Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 sierpnia 2020 napisz DONOS@

78-latek zginął w pożarze

cz cz, 27 grudnia 2018 08:24

Policja ustala przyczyny śmiertelnego pożaru w Grajewie. Zginął właściciel jednego z domów - 78-letni mężczyzna.

Sąd w Łomży rozpoczął rozpatrywanie protestu ws. wyboru wójta Nowych Piekut

cz wt, 18 grudnia 2018 17:01

Sąd Okręgowy w Łomży odroczył do 21. stycznia przyszłego roku rozpatrzenie protestu wyborczego z gminy Nowe Piekuty. Kandydatka na stanowisko wójta, która domagała się nawet powtórzenia wyborów, teraz ograniczyła swoje oczekiwania do powtórnego przeliczenia głosów. W drugiej turze wyborów samorządowych otrzymała ona 14 głosów mniej od obecnie urzędującego wójta, Marka Kaczyńskiego, który został już zaprzysiężony na kolejna kadencję.

Gwałt na nieletniej w Kolnie – mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia

Foto: Gwałt na nieletniej w Kolnie – mężczyźnie grozi...
cz śr, 12 grudnia 2018 13:34

15 lat więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu o gwałt na dziewczynce, która - jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie - nie miała nawet 10 lat.

Udało się zebrać prawie całą kwotę na leczenie Samiry z Łomży

Foto: Udało się zebrać prawie całą kwotę na leczenie ...
cz wt, 11 grudnia 2018 14:56

Nieco ponad 20 tys. złotych brakuje do upragnionej terapii, która może uratować życie dziewczynce. Na koncie Samiry z Łomży jest już blisko 870 tyś. złotych, czyli prawie cała potrzebna kwota, by rozpocząć leczenie.

Związkowcy z oświatowej Solidarności chcą podwyżek dla nauczycieli

cz pon, 10 grudnia 2018 15:20

Chcą 15-procentowej podwyżki w przyszłym roku i odwołania minister edukacji. Związkowcy z oświatowej Solidarności wystosowali votum nieufności wobec Anny Zalewskiej. Decyzję podjęła Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania, ale popierają ją też podlascy działacze.

Spędź ferie w mundurze - WKU w Łomży zaprasza pełnoletnich uczniów szkół średnich

Foto: Spędź ferie w mundurze - WKU w Łomży zaprasza p...
cz nie, 09 grudnia 2018 14:20

Chodzi nie tylko o wypoczynek i oryginalne spędzenie wolnego czasu. - Nazwa wzięła się stąd, że zachęcamy ochotników bez przeszkolenia wojskowego do odbycia szkolenia przygotowawczego, aby zostać żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej. Akcja kierowana jest do młodych osób, które się uczą w szkołach średnich i którzy ukończyli 18 rok życia. Przeszkolenie zakończy się przysięgą wojskową - zaznacza kapitan Robert Sokołowski.

Kandydatka na wójta gminy Nowe Piekuty chce ponownych wyborów

cz wt, 04 grudnia 2018 09:47

Głosy nieprawidłowo zakwalifikowane jako ważne, liczenie ich przez poszczególnych członków, a nie całą komisję, umożliwienie oddawania głosów bez pełnomocnictwa i wydawanie kart bez sprawdzenia dowodu tożsamości – to zarzuty zawarte w proteście wyborczym dotyczącym wyborów wójta gminy Nowe Piekuty.

Pożar mieszkania w Zambrowie - zginęła jedna osoba

cz nie, 02 grudnia 2018 08:57

Jedna osoba zginęła w pożarze mieszkania w bloku przy Wyszyńskiego w Zambrowie. Zgłoszenie o dużym zadymieniu w jednym z mieszkań na parterze strażacy dostali przed 4:00. Na miejsce udały się cztery jednostki.

86-letni mężczyzna zginął na przejeździe kolejowym koło Czyżewa

Foto: 86-letni mężczyzna zginął na przejeździe kolejo...
mm so, 01 grudnia 2018 14:58

Mieszkaniec powiatu Ostrowskiego, 86-letni mężczyzna, zginął w wypadku na przejeździe kolejowym miedzy Czyżewem a Małkinią w okolicach miejscowości Szulborze Koty.

Dwie osoby trafiły do szpitala po zderzeniu busa z tirem w Kolnie

cz cz, 29 listopada 2018 08:07

Po wypadku zablokowana jest droga nr 63 w Kolnie. Przy wyjeździe z miasta w kierunku Łomży kierowca ciężarowego DAF-a wykonując manewr zawracania zderzył się z busem marki Fiat Ducato. Dwie osoby podróżujące busem trafiły do szpitala.

Nauczyciele z Łomży zastanawiają się czy i ewentualnie w jakiej formie rozpocząć protest

cz śr, 28 listopada 2018 08:05

Rozpocząć protest? W jakiej formie? Związek Nauczycielstwa Polskiego kończy zbieranie opinii w tej sprawie nauczycieli i pracowników oświaty. - Wszyscy - nie tylko członkowie związku - mogli wypowiedzieć się w przygotowanej i rozesłanej do nich ankiecie - mówi wiceprezes łomżyńskiego oddziału ZNP Ewa Chludzińska.

Przejazdy taksówkami w Łomży będą droższe

cz śr, 21 listopada 2018 09:04

Po kilku latach wszystkie korporacje taksówkarskie w Łomży zmieniają ceny. Zmieni się stawka za tzw. trzaśnięcie drzwiami - informuje szef jednej z korporacji Edward Plona.

Czeczen uniewinniony od zarzutu wspierania terroryzmu, chce ponad 1,5 mln zł odszkodowania

cz wt, 20 listopada 2018 17:19

Łącznie blisko 1,6 mln zł odszkodowania i zadośćuczynienia za niesłuszny areszt domaga się od Skarbu Państwa Czeczen prawomocnie uniewinniony w procesie o wspieranie terroryzmu. Po zatrzymaniu przez ABW spędził on w areszcie prawie dwa lata.

Protesty wyborcze

Foto: Protesty wyborcze
cz wt, 13 listopada 2018 13:44

Co najmniej trzy protesty wyborcze rozpatrzy łomżyński Sąd Okręgowy. We wszystkich przypadkach autorem jest kandydat na radnego, którego rywal w niedawnych wyborach samorządowych zdobył mandat niewielką przewagą głosów.

41-letni motorowerzysta zginął w wypadku koło Kolna

cz pon, 12 listopada 2018 19:11

Policjanci ustalają okoliczności wypadku w okolicach Kolna, w którym zginął 41-letni motorowerzysta.

Białystok i Łomża nie mogą być pewne swojej przyszłości - wynika z raportu NIK

cz pon, 12 listopada 2018 16:11

Białystok i Łomża znalazły się wśród miast, które nie mogą być pewne swojej przyszłości - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Chodzi o problemy mieszkaniowe, rynek pracy, pomoc społeczną i opiekę nad dziećmi. Sytuacja w badanych miastach nieco poprawiła się w latach 2013-2016, ale brak skuteczniejszych działań może znów ją pogorszyć - ostrzega NIK.

Czy mieszkanka jednej z podłomżyńskich gmin dopuściła się bigamii?

cz pt, 09 listopada 2018 09:16

Żona wyjechała na wakacje i wyszła tam za mąż - takie doniesienie złożył do prokuratury mieszkaniec jednej z podłomżyńskich gmin. Miało do tego dojść podczas egzotycznych wakacji. Jak mówi Prokurator Rejonowa w Łomży Karolina Szulkowska, trwa postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Przy budowie drogi w Mątwicy znaleziono ludzkie szczątki

cz śr, 07 listopada 2018 14:16

Zerwanie asfaltu może być konieczne, żeby dokończyć badania archeologiczne przy budowanej drodze z Łomży do Nowogrodu. W Mątwicy, przy budowanym odcinku, członkowie Stowarzyszenia Wizna 1939 znaleźli ludzkie szczątki.

Zamiast betonowego - mosiężny orzeł będzie zdobił nagrobek Leona Kaliwody na łomżyńskiej nekropolii

Foto: Zamiast betonowego - mosiężny orzeł będzie zdob...
cz śr, 07 listopada 2018 11:54

Nowy, mosiężny orzeł znajdzie się na zwieńczeniu nagrobka Leona Kaliwody na zabytkowym cmentarzu w Łomży. Setna rocznica odzyskania niepodległości to także rocznica śmierci komendanta X Okręgu Polskiej Organizacji Wojskowej, miał zaledwie 21 lat, kiedy zginął na łomżyńskiej ulicy podczas akcji rozbrajania Niemców 11 listopada 1918 r.

Co piąty policjant w Podlaskiem został w domu z powodu choroby

Foto: Co piąty policjant w Podlaskiem został w domu z...
cz wt, 06 listopada 2018 13:32

Zaczęło się od policjantów drogówki, ale w pracy nie stawiają się też funkcjonariusze innych wydziałów. W podlaskim garnizonie co piąty policjant został w domu z powodu choroby.

« · «« · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę