Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Białystok i Łomża nie mogą być pewne swojej przyszłości - wynika z raportu NIK

cz pon, 12 listopada 2018 16:11

Białystok i Łomża znalazły się wśród miast, które nie mogą być pewne swojej przyszłości - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Chodzi o problemy mieszkaniowe, rynek pracy, pomoc społeczną i opiekę nad dziećmi. Sytuacja w badanych miastach nieco poprawiła się w latach 2013-2016, ale brak skuteczniejszych działań może znów ją pogorszyć - ostrzega NIK.

Czy mieszkanka jednej z podłomżyńskich gmin dopuściła się bigamii?

cz pt, 09 listopada 2018 09:16

Żona wyjechała na wakacje i wyszła tam za mąż - takie doniesienie złożył do prokuratury mieszkaniec jednej z podłomżyńskich gmin. Miało do tego dojść podczas egzotycznych wakacji. Jak mówi Prokurator Rejonowa w Łomży Karolina Szulkowska, trwa postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Przy budowie drogi w Mątwicy znaleziono ludzkie szczątki

cz śr, 07 listopada 2018 14:16

Zerwanie asfaltu może być konieczne, żeby dokończyć badania archeologiczne przy budowanej drodze z Łomży do Nowogrodu. W Mątwicy, przy budowanym odcinku, członkowie Stowarzyszenia Wizna 1939 znaleźli ludzkie szczątki.

Zamiast betonowego - mosiężny orzeł będzie zdobił nagrobek Leona Kaliwody na łomżyńskiej nekropolii

Foto: Zamiast betonowego - mosiężny orzeł będzie zdob...
cz śr, 07 listopada 2018 11:54

Nowy, mosiężny orzeł znajdzie się na zwieńczeniu nagrobka Leona Kaliwody na zabytkowym cmentarzu w Łomży. Setna rocznica odzyskania niepodległości to także rocznica śmierci komendanta X Okręgu Polskiej Organizacji Wojskowej, miał zaledwie 21 lat, kiedy zginął na łomżyńskiej ulicy podczas akcji rozbrajania Niemców 11 listopada 1918 r.

Co piąty policjant w Podlaskiem został w domu z powodu choroby

Foto: Co piąty policjant w Podlaskiem został w domu z...
cz wt, 06 listopada 2018 13:32

Zaczęło się od policjantów drogówki, ale w pracy nie stawiają się też funkcjonariusze innych wydziałów. W podlaskim garnizonie co piąty policjant został w domu z powodu choroby.

Podlaski poseł PiS Lech Kołakowski z Łomży straci prawo jazdy

cz pt, 02 listopada 2018 23:21

Ustalili to policjanci, którzy prowadzili w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Policja podaje, że nie było wyższej konieczności, by przekroczyć dopuszczalną prędkość.

Dwa protesty dotyczące wyborów rozpatrzy Sąd Okręgowy w Łomży

cz wt, 30 października 2018 20:51

Dwa protesty w sprawie unieważnienia wyborów radnych wpłynęły do Sądu Okręgowego w Łomży. Oba zawiadomienia dotyczą okręgów jednomandatowych - jednego w gminie Wizna, drugiego w gminie Piątnica i dotyczą wyboru do rady.

W nocy z soboty na niedzielę wracamy do czasu zimowego – śpimy godzinę dłużej

cz so, 27 października 2018 08:58

W ten weekend przestawiamy zegarki z czasu letniego na zimowy - najprawdopodobniej po raz ostatni.

Wciąż nie ma podejrzanych w sprawie zabójstwa dzieci sprzed 29 lat w miejscowości Jeńki

cz cz, 25 października 2018 11:21

Nikt nie usłyszał zarzutów w sprawie zabójstwa dzieci sprzed 29 lat. 23 października 1989 rok w miejscowości Jeńki w gminie Sokoły zamordowano rodzeństwo - 9-letniego Janusza i 11-letnią Monikę.

Czy ksiądz z Grądów Woniecko molestował nieletniego? Sprawdzi prokuratura

cz wt, 23 października 2018 13:50

Przez sześć lat ksiądz z Grądów Woniecko miał molestować dzisiaj już dorosłego mężczyznę. Kiedy zaczął, pokrzywdzony miał nie mieć jeszcze 15 lat. Tak wynika z doniesienia, które ten złożył w prokuraturze - mówi zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży Rafał Kaczyński.

Archeolodzy znaleźli szczątki 7 osób w Mątwicy k. Nowogrodu

Foto: Archeolodzy znaleźli szczątki 7 osób w Mątwicy ...
cz pt, 19 października 2018 14:05

Szczątki siedmiu osób znaleźli archeolodzy w Mątwicy koło Nowogrodu. To efekt zgłoszenia przez Stowarzyszenie Wizna 1939. Jego członkowie poinformowali firmę, która buduje drogę z Łomży do Nowogrodu o znalezieniu fragmentów ludzkich kości w wykopie. Na kilkudziesięciometrowym odcinku prace budowlane zostały wstrzymane, a badania zaczął archeolog Michał Grabowski.

Maluchy w Szumowie mają nowoczesne przedszkole

cz pt, 19 października 2018 08:55

To obiekt na miarę XXI wieku - w Szumowie oddano do użytku nowe przedszkole. Budynek powstał na placu szkoły podstawowej. Jest tam poczekalnia dla rodziców, szatnia i sześć sal dla dzieci - mówi dyrektor zespołu szkół, w skład którego wchodzi też przedszkole, Bożena Kosobudzka.

Prokuratura sprawdza, czy wójt Małego Płocka nie składał fałszywych oświadczeń majątkowych

cz śr, 17 października 2018 12:07

Prokuratura w Wysokiem Mazowieckiem wszczęła śledztwo na podstawie doniesień na wójta Małego Płocka. Wójt Józef Dymerski miał przez kilkanaście lat składać fałszywe oświadczenia majątkowe i nierzetelną dokumentację w celu uzyskania płatności obszarowych.

Składowane w Przytułach chemikalia przedostały się do gleby

cz wt, 16 października 2018 14:32

Składowane od ponad roku w Przytułach chemikalia przedostały się do gleby. Takie są ustalenia Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Łomży dokonał ekspertyzy.

"Pomagamy szkole - pomagamy środowisku" - zbiórka elektrośmieci w ZSS w Łomży

cz nie, 14 października 2018 15:29

To hasło akcji zbiórki elektrośmieci którą prowadzi Zespół Szkół Specjalnych w Łomży. Jak mówi nauczycielka, Katarzyna Kupiec, do szkoły można przynieść każde zepsute urządzenie elektryczne bądź elektroniczne.

Inauguracja wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Kolnie

cz pt, 12 października 2018 14:09

To bardziej misja niż praca, a bez pasji nie można jej dobrzy wykonywać - tak o byciu nauczycielem mówili pedagodzy w Kolnie podczas inauguracji wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Gmina Piątnica otrzymała pieniądze na poprawę gospodarki wodnej

cz śr, 10 października 2018 17:17

Lepsza woda popłynie z kranów w ponad 200 mieszkaniach i w szkole w Marianowie w gminie Piątnica. Gminny samorząd otrzymał ponad 4 miliony złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Cześć pieniędzy na inwestycję będzie też z budżetu gminy.

Wypadek na DK66 w pobliżu Wysokiego Mazowieckiego - nie żyje mężczyzna

cz wt, 09 października 2018 15:33

Jedna osoba zginęła w wypadku w pobliżu Wysokiego Mazowieckiego, w okolicach miejscowości Osipy Lepertowizna. Na drodze wyjazdowej z miasta w kierunku Zambrowa zderzyły się auto osobowe i ciągnik rolniczy. Droga krajowa nr 66 - jest zablokowana.

Gminy Wizna i Jedwabne są zagrożone wścieklizną

Foto: Gminy Wizna i Jedwabne są zagrożone wścieklizną
cz pon, 08 października 2018 13:56

Dwie podlaskie gminy - Wizna i Jedwabne - są zagrożone wścieklizną po tym, jak nietoperz ugryzł jednego z mieszkańców Nieławic. Mężczyźnie nie zagraża niebezpieczeństwo - natychmiast zgłosił się do lekarza i zaszczepił przeciwko wściekliźnie. Nietoperz zaatakował go w domu, gdzie przypadkowo wleciał.

Radcy handlowi z kilkunastu ambasad spotkali się w Łomży

Foto: Radcy handlowi z kilkunastu ambasad spotkali si...
cz pt, 05 października 2018 14:21

To promocja regionu, ale przede wszystkim lokalnych przedsiębiorców. Tak o wizycie w Łomży radców handlowych z kilkudziesięciu ambasad mówią organizatorzy spotkania. Według prezesa Izby Przemysłowo Handlowej w Białymstoku, Witolda Karczewskiego takie wizyty to okazja do nawiązania kontaktów biznesowych: Jest to promocja regionu, ale w jakiejś mierze również promocja Łomży oraz przedsiębiorców pochodzących z regionu łomżyńskiego. Tu przyjechaliśmy, tu z nimi spotykamy się i może z tego pojawi się jakiś biznes - mówi Witold Karczewski.

« · «« · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę