie produkowało meble w zakładzie karnym w Czerwonym Borze

Foto: Stu więźniów będzie produkowało meble w zakładz...
cz pon, 27 sierpnia 2018 16:25

Na terenie zakładu karnego w Czerwonym Borze w poniedziałek (27.08) oddano do użytku halę produkcyjną, zbudowaną w ramach programu "Praca dla więźniów". Koszt inwestycji, to nieco ponad 5 mln zł. Zatrudnienie przy wytwarzaniu mebli znajdzie tam stu skazanych.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę