Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Fotopułapka pomogła zatrzymać mężczyznę, który wyrzucał śmieci wielkogabarytowe przy ul. Polnej w Łomży

Główne zdjęcie
fot. Straż Miejska

Fotopułapkę wykorzystali Strażnicy Miejscy w Łomży, żeby znaleźć osobę, która od dłuższego czasu wyrzucała śmieci wielkogabarytowe przy ulicy Polnej.

Jak mówi komendant Straży Miejskiej w Łomży Paweł Żebrowski, o interwencję poprosili mieszkańcy i pracownicy miejskiej spółki zajmującej się sprzątaniem.

"W tym samym miejscu, kilkukrotnie, pojawiły się podrzucone śmieci. Koło takiego śmietnika, którego rolą jest służyć bardziej przechodniom, niż jako wiata śmietnikowa na duże, gabarytowe odpady. Najpierw zaczęło się od podrzuconych opon, worków z odpadami budowlanymi, później dwa, czy trzy razy pojawiały się różne inne odpady."

Jak się okazało odpady pojawiały się nieregularnie i najczęściej między 3:00 a 6:00 nad ranem. Dlatego strażnicy zdecydowali się na wykorzystanie nietypowego sprzętu.

"Postanowiliśmy użyć fotopułapki, którą posiadamy. Zamontowaliśmy ją, kilka dni musiała poczekać. Aż wreszcie, po którymś sprawdzeniu, okazało się, że leżą śmieci i zrobiły się zdjęcia. No i na podstawie tych zdjęć udało się ustalić właściciela pojazdu i zaprosić go na rozmowę do nas."

Mężczyzna dostał trzy mandaty na kwotę ponad tysiąca złotych. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę