sobota, 24 sierpnia 2019 napisz DONOS@

14 osób oskarżonych o oszustwa tzw. metodą na wnuczka lub policjanta

cz pon, 06 sierpnia 2018 12:49

Czternaście osób oskarżyła Prokuratura Okręgowa w Białymstoku o działalność w grupie dokonującej wyłudzeń pieniędzy tzw. metodą na wnuczka lub na policjanta. Poszkodowanych jest kilkadziesiąt osób, wyłudzane kwoty wahają się od 10 tys. do nawet 370 tys. zł.

Mniej kontroli wykorzystywania zwolnień lekarskich w podlaskich firmach

cz pon, 06 sierpnia 2018 07:55

Właściciele podlaskich firm rzadziej niż przed rokiem wnioskują o przeprowadzenie kontroli wykorzystywania zwolnień lekarskich przez pracowników.

Samochód osobowy zderzył się z łosiem

cz so, 04 sierpnia 2018 13:43

Dwie osoby są ranne po zderzeniu samochodu osobowego z łosiem. Wypadek zdarzył się w nocy na drodze krajowej nr 61 na obwodnicy Bargłowa Kościelnego. Lexus po zderzeniu ze zwierzęciem uderzył w barierki dźwiękochłonne.

W Podlaskiem wciąż trwa szacowanie strat po suszy

cz śr, 25 lipca 2018 18:26

Prawie 50 tysięcy wniosków złożyli podlascy rolnicy, których uprawy ucierpiały przez suszę. We wszystkich 118 podlaskich gminach nadal pracują komisje szacujące straty. Odwiedziły już one 90 procent zgłoszonych gospodarstw.

Powiat łomżyński najbiedniejszy w Polsce

Foto: Powiat łomżyński najbiedniejszy w Polsce
cz wt, 24 lipca 2018 21:25

Powiat łomżyński jest najbiedniejszy w Polsce - tak wynika z rankingu zamożności samorządów, który przygotowuje czasopismo "Wspólnota". Według niego, w 2017 roku dochód na mieszkańca powiatu to tylko 368 zł. Dla porównania, w najbogatszym powiecie, człuchowskim, to 1354 zł.

Młodzi działacze PSL wybrali nowego prezesa - został nim Michał Zarzecki

Foto: Młodzi działacze PSL wybrali nowego prezesa - z...
cz nie, 22 lipca 2018 19:41

Zamierzają odbudowywać struktury, a przede wszystkim przyciągnąć młodych do polityki – Forum Młodych Ludowców w Podlaskiem wybrało nowego prezesa. Michał Zarzecki, nowy prezes młodzieżówki PSL, to 22-letni rolnik z powiatu grajewskiego. Jego głównym celem jest nakłonienie rówieśników, by zaczęli angażować się politycznie.

W Łomży oszuści chcieli wyłudzić z Urzędu Miasta blisko 80 tys. euro

cz pt, 20 lipca 2018 13:51

Prawie 80 tysięcy euro chcieli wyłudzić oszuści z Urzędu Miasta w Łomży. - Do skarbnika miasta wpłynął mail, którego nadawcą, według nagłówka, był prezydent miasta. W treści była prośba o wykonanie przelewu - mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski

Podczas badań terenowych w sąsiedztwie miejsca mordu Żydów w Wiźnie odkryto ślady niemieckiej broni

cz cz, 19 lipca 2018 08:09

Łuski z nabojów produkowanych dla niemieckiej SS odkryto podczas badań terenowych w sąsiedztwie miejsca, w którym w 1941 roku dokonano mordu Żydów w Wiźnie. Przeprowadziło je lokalne Stowarzyszenie "Wizna 1939".

Co druga podlaska gmina nie zapewnia seniorom opieki

Foto: Co druga podlaska gmina nie zapewnia seniorom o...
cz śr, 18 lipca 2018 16:28

Prawie połowa gmin z naszego regionu nie zapewnia seniorom opieki, mimo że należy to do obowiązków własnych samorządów. Podlaskie jest w niechlubnej czołówce obok takich województw jak: mazowieckie, łódzkie i świętokrzyskie.

4 osoby w szpitalu po zderzeniu 6 pojazdów w Grajewie

Foto: 4 osoby w szpitalu po zderzeniu 6 pojazdów w Gr...
cz pon, 16 lipca 2018 08:06

Po godz. 4:00 na ulicy Piłsudskiego zderzyło się w sumie 6 samochodów - dwie ciężarówki i cztery auta osobowe. Samochodami łącznie podróżowało 13 osób. 4 osoby, w tym jedno dziecko, zostały poszkodowane.

Areszt dla podejrzanego o pedofilię 35-latka

Foto: Areszt dla podejrzanego o pedofilię 35-latka
cz pt, 13 lipca 2018 06:42

Podejrzany o pedofilię mieszkaniec powiatu kolneńskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Jak mówi prokurator rejonowy z Kolna Marcin Gajdamowicz mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. usiłowania doprowadzenia do obcowania płciowego dziewczynki, która nie ma jeszcze 15 lat.

Łomżyńscy strażacy wyłowili z rzeki Narew ciało mężczyzny

Foto: Łomżyńscy strażacy wyłowili z rzeki Narew ciało...
cz nie, 08 lipca 2018 10:06

Sygnał o ciele unoszącym się na wodzie w okolicach miejscowości Pęza dostali około 5 rano.

Uczniowie, którzy nie zgadzają się z wynikiem egzaminu maturalnego, mogą odwołać się od oceny

cz śr, 04 lipca 2018 14:36

Uczniowie, którzy nie zgadzają się z wynikiem pisemnego egzaminu maturalnego mogą złożyć wniosek o wgląd do swojej pracy. - Pierwszego dnia po ogłoszeniu wyników z takiej możliwości skorzystało ponad 100 uczniów z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego - mówi dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży Jolanta Gołaszewska.

Łomżanka Zuzanna Poteraj - Miss Polski Nastolatek

Foto: Łomżanka Zuzanna Poteraj - Miss Polski Nastolatek
cz nie, 01 lipca 2018 08:57

Łomżanka zdobyła tytuł Miss Polski Nastolatek 2018. Podczas gali finałowej w Kozienicach, koronę najpiękniejszej założyła Zuzanna Poteraj.

Pracownicy szpitali w Łomży i Choroszczy zorganizowali Czarny Piątek

mm pt, 29 czerwca 2018 20:27

W kilkuset szpitalach w Polsce pracownicy medyczni zorganizowali Czarny Piątek. Przyszli do pracy w czarnych koszulkach. W budynkach rozwiesili plakaty ze swoimi postulatami i rozdają ulotki.

Prace ekshumacyjne IPN - W Białymstoku odnaleziono szczątki kolejnych osób

Foto: Prace ekshumacyjne IPN - W Białymstoku odnalezi...
cz pon, 25 czerwca 2018 16:32

Szczątki kolejnych dziewiętnastu osób odnaleziono w czasie prac ekshumacyjnych, prowadzonych przez specjalistów IPN w Białymstoku. Prace mają związek ze śledztwem miejscowego oddziału Instytutu, dotyczącym zbrodni funkcjonariuszy miejscowego UB z lat 1944-54.

Minister rolnictwa obiecuje szybką pomoc rolnikom w związku z suszą

cz nie, 24 czerwca 2018 14:44

Szybką pomoc dla rolników poszkodowanych przez suszę obiecał w Szepietowie minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Plaża w Łomży już otwarta...

Foto: Plaża w Łomży już otwarta...
cz pt, 22 czerwca 2018 16:06

Tylko przed 30 dni będzie otwarta plaża miejska w Łomży. Kąpielisko, które oficjalnie jest czynne od piątku (22.06) będzie zamknięte 21 lipca. - Tylko przez miesiąc od otwarcia plaży ratownicy będą czuwali nad bezpieczeństwem kąpiących się - mówi Przemysław Chrzanowski z łomżyńskiego MOSiR-u. Kąpielisko będzie czynne codziennie między 11:00 a 19:00 i w tych godzinach będzie tam 3 ratowników. Po miesiącu kąpielisko będzie funkcjonowało jako "dzika plaża".

Tragiczny bilans - w tym roku w Podlaskiem utonęło już kilkanaście osób

cz śr, 20 czerwca 2018 08:16

13 osób utonęło już w tym roku w województwie podlaskim. Tak wynika z policyjnych statystyk. Ta liczba może być jednak większa. Dziś rano ciało kolejnego mężczyzny wyłowili strażacy z zalewu w białostockich Dojlidach.

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel złożył rezygnację ze stanowiska

Foto: Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel złożył rez...
cz pon, 18 czerwca 2018 11:42

Minister Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek (18.06) ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformowało biuro prasowe resortu rolnictwa. Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Dodała, że wkrótce przedstawiony zostanie jego następca.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę