sobota, 24 sierpnia 2019 napisz DONOS@

GUS: mieszkańcy województwa podlaskiego zadowoleni z życia

cz cz, 14 czerwca 2018 14:26

Mimo gorszych warunków materialnych niż w bogatszych regionach, niższych płac, mieszkańcy województwa podlaskiego są bardziej zadowoleni z życia, niż mieszkańcy innych części kraju - wynika z danych statystycznych GUS. Cenią warunki przyrodnicze, kontakty społeczne i tradycję - w tym religijność.

Ok. 30 samorządów może zrezygnować z projektów dotyczących OZE

cz so, 09 czerwca 2018 20:20

Z powodu konieczności zapłaty VAT od unijnych dotacji, 30 podlaskich samorządów nie podpisało dotąd umów na dotacje do projektów, w ramach których na dachach domów mieszkańców miały być montowane panele fotowoltaiczne lub solary - poinformował urząd marszałkowski w Białymstoku.

Nastolatek oskarżony o zgwałcenie trzynastolatki skazany

cz pt, 08 czerwca 2018 13:02

Na trzy i pół roku pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Łomży Łukasza D. oskarżonego o gwałt na koleżance młodszej siostry.

Pożar gospodarstwa blisko Kolna – spaliło się 10 krów

Foto: Pożar gospodarstwa blisko Kolna – spaliło się 1...
cz cz, 07 czerwca 2018 14:05

Duży pożar w jednym z gospodarstw we wsi Łacha w powiecie kolneńskim. Strażacy próbowali ratować znajdujące się oborach krowy. W dwóch budynkach było około 140 zwierząt.

Martwe ptaki w miejskich parkach

Foto: Martwe ptaki w miejskich parkach
cz śr, 06 czerwca 2018 15:16

Prawie dwadzieścia martwych ptaków leży w dwóch parkach w Łomży. To w większości gawrony, ale są też gołębie. Ptaki najprawdopodobniej zostały otrute - powiedział Polskiemu Radiu Białystok dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi Mariusz Sachmaciński.

Dyrekcja szpitala w Łomży nie wywiązuje się z porozumienia z pielęgniarkami

cz wt, 05 czerwca 2018 09:14

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Łomży nie wywiązuje się z zapisów porozumienia z 23 marca tego roku. Miały być podwyżki od 300 do 700 zł

Protest w dziecięcym szpitalu w Białymstoku - wstrzymano przyjęcia

cz pon, 04 czerwca 2018 20:26

Fiaskiem zakończyły się poniedziałkowe (04.06) rozmowy dyrekcji Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku z pielęgniarkami, które chcą podwyżek płac. Wiele z nich nie przyszło do pracy; szpital ograniczył do końca tygodnia planowe przyjęcia pacjentów.

Protest w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku - wstrzymano przyjęcia

cz pon, 04 czerwca 2018 08:27

Wstrzymano planowe przyjęcia na oddziały w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku - dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio Białystok. Powodem jest protest pielęgniarek.

W lasach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia pożarowego

Foto: W lasach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia p...
cz pt, 01 czerwca 2018 08:20

W większości lasów w Polsce obowiązuje najwyższy - trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Najgorzej jest w Wielkopolsce i w województwie kujawsko-pomorskiem. Także w Podlaskiem obowiązuje trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Dotyczy to lasów w okolicach Suwałk, Nowogrodu, Łomży, Bielska Podlaskiego, Hajnówki czy Białegostoku.

Nowa droga w gminie Jedwabne oficjalnie otwarta

cz cz, 31 maja 2018 08:24

Przez pół roku mieszkańcy sprawdzali trwałość i wytrzymałość drogi - teraz podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania. Droga powiatowa łącząca Karwowo ze Stryjakami w gminie Jedwabne ma prawie 2,5 km i jej przebudowa kosztowała ok. 2 mln 300 tys. zł. Jednak ponad 1,5 mln udało się zdobyć z rezerwy MSWiA na likwidację skutków klęsk żywiołowych, więc z budżetów samorządów - gminnego i powiatowego - wydano po niespełna 400 tys. zł.

Dopiero badania DNA pomogą zidentyfikować szczątki ludzkie znalezione w Kolnie

mm nie, 27 maja 2018 19:21

Śledczy ustalają tożsamość osoby, której szczątki odkryto w rowie melioracyjnym w Kolnie.

Grozi nam utrata niewykorzystanych unijnych pieniędzy?

cz cz, 24 maja 2018 08:05

W Regionalnym Programie Operacyjnym mamy w sumie do wydania 1 mld 200 mln euro. Tymi pieniędzmi nasz region będzie rozporządzać do 2023 roku. Jednak do końca tego roku powinniśmy rozliczyć około 14 procent. Tymczasem do tej pory udało nam się to zaledwie w ośmiu procentach.

W szkole trwa remont - uczniowie zambrowskiej podstawówki rozpoczną wakacje wcześniej

cz śr, 23 maja 2018 08:24

W środku jeszcze lekcje, na zewnątrz już remont - wcześniej niż planowano musiała rozpocząć się przebudowa Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie. W placówce, która po wakacjach rozpocznie funkcjonowanie w budynku wygaszanego gimnazjum miejskiego, specjalnie skrócono rok szkolny.

Mieszkanka gminy Rutki, która zagłodziła kilkanaście krów, stanie przed sądem

cz wt, 22 maja 2018 14:09

Mieszkanka gminy Rutki, która zagłodziła kilkanaście krów, stanie przed sądem. Chciała dobrowolnie poddać się karze, ale sąd się na to nie zgodził.

Szkoła podstawowa w Konarzycach obchodzi 100. rocznicę istnienia

cz so, 19 maja 2018 17:21

Zaczęło się od determinacji mieszkańców i uporu jednego z nich, Władysława Szymańskiego - dzięki temu szkoła podstawowa w Konarzycach w gminie Łomża obchodzi setną rocznicę powstania.

Łomża rozkwitła - kwiaty spodobały się... złodziejom

Foto: Łomża rozkwitła - kwiaty spodobały się... złodz...
cz pt, 18 maja 2018 13:49

Kilkadziesiąt tysięcy roślin kwitnących wysadziły na klombach, rabatach i w specjalnie przygotowanych donicach służby komunalne Łomży. W tym roku po raz pierwszy większość roślin to kwitnące krzewy i rośliny wieloletnie. Jest wśród nich m.in. ponad 11 tys. róż, które już skusiły złodziei. Jak szacuje dyrektor MPGKiM Marek Olbryś - tylko przez kilka dni z miejsc publicznych zginął ponad 1 tys. sadzonek.

Policja zatrzymała kierowcę szkolnego autobusu - pijany odwoził dzieci do domów

cz pt, 18 maja 2018 08:41

Wykazał się szczytem głupoty i nieodpowiedzialności - stracił prawo jazdy. Pijany kierowca autobusu szkolnego rozwoził dzieci do domów. Zatrzymali go policjanci z Wysokiego Mazowieckiego w miejscowości Szymbory-Jakubowięta. Pierwsze badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 1,6 promila alkoholu.

Kąpieliska w regionie mogą być czynne krócej niż wcześniej

Foto: Kąpieliska w regionie mogą być czynne krócej ni...
cz cz, 17 maja 2018 10:57

Tylko przez 30 dni mogą być czynne plaże miejskie lub miejsca do kąpieli nad jeziorami i rzekami w wielu miejscowościach województwa podlaskiego. To efekt zmian w Prawie Wodnym. Zgodnie z nowymi przepisami całoroczne kąpielisko może funkcjonować, jeżeli do końca roku uchwałę na ten temat podjęli radni, a miejsce jest zgłoszone do stacji sanitarno-epidemiologicznej. Jak mówi Julia Gulanowska z powiatowej stacji w Łomży, w całym województwie samorządy zgłosiły tylko 8 kąpielisk.

Pomagając tonącym, nie przeceniajmy swoich możliwości - apelują ratownicy

Foto: Pomagając tonącym, nie przeceniajmy swoich możl...
cz wt, 15 maja 2018 15:56

Wskoczyć do wody czy nie? Gdy widzimy, że ktoś tonie, na podjęcie decyzji mamy zaledwie chwilę. Nie przeceniajmy własnych możliwości - apelują ratownicy i przypominają o zasadach bezpieczeństwa w czasie udzielania pomocy osobie, która tonie.

W Zambrowie pochowano szczątki kpt. Władysława Dąbrowskiego

Foto: W Zambrowie pochowano szczątki kpt. Władysława ...
cz so, 12 maja 2018 10:10

W Zambrowie w piątek (11.05) uroczyście pochowano szczątki kpt. Władysława Dąbrowskiego z 71. Pułku Piechoty, który we wrześniu 1939 roku poległ w walkach o to miasto. Kilka miesięcy temu szczątki ekshumowano z mogiły pod Zambrowem; badania DNA potwierdziły tożsamość.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę