Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

"Ekologia za sadzonkę" na Dzień Ziemi

Główne zdjęcie
Fot. Adam Dąbrowski /Radio Białystok

Makulaturę, plastikowe butelki, aluminiowe puszki i zużyte baterie można było wymienić w Łomży na sadzonki kwiatów, krzewów lub drzewek. W kolejce na parkingu Parku Wodnego w jeszcze przed rozpoczęciem akcji "Ekologia za sadzonkę" ustawiło się kilkadziesiąt osób.

Organizowana cyklicznie przez Zakład Gospodarowania Odpadami akcja daje szansę mieszkańcom na wymianę surowców wtórnych na roślinkę.

Tym razem organizatorzy rozdali ponad pół tysiąca kwitnących kwiatów, a także krzewy owocowe i przekazane przez leśników drzewa.

Aby dostać sadzonkę trzeba było przekazać 2 kg puszek aluminiowych, 3 kg baterii lub makulatury, albo 10 plastikowych butelek, jednak ustawione specjalnie w tym celu kontenery szybko wypełniły się posegregowanymi odpadami.

W tej edycji akcji, zorganizowanej z okazji Dnia Ziemi, towarzyszył także festyn z konkursami, zabawami i atrakcjami dla najmłodszych.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę