sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Początek procesu czterech Czeczenów, którym zarzuca się współpracę z ISIS

cz cz, 27 października 2016 13:06

Oskarżeni o wspieranie terroryzmu Czeczeni - podobnie jak w śledztwie - również przed Sądem Okręgowym w Białymstoku nie przyznają się do zarzutów; zaprzeczają, by mieli coś wspólnego z tzw. Państwem Islamskim (ISIS). W czwartek (27.10) rozpoczął się w Białymstoku proces czterech obywateli Rosji deklarujących narodowość czeczeńską, oskarżonych o to, że działali w zorganizowanej grupie przestępczej, która m.in. zbierała pieniądze na potrzeby działań terrorystycznych ISIS, a także rekrutowała bojowników na wojnę w Syrii i Iraku.

Milion złotych przekazali podlascy radni łomżyńskiemu PKS-owi na spłatę długów

Foto: Milion złotych przekazali podlascy radni łomżyń...
cz wt, 25 października 2016 10:44

Łomżyńskiemu PKS-owi brakuje miliona złotych na spłatę wierzytelności wymagalnych. Podlascy radni zdecydowali, że przekażą brakującą kwotę z budżetu województwa. Ma to być niezbędny krok przed planowanym połączeniem wszystkich pięciu spółek przewozowych z regionu - mówi marszałek województwa Jerzy Leszczyński. Wyjaśnia, że przed połączeniem spółka musi mieć jasną sytuację finansową, a przekazane pieniądze nie pójdą na pensje, ale na spłatę pilnych należności. Marszałek nie chciał jednak ujawnić, jaki łączny dług ma PKS w Łomży.

Białostocka prokuratura oskarża grupę osób o prowadzenie agencji towarzyskiej w Łomży

cz pt, 21 października 2016 13:09

Oficjalnie prowadzili hotel i bar, a Białorusinki i Ukrainki zatrudniali jako sprzątaczki i barmanki. W rzeczywistości zajmowali się prowadzeniem agencji towarzyskiej, gdzie do świadczenia usług seksualnych wykorzystywali blisko 70 kobiet.

Łomżyński prokurator przewodniczył sądowi dyscyplinarnemu, przed którym sam odpowiadał

cz śr, 19 października 2016 08:45

Jednego dnia staje przed sądem dyscyplinarnym jako obwiniony, kolejnego sam zasiada w fotelu przewodniczącego składu i sądzi innych prawników. Chodzi o łomżyńskiego prokuratora Jacka Cholewickiego, który niedawno został ukarany naganą za uchybienie godności prokuratora. Okazuje się, że mimo toczącego się postępowania w jego sprawie, został on wybrany na sędziego sądu, przed którym sam stawał.

Podlaski NFZ SMS-ami przypomina o wizycie u lekarza specjalisty

cz wt, 18 października 2016 13:27

Podlaski oddział NFZ od wtorku (18.10) wysyła do pacjentów sms-y z przypomnieniem o zbliżającym się terminie wizyty u lekarza specjalisty. - Takie rozwiązanie może przyczynić się do zmniejszenia kolejek - mówi rzecznik NFZ w Białymstoku Rafał Tomaszczuk.

Około 14 mln zł na dotacje do działalności gospodarczej dla bezrobotnych

cz cz, 13 października 2016 16:59

Jeszcze w tym roku osoby, które chcą dostać unijną dotację na założenie działalności gospodarczej z Regionalnego Programu Operacyjnego w Podlaskiem, mogą się o nią starać. Do podziału jest ok. 14 mln zł. Urząd Marszałkowski w Białymstoku wybrał w konkursie podmioty, które będą rozdzielać te pieniądze.

Białystok.Około 150 osób protestowało przeciwko planowanej reformie edukacji

cz pon, 10 października 2016 16:46

Podlascy działacze Związku Nauczycielstwa Polskiego protestowali przed Podlaskim Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku. Udział w pikiecie wzięło okołu 150 osób, które nie chcą planowanej likwidacji gimnazjów. Jak mówią, wielu z nauczycieli straci przez to pracę.

Andrzej Grygoruk dyrektorem Biebrzańskiego Parku Narodowego

cz śr, 05 października 2016 12:24

Andrzej Grygoruk został nowym dyrektorem Biebrzańskiego Parku Narodowego - największego polskiego parku narodowego. W środę (5.10) na to stanowisko powołał go minister środowiska - poinformowała Katarzyna Zielińska z sekretariatu parku.

Dwie osobówki zderzyły się z ciężarówką. DK 61 zablokowana

cz so, 01 października 2016 11:44

Na trasie Łomża - Stawiski zderzyły się dwa samochody osobowe z ciężarowym. Jedna osoba trafiła do szpitala. Droga krajowa nr 61 w miejscu wypadku jest zablokowana

Groźna bakteria w łomżyńskim szpitalu

Foto: Groźna bakteria w łomżyńskim szpitalu
cz pon, 26 września 2016 14:23

Odporną na antybiotyki bakterię Klebsiella pneumoniae NDM-1 (tzw. bakterię New Delhi) stwierdzono u czterech pacjentów Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Jak mówi zastępca dyrektora łomżyńskiego szpitala dr Hanna Majewska-Dąbrowska, wszystkie osoby to nosiciele, a wykryta u nich bakteria nie jest aktywna. Nosicielstwa drobnoustroju się nie leczy, jednak każdy nosiciel może być potencjalnym źródłem dalszego zarażenia. W szpitalu wprowadzono reżim sanitarny - zakażonych pacjentów oddzielono od innych, a do opieki nad nimi wyznaczono odrębny personel.

Weekendowa akcja "Podziel się posiłkiem"

cz so, 24 września 2016 10:51

Makaron, olej, konserwy, dżemy czy płatki śniadaniowe - m.in. takie produkty można jeszcze w sobotę (24.09) przekazać potrzebującym z regionu. W sklepach spożywczych trwa ogólnopolska akcja "Podziel się posiłkiem".

Konsultacje „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” w Grajewie

cz pt, 23 września 2016 08:58

W czwartek (22.09) w Grajewie odbyły się konsultacje "Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju". To prezentacja naszych planów i założeń, ale przede wszystkim informacja o co powinniśmy je wzbogacić i uzupełnić - powiedział wiceminister rozwoju Paweł Chorąży. Według niego jest to strategia gospodarcza, ale przygotowywana bez oderwania od społeczeństwa. Dlatego opiera się m.in. na koncepcji zrównoważonego rozwoju, czyli wyrównywania szans zarówno wszystkich regionów Polski, jak i mieszkańców różnej wielkości ośrodków.

III Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku

cz cz, 22 września 2016 17:52

Blisko 1 300 osób: biznesmenów, polityków, inwestorów, samorządowców, ekspertów i naukowców bierze udział we Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku. Uczestnicy dyskutują o perspektywach rozwoju Polski Wschodniej.

Nowa linia technologiczna w grajewskim Mlekpolu

cz śr, 21 września 2016 12:22

Do 70 ton serów na dobę wzrosły możliwości przetwórcze kolneńskiego zakładu spółdzielni mleczarskiej Mlekpol. Jest to możliwe dzięki oddanej we wtorek (20.09) do użytku nowej linii technologicznej.

Białostocki sąd przedłużył areszt Czeczenów oskarżonych o wspieranie ISIS

cz wt, 20 września 2016 14:02

Białostocki sąd przedłużył o kolejne trzy miesiące areszt czterech Czeczenów oskarżonych o wspieranie tzw. Państwa Islamskiego (ISIS) - poinformowało biuro prasowe Sądu Okręgowego w Białymstoku. Terminu rozpoczęcia procesu jeszcze nie ma.

Kamień z XVI-wiecznym napisem odnaleziony przy kościele w Wiźnie

Foto: Kamień z XVI-wiecznym napisem odnaleziony przy ...
cz so, 17 września 2016 18:40

Kamień z XVI-wiecznym napisem odnaleziony został podczas remontu w fundamencie muru otaczającego kościół w Wiźnie. Teraz specjaliści próbują odczytać łaciński tekst.

Mikroloty w natarciu - rozpoczynają się Międzynarodowe Mistrzostwa Podlaskiego

cz pt, 16 września 2016 20:12

Tradycyjnym "nalotem" na Łomżę przed zachodem słońca rozpoczną się w piątek (16.09) XVII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego "Kontakty" 2016.

Otwarcie posterunku w Czyżewie

cz pt, 16 września 2016 07:57

W województwie podlaskim przywrócono drugi po Bakałarzewie posterunek policji. Tym razem otwarto go w Czyżewie, w powiecie wysokomazowieckim, gdzie taką placówkę zlikwidowano w listopadzie 2013 roku.

Białostocka Prokuratura Okręgowa rozważa poszerzenie śledztwa ws. ASF

cz cz, 15 września 2016 08:28

Białostocka Prokuratura Okręgowa rozważa poszerzenie śledztwa dotyczącego rozprzestrzeniania się wirusa ASF w regionie. Chodzi o przeanalizowanie wszystkich decyzji dotyczących walki z chorobą, jakie mogły zapadać w Ministerstwie Rolnictwa czy w Głównym Inspektoracie Weterynarii.

Uczniowie palą i śmiecą przy szkołach, sąsiedzi się skarżą

cz wt, 13 września 2016 13:00

Lokatorzy domów w sąsiedztwie niemal wszystkich łomżyńskich szkół ponadgimnazjalnych uskarżają się na młodzież. Wg nich uczniowie wykorzystują przerwy między lekcjami na palenie papierosów poza terenem szkoły.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0