Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Bakterie coli w gminie Śniadowo - woda nie nadaje się do picia

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Woda w kilkudziesięciu miejscowościach w gminie Śniadowo nie nadaje się do picia. Mieszkańcy mogą jej używać wyłącznie do prac porządkowych.

- Podczas rutynowych badań okazało się, że woda jest skażona - mówi rzeczniczka łomżyńskiego sanepidu Julia Olszewska.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego takie przekroczenie normy bakterii grupy coli powoduje, że woda nie nadaje się do spożycia nawet po przygotowaniu. Z tego co wiemy Zakład Gospodarki Komunalnej w Śniadowie prowadzi dystrybucję wody butelkowanej we wszystkich sołectwach, w których woda jest nieprzydatna do spożycia, oraz udostępnia punkt poboru wody pitnej z beczkowozu.

Spółka odpowiedzialna za wodociągi w gminie Śniadowo rozpoczęła już płukanie instalacji. W czwartek (5.05) pobrano kolejne próbki do badań. Od ich wyniku zależy, kiedy mieszkańcy kilkudziesięciu miejscowości będą mogli korzystać z wody z gminnych wodociągów.

Miejscowości, w których woda nie nadaje się do spożycia: Młynik, Wszerzecz, Wszerzecz Kol., Osobne, Uśnik, Uśnik Dwór, Uśnik Kol., Szczepankowo, Żebry, Żebry Kol., Chomentowo, Wierzbowo, Ratowo Piotrowo, Dębowo, Konopki Młode, Jemielite Wypychy, Sierzputy Marki, Zalesie Wypychy, Zalesie Poczynki, Radgosz, Stare Jemielite, Śniadowo ul. Stara Stacja, Konopki Stare, Zagroby, Truszki (prawa strona). Brulin, Duchny Młode, Grabowo, Jakać Borki, Jakać Dworna, Jakać Młoda, Jastrząbka Młoda, Mężenin, Olszewo, Stara Jakać, Stara Jarząbka, Stare Duchny, Stare Ratowo, Stare Szabły, Strzeszewo, Szabły Młode, Śniadowo (bez ulicy Stara Stacja), Truszki (Kruki).

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę