poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Jarosław Zieliński: mandaty mają być bardziej racjonalne

cz pt, 19 sierpnia 2016 18:06

Jarosław Zieliński zapewnia, że karanie mandatami będzie bardziej racjonalne. Tak wiceszef MSWiA skomentował prace toczące się nad zmianami w taryfikatorze mandatów. Nowy ma obowiązywać od stycznia 2017 r., teraz odbywają się w tej sprawie uzgodnienia międzyresortowe.

Mieszkańcy województwa mogą starać się o dofinansowanie na zakładanie firm na terenach chronionych

cz cz, 18 sierpnia 2016 22:08

To pierwszy i najprawdopodobniej jedyny taki konkurs w obecnej perspektywie finansowej Regionalnego Programu Operacyjnego. Osoby, które chcą zmodernizować lub dopiero założyć firmę na terenie obszarów Natura 2000 w podlaskich gminach mogą otrzymać znaczne unijne dofinansowanie. Co ważne, nie będzie to pożyczka, a bezzwrotna dotacja sięgająca maksymalnie 700 tysięcy złotych.

Minister rolnictwa przyjął dymisję wiceprezesa ANR Karola Tylendy

cz śr, 17 sierpnia 2016 21:41

Wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych Karol Tylenda podał się do dymisji. Z ramienia Agencji był on odpowiedzialny za organizację aukcji koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim. Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel przyjął dymisję wiceprezesa - powiedziała PAP dyrektor biura prasowego resortu rolnictwa Małgorzata Książyk.

Wypadek na drodze Białystok - Warszawa. Nie żyje kierowca ciężarówki

cz wt, 16 sierpnia 2016 08:08

Tragiczna seria wypadków z udziałem TiR-ów w województwie podlaskim. Tylko w ciągu poniedziałku i wtorkowego (16.08) poranka doszło do 3 poważnych wypadków. Jedna osoba nie żyje, a 5 jest rannych. We wtorek po 5:00 w okolicy miejscowości Sikory-Piotrowięta w powiecie wysokomazowieckim (pomiędzy Jeżewem a Mężeninem) zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Jeden z kierowców zginął, drugi trafił do szpitala. Utrudnienia można ominąć nowym odcinkiem drogi.

Policjant z Zambrowa po raz kolejny narażał swoje życie by ratować nieprzytomnego mężczyznę

cz nie, 14 sierpnia 2016 16:34

Najpierw odebrał z rąk wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego nagrodę za uratowanie tonącego mężczyzny, kilka godzin później ruszył na ratunek 53-latkowi w płonącym mieszkaniu. Sierżant sztabowy Damian Grabowski z Zambrowa po raz kolejny narażał swoje życie by ratować nieprzytomnego mężczyznę.

10 ognisko ASF w woj. podlaskim

cz pt, 12 sierpnia 2016 10:01

Do 10 wzrosła liczba ognisk ASF u trzody chlewnej wykrytych w Podlaskiem. Teraz hodowlę świń zlikwidowano w miejscowości Truskolasy-Lachy (w powiecie wysokomazowieckim, w gminie Sokoły) - informuje Wojewódzki Lekarz Weterynarii Henryk Grabowski.

Policja przesłuchała mężczyznę podejrzanego o rozprzestrzenianie wirusa ASF

cz cz, 11 sierpnia 2016 15:08

Sprawa dotyczy wykrytego w sierpniu ogniska choroby w miejscowości Rębiszewo Studzianki w gminie Wysokie Mazowieckie. Zatrzymany miał skupować niezbadane świnie oraz sprzedawać je nielegalnie po zawyżonych cenach. Sprawę przejmie teraz prokuratura - zapowiada Andrzej Baranowski z podlaskiej policji.

Kolejne ogniska ASF - zawinił człowiek

cz śr, 10 sierpnia 2016 22:04

Wykryto dwa kolejne ogniska afrykańskiego pomoru świń, oba w woj. podlaskim - w gminie Wysokie Mazowieckie oraz gminie Zambrów. Główny Lekarz Weterynarii powiedział, że prawdopodobnie źródłem zarażenia świń w tych gospodarstwach jest handlarz prosiąt.

7 ognisko ASF w województwie podlaskim

cz wt, 09 sierpnia 2016 19:19

Trzecie, w ciągu tygodnia, ognisko ASF u trzody chlewnej wykryto w województwie podlaskim, tym razem koło Choroszczy. Wykryto je we wsi Izbiszcze, w gospodarstwie liczącym 20 prosiąt. Wszystkie zwierzęta zostały już uśpione i zutylizowane.

ABW wyjaśni jak doszło do zarażenia wirusem ASF w powiecie wysoko-mazowieckim

cz cz, 04 sierpnia 2016 19:31

Lekkomyślność czy bioterroryzm - szczególny priorytet nadano zbadaniu w jaki sposób wirus afrykańskiego pomoru świń znalazł się w gospodarstwie w powiecie wysokomazowieckim. Główny Lekarz Weterynarii złożył zawiadomienie w tej sprawie do ABW i Prokuratora Generalnego.

ARiMR podzieliła pieniądze - wsparcie dostanie tylko co 4 zainteresowany

cz cz, 04 sierpnia 2016 11:21

Zainteresowanie było duże bo chodzi o duże pieniądze. Ponad sześciuset rolników z województwa podlaskiego otrzyma dofinansowanie na modernizację gospodarstw. Wnioski złożyło 4 razy więcej osób. Najwięcej pieniędzy 900 tysięcy zł. można było dostać na rozwój hodowli trzody chlewnej. W Podlaskiem takie dopłaty otrzyma 7 rolników.

Nie wszyscy związkowcy podlaskich PKS chcą połączenia w jedną spółkę

cz śr, 03 sierpnia 2016 09:01

Część związkowców podlaskich PKS sprzeciwia się łączeniu pięciu oddzielnych spółek w jedną. Urząd marszałkowski złożył już w sądzie rejestrowym wniosek o połączenie. Plan zaakceptowały zarządy firm, ale nie wszystkie załogi. Związkowcy PKS z Suwałk, Łomży i Siemiatycz przeciwni

ASF się rozprzestrzenia - w okolicy Wysokiego Mazowieckiego wykryto nowe ognisko wirusa

cz wt, 02 sierpnia 2016 12:19

W gospodarstwie w gminie Wysokie Mazowieckie wykryto ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF) - poinformował Główny Inspektorat Weterynarii. To piąte w kraju ognisko tej choroby u trzody chlewnej. Wszystkie w ykryto w województwie podlaskim.

Fuzja pięciu oddzielnych spółek PKS w jedną

cz wt, 02 sierpnia 2016 08:16

Urząd marszałkowski złożył w sądzie rejestrowym wniosek o przekształcenie pięciu oddzielnych spółek PKS w jedną. To kolejny krok ku połączeniu podlaskich PKS. - Plan złożony w sądzie wcześniej był konsultowany z zarządami PKS i został przez nie zaakceptowany- przekazuje Paweł Staniurski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Emerytury coraz niższe. Białostocki oddział ZUS wypłaca niektórym 4 złote miesięcznie

cz śr, 27 lipca 2016 08:59

Cztery złote miesięcznie - to najniższa emerytura, wypłacana przez białostocki oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tyle dostaje rolnik, który na innym stanowisku przepracował kilka miesięcy. Ale niskie emerytury będą zdarzały się coraz częściej. - Obecne przepisy mówią, że nie liczy się staż pracy, a ilość pieniędzy zgromadzonych na koncie emerytalnym - wyjaśnia rzecznik białostockiego oddziału ZUS Anna Krysiewicz. - Dlatego staż pracy ma znaczenie w tym sensie, że przez dłuższy czas płacimy składki na konto emerytalne.

Gabinet prezydenta Łomży jest chroniony elektronicznym zamkiem

Foto: Gabinet prezydenta Łomży jest chroniony elektro...
cz wt, 26 lipca 2016 11:42

Gabinet prezydenta Łomży jest chroniony od wtorku elektronicznym zamkiem. Do sekretariatu mieszkańcy wejdą bez przeszkód, ale żeby otworzyć drzwi pokoju, w którym pracuje prezydent Mariusz Chrzanowski - trzeba podać kod.

60 mln zł na innowacyjne inwestycje w firmach

cz pon, 25 lipca 2016 13:10

60 mln zł z funduszy unijnych trafi do podlaskich małych i średnich firm na innowacyjne inwestycje. To pierwszy taki konkurs dla przedsiębiorców z regionu. W poniedziałek (25.07) ruszył nabór wniosków; potrwa do 23 sierpnia. To pilotażowy konkurs, którego rozstrzygnięcie - jak zapowiadały wcześniej władze województwa podlaskiego - zaplanowano w styczniu 2017 roku. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

54-latek zginął w wypadku drogowym

Foto: 54-latek zginął w wypadku drogowym
cz nie, 24 lipca 2016 11:43

54-letni mężczyzna zginał w wypadku na drodze Sokoły - Nowe Piekuty w powiecie wysokomazowieckim. Według policji mężczyzna wymusił pierwszeństwo i jego samochód zderzył się z drugim autem osobowym, a potem dachował. Kierowca zginął na miejscu.

Wywrócił się TIR - 20 ton jabłek na drodze

Foto: Wywrócił się TIR - 20 ton jabłek na drodze
cz wt, 19 lipca 2016 08:29

W miejscowości Zambrzyce - Króle na trasie Zambrów - Białystok na krajowej "ósemce" nocy wywrócił się TIR przewożący ponad 20 ton jabłek. Kierowca przez godzinę uwięziony był w aucie. W wydostaniu się pomagali mu strażacy.

Podlaski NFZ będzie miał więcej pieniędzy, ale raczej nie skorzystają na tym szpitale

cz pon, 18 lipca 2016 09:55

Będzie więcej pieniędzy, ale nie oznacza to dużego zastrzyku finansowego dla placówek służby zdrowia. Przyszłoroczny budżet Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia ma wynieść ponad 2 miliardy 180 milionów złotych. To o 94 miliony więcej niż w tym roku. Pieniądze te mają być jednak wydane na konkretne cele.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0