poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

III Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku

cz cz, 22 września 2016 17:52

Blisko 1 300 osób: biznesmenów, polityków, inwestorów, samorządowców, ekspertów i naukowców bierze udział we Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku. Uczestnicy dyskutują o perspektywach rozwoju Polski Wschodniej.

Nowa linia technologiczna w grajewskim Mlekpolu

cz śr, 21 września 2016 12:22

Do 70 ton serów na dobę wzrosły możliwości przetwórcze kolneńskiego zakładu spółdzielni mleczarskiej Mlekpol. Jest to możliwe dzięki oddanej we wtorek (20.09) do użytku nowej linii technologicznej.

Białostocki sąd przedłużył areszt Czeczenów oskarżonych o wspieranie ISIS

cz wt, 20 września 2016 14:02

Białostocki sąd przedłużył o kolejne trzy miesiące areszt czterech Czeczenów oskarżonych o wspieranie tzw. Państwa Islamskiego (ISIS) - poinformowało biuro prasowe Sądu Okręgowego w Białymstoku. Terminu rozpoczęcia procesu jeszcze nie ma.

Kamień z XVI-wiecznym napisem odnaleziony przy kościele w Wiźnie

Foto: Kamień z XVI-wiecznym napisem odnaleziony przy ...
cz so, 17 września 2016 18:40

Kamień z XVI-wiecznym napisem odnaleziony został podczas remontu w fundamencie muru otaczającego kościół w Wiźnie. Teraz specjaliści próbują odczytać łaciński tekst.

Mikroloty w natarciu - rozpoczynają się Międzynarodowe Mistrzostwa Podlaskiego

cz pt, 16 września 2016 20:12

Tradycyjnym "nalotem" na Łomżę przed zachodem słońca rozpoczną się w piątek (16.09) XVII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego "Kontakty" 2016.

Otwarcie posterunku w Czyżewie

cz pt, 16 września 2016 07:57

W województwie podlaskim przywrócono drugi po Bakałarzewie posterunek policji. Tym razem otwarto go w Czyżewie, w powiecie wysokomazowieckim, gdzie taką placówkę zlikwidowano w listopadzie 2013 roku.

Białostocka Prokuratura Okręgowa rozważa poszerzenie śledztwa ws. ASF

cz cz, 15 września 2016 08:28

Białostocka Prokuratura Okręgowa rozważa poszerzenie śledztwa dotyczącego rozprzestrzeniania się wirusa ASF w regionie. Chodzi o przeanalizowanie wszystkich decyzji dotyczących walki z chorobą, jakie mogły zapadać w Ministerstwie Rolnictwa czy w Głównym Inspektoracie Weterynarii.

Uczniowie palą i śmiecą przy szkołach, sąsiedzi się skarżą

cz wt, 13 września 2016 13:00

Lokatorzy domów w sąsiedztwie niemal wszystkich łomżyńskich szkół ponadgimnazjalnych uskarżają się na młodzież. Wg nich uczniowie wykorzystują przerwy między lekcjami na palenie papierosów poza terenem szkoły.

Zestawy edukacyjne trafiły do 7 oddziałów przedszkolnych

cz śr, 07 września 2016 15:16

Nowe zabawki, gry, książki i artykuły plastyczne trafiły do 7 oddziałów przedszkolnych przy gminnych szkołach w województwie podlaskim. Każdy taki zestaw wart jest ponad 3 tysiące złotych, a ofiarodawcą jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

4 miliony na odnowienie Popijarskiego Centrum w Szczuczynie

Foto: 4 miliony na odnowienie Popijarskiego Centrum w...
cz pon, 05 września 2016 07:56

Ponad 4 miliony złotych dostał miejski samorząd w Szczuczynie na odnowienie Centrum Popijarskiego. Pieniądze pochodzą z dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Jak mówi burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński remont niszczejących budynków to wspólny projekt miasta i parafii.

Rolnicy będą mogli liczyć na wsparcie finansowe Komisji Europejskiej w związku z ASF

cz so, 03 września 2016 09:38

Rolnicy, którzy będą chcieli ograniczyć produkcję trzody chlewnej bądź ją podtrzymać na terenach, gdzie wystąpił wirus ASF, będą mogli liczyć na pomoc finansową Komisji Europejskiej - poinformował w piątek (2.09) na konferencji prasowej wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki. W czwartek w Brukseli z komisarzem UE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenisem Andriukaitisem o sytuacji w Polsce w związku z występowaniem wirusa ASF rozmawiali szef resortu rolnictwa Krzysztof Jurgiel oraz wiceminister Jacek Bogucki. W spotkaniu brał też udział zastępca głównego lekarza weterynarii Krzysztof Jażdżewski.

IPN planuje ekshumacje w miejscach, gdzie odkryto jamy grobowe

cz cz, 01 września 2016 16:28

Odkryto szczątki pięciu osób i ślady jam grobowych, wskazujące na większą liczbę pochówków - to rezultaty badań sondażowych, przeprowadzonych w ramach śledztwa IPN w Białymstoku, dotyczącego zbrodni funkcjonariuszy UB w latach 1944-54. Planowane są ekshumacje. "Ponieważ ujawnione zostały jamy grobowe, na przyszły rok planowane są w tych miejscach prace ekshumacyjne" - poinformował PAP w czwartek szef pionu śledczego IPN w Białymstoku prok. Janusz Romańczuk. Zaznaczył, że jeszcze nie wiadomo, kiedy konkretnie takie ekshumacje mogą być tam przeprowadzone. IPN ocenia, że prace te powinny być kompleksowe i obejmować kilka graniczących ze sobą, prywatnych obecnie posesji oraz sąsiednią działkę miejską.

Zamiast naprawić dziurę, drogowcy stawiają znaki ostrzegawcze

Foto: Zamiast naprawić dziurę, drogowcy stawiają znak...
cz wt, 30 sierpnia 2016 21:27

Od dwóch tygodni na ul. Sikorskiego w Łomży jazdę utrudnia kierowcom duża dziura w nawierzchni. Zajmuje dwa pasy ruchu, a drogowcy zamiast ją naprawić, postawili znak ostrzegający o nierównościach.

Protest rolników przed Podlaskim Urzędem Wojewódzkim

cz wt, 30 sierpnia 2016 14:14

Około 50 rolników z Podlaskiego, Mazowsza i Lubelszczyzny pikietowało we wtorek (30.08) przed Podlaskim Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku. Domagają się skupu tuczników ze stref objętych ograniczeniami w związku z wirusem ASF, rządowej pomocy, by utrzymać produkcję trzody chlewnej w obszarach zagrożenia ASF, depopulacji dzików na wschód od Wisły. Rolnicy mieli ze sobą transparenty z napisami: "Premiera nie zajmują problemy rolników", "Obecna władza do bankructwa doprowadza", był też telebim, na którym wyświetlano filmy o hodowli świń.

Przedstawiciele spółek PKS nie chcą łączenia ich w jedną firmę

cz pon, 29 sierpnia 2016 15:28

Przedstawiciele spółek PKS z Łomży, Zambrowa, Suwałk i Siemiatycz interweniowali u wojewody podlaskiego. Nie chcą łączenia spółek w jedną firmę. Przewodniczący Samorządnego Niezależnego Związku Pracowników w suwalskim PKS-ie Jarosław Żaborowski poinformował, że przedstawiciele prosili wojewodę, by zbadał czy zarząd województwa może sam zdecydować o konsolidacji firm, bez zgody całego sejmiku.

W gminie Goniądz wykryto 18. w kraju ognisko ASF u świń

Foto: W gminie Goniądz wykryto 18. w kraju ognisko AS...
mm pt, 26 sierpnia 2016 13:39

W gospodarstwie w gminie Goniądz wykryto ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF) - poinformował w piątek (26.08) Henryk Grabowski, wojewódzki lekarz weterynarii w Białymstoku. To w sumie 18. ognisko ASF w Polsce, a 14. w Podlaskiem. To pierwsze ognisko tej choroby wykryte w podlaskim powiecie monieckim. W gospodarstwie było dziesięć świń, gdy zaczęły padać pierwsze sztuki, przeprowadzone zostały badania, które potwierdziły obecność wirusa.

Minister rolnictwa Polski Związek Łowiecki nie spełnił swojej roli w związku z ASF

cz pt, 26 sierpnia 2016 07:35

Plan odstrzału 40 tys. sztuk dzików musi być wykonany - powiedział minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, pytany o działania resortu ws. zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASF). W czwartek (25.08) odbyło się posiedzenie międzyresortowego zespołu ds. ASF. Minister przypomniał, że m.in. na prośbę związków rolniczych i izb rolniczych w lutym podjął decyzję o redukcyjnym odstrzale 40 tys. dzików w przygranicznej 50-km strefie. Na ten cel zostało przeznaczone 18 mln zł. Niestety - jak mówił - "Polski Związek Łowiecki nie spełnił swojej roli (...) idzie to w kierunku rozwiązania tego związku, bo albo współpracuje z państwem i ta redukcja będzie dokonana, a jeżeli nie, to trzeba będzie podejmować inne działania" - powiedział Jurgiel.

Kolejne ogniska ASF to zagrożenie dla Polski

mm śr, 24 sierpnia 2016 07:07

To jest ogromne zagrożenie dla Polski - tak kolejne ogniska wirusa afrykańskiego pomoru świń komentuje wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Jacek Bogucki. Rozprzestrzeniająca się choroba zagraża polskiej produkcji wieprzowiny - uważa wiceminister. W Polsce stwierdzono już 16 ognisk ASF u trzody chlewnej, w tym najnowsze - po raz pierwszy - w województwie mazowieckim. W gospodarstwie było w sumie 28 świń. Zwierzęta zostały uśpione i zutylizowane. Wokół ogniska ASF wyznaczone zostaną strefy z ograniczeniami. Wirus występuje już w trzech województwach - podlaskim, lubelskim oraz mazowieckim.

Krew pilnie potrzebna

cz wt, 23 sierpnia 2016 07:39

W podlaskich bankach krwi jest duże zapotrzebowanie na ten najcenniejszy lek. Pracownicy stacji krwiodawstwa wysyłają SMS-y i dzwonią do dawców z prośbą o pomoc.

Ograniczenie niedzielnego handlu - Solidarność ma już 100 tysięcy podpisów

Foto: Ograniczenie niedzielnego handlu - Solidarność ...
mm pon, 22 sierpnia 2016 11:33

100 tysięcy podpisów zebrała już Solidarność pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Podlaski oddział związku - jako pierwszy region w Polsce złożył wymaganą liczbę podpisów. W środę (24 sierpnia) na posiedzeniu komisji krajowej związku - podana będzie ostateczna liczba zebranych podpisów. 2 września związkowcy mają dostarczyć je do Sejmu.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0