Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Kolno będzie miało obwodnicę

Główne zdjęcie
Fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok

- Dzięki temu w mieście będą mniejsze korki, a mieszkańcy będą mieli łatwiejszy dostęp do drogi ekspresowej. Kolno będzie miało obwodnicę, która pozwoli ominąć miasto jadąc z dwóch kierunków - na linii Łomża - Pisz, ale także od strony Stawisk - mówi burmistrz Kolna Andrzej Duda.

- Obwodnica będzie zaczynała się na drodze wojewódzkiej, na rozjeździe drogi Kolno - Świdry i Kolno - Stawiski. Tam będzie pierwsze rondo. Później będzie biegła do drogi krajowej nr 63 w kierunku Łomży, tam będzie rondo następne, później będzie okalała część południowo-zachodnią i następne rondo będzie zlokalizowane na drodze Myszyniec - Turośl i będzie biegła w kierunku Pisza, na drogę krajową nr 63 - mówi burmistrz Kolna Andrzej Duda.

Obwodnica Kolna nie tylko ułatwi przejazd przez miasto turystom, którzy jadą na Mazury. To także bardzo duża szansa na rozwój miasta przez dobre skomunikowanie go z trasą Via Baltica - mówi minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

- Powstaje węzeł Kolno, a to nas zobowiązuje do tego, żeby tą drogę uczynić pełnym silnikiem rozwoju gospodarczego poprzez dostęp do terenów inwestycyjnych. A takie tereny inwestycyjne przygotowuje pan burmistrz Andrzej Duda. Trzeba korzystać z potencjału tego regionu, a on jest olbrzymi. Wykorzystamy to dzięki właśnie budowie obwodnicy Kolna, która w sposób bezpieczny pozwoli komunikować te strefy gospodarcze z drogą ekspresową - mówi minister Andrzej Adamczyk.

Dzisiaj w Kolnie minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, podpisał umowę z marszałkiem województwa podlaskiego Arturem Kosickim na budowę obwodnicy. Przetarg może być ogłoszony jeszcze w tym roku, a zakończenie inwestycji planowane jest na rok 2025.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę