Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Sąd skazał na 25 lat więzienia Patryka D., który zamordował Paulinę z Balik pod Łomżą

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

25 lat ma spędzić w więzieniu Patryk D., który zamordował Paulinę z Balik pod Łomżą. Do wyjątkowo brutalnego morderstwa doszło niedaleko Nowego Dworu Gdańskiego, w kwietniu 2020 roku. 20-letni wówczas Patryk D. zabił swoją trzy lata starszą dziewczynę i zakopał jej szczątki na polu.

Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał, że Patryk D. jest winny i skazał go na 25 lat więzienia. Kara ma się odbywać w systemie terapeutycznym. Patryk D. ma też zapłacić rodzinie zamordowanej 200 tysięcy złotych zadośćuczynienia. To jedyne informacje, jakie przekazała przewodnicząca składu sędziowskiego, Lidia Jedynak, bo ze względu na dobro rodziny pokrzywdzonej utajniła odczytanie uzasadnienia wyroku.

23-letnia Paulina, pochodząca z Balik pod Łomżą, mieszkała z koleżanką na warszawskiej Białołęce. Na początku marca 2020 roku pojechała do Nowego Dworu Gdańskiego, do swojego byłego chłopaka. Wtedy rodzina straciła z nią kontakt. Ostatnia wiadomość sms, jaka przyszła z numeru zaginionej wtedy dziewczyny, na numer jej matki brzmiała: "Mieszkanie mamy na teraz. Chcę trochę czasu dla siebie na własne życie. Żeby spróbować żyć sama. Byłabym wdzięczna za jakieś dwa miesiące bez kontaktu." Ale nie było pewności, czy to Paulina napisała wiadomość. Rodzina zgłosiła zaginięcie, a policjanci rozpoczęli poszukiwania. Poćwiartowane ciało znaleźli 30 kwietnia 2020 roku koło miejscowości Piotrowo, niedaleko Nowego Dworu Gdańskiego. 

Patryk D. początkowo twierdził, że po spotkaniu rozstał się z Pauliną, ale po miesiącu przyznał się do zabójstwa. Szczegółowo opowiedział policjantom o zbrodni, wskazał też miejsce ukrycia zwłok. Według biegłych mężczyzna był poczytalny. 

Prokuratura domagała się dożywotniego więzienia. Oskarżenie i obrona czekają na pisemne uzasadnienie wyroku i dopiero wtedy podejmą decyzję, czy będą się odwoływać.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę