sobota, 24 sierpnia 2019 napisz DONOS@

Wciąż nie ma podejrzanych w sprawie zabójstwa dzieci sprzed 29 lat w miejscowości Jeńki

cz cz, 25 października 2018 11:21

Nikt nie usłyszał zarzutów w sprawie zabójstwa dzieci sprzed 29 lat. 23 października 1989 rok w miejscowości Jeńki w gminie Sokoły zamordowano rodzeństwo - 9-letniego Janusza i 11-letnią Monikę.

Czy ksiądz z Grądów Woniecko molestował nieletniego? Sprawdzi prokuratura

cz wt, 23 października 2018 13:50

Przez sześć lat ksiądz z Grądów Woniecko miał molestować dzisiaj już dorosłego mężczyznę. Kiedy zaczął, pokrzywdzony miał nie mieć jeszcze 15 lat. Tak wynika z doniesienia, które ten złożył w prokuraturze - mówi zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży Rafał Kaczyński.

Archeolodzy znaleźli szczątki 7 osób w Mątwicy k. Nowogrodu

Foto: Archeolodzy znaleźli szczątki 7 osób w Mątwicy ...
cz pt, 19 października 2018 14:05

Szczątki siedmiu osób znaleźli archeolodzy w Mątwicy koło Nowogrodu. To efekt zgłoszenia przez Stowarzyszenie Wizna 1939. Jego członkowie poinformowali firmę, która buduje drogę z Łomży do Nowogrodu o znalezieniu fragmentów ludzkich kości w wykopie. Na kilkudziesięciometrowym odcinku prace budowlane zostały wstrzymane, a badania zaczął archeolog Michał Grabowski.

Maluchy w Szumowie mają nowoczesne przedszkole

cz pt, 19 października 2018 08:55

To obiekt na miarę XXI wieku - w Szumowie oddano do użytku nowe przedszkole. Budynek powstał na placu szkoły podstawowej. Jest tam poczekalnia dla rodziców, szatnia i sześć sal dla dzieci - mówi dyrektor zespołu szkół, w skład którego wchodzi też przedszkole, Bożena Kosobudzka.

Prokuratura sprawdza, czy wójt Małego Płocka nie składał fałszywych oświadczeń majątkowych

cz śr, 17 października 2018 12:07

Prokuratura w Wysokiem Mazowieckiem wszczęła śledztwo na podstawie doniesień na wójta Małego Płocka. Wójt Józef Dymerski miał przez kilkanaście lat składać fałszywe oświadczenia majątkowe i nierzetelną dokumentację w celu uzyskania płatności obszarowych.

Składowane w Przytułach chemikalia przedostały się do gleby

cz wt, 16 października 2018 14:32

Składowane od ponad roku w Przytułach chemikalia przedostały się do gleby. Takie są ustalenia Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Łomży dokonał ekspertyzy.

"Pomagamy szkole - pomagamy środowisku" - zbiórka elektrośmieci w ZSS w Łomży

cz nie, 14 października 2018 15:29

To hasło akcji zbiórki elektrośmieci którą prowadzi Zespół Szkół Specjalnych w Łomży. Jak mówi nauczycielka, Katarzyna Kupiec, do szkoły można przynieść każde zepsute urządzenie elektryczne bądź elektroniczne.

Inauguracja wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Kolnie

cz pt, 12 października 2018 14:09

To bardziej misja niż praca, a bez pasji nie można jej dobrzy wykonywać - tak o byciu nauczycielem mówili pedagodzy w Kolnie podczas inauguracji wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Gmina Piątnica otrzymała pieniądze na poprawę gospodarki wodnej

cz śr, 10 października 2018 17:17

Lepsza woda popłynie z kranów w ponad 200 mieszkaniach i w szkole w Marianowie w gminie Piątnica. Gminny samorząd otrzymał ponad 4 miliony złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Cześć pieniędzy na inwestycję będzie też z budżetu gminy.

Wypadek na DK66 w pobliżu Wysokiego Mazowieckiego - nie żyje mężczyzna

cz wt, 09 października 2018 15:33

Jedna osoba zginęła w wypadku w pobliżu Wysokiego Mazowieckiego, w okolicach miejscowości Osipy Lepertowizna. Na drodze wyjazdowej z miasta w kierunku Zambrowa zderzyły się auto osobowe i ciągnik rolniczy. Droga krajowa nr 66 - jest zablokowana.

Gminy Wizna i Jedwabne są zagrożone wścieklizną

Foto: Gminy Wizna i Jedwabne są zagrożone wścieklizną
cz pon, 08 października 2018 13:56

Dwie podlaskie gminy - Wizna i Jedwabne - są zagrożone wścieklizną po tym, jak nietoperz ugryzł jednego z mieszkańców Nieławic. Mężczyźnie nie zagraża niebezpieczeństwo - natychmiast zgłosił się do lekarza i zaszczepił przeciwko wściekliźnie. Nietoperz zaatakował go w domu, gdzie przypadkowo wleciał.

Radcy handlowi z kilkunastu ambasad spotkali się w Łomży

Foto: Radcy handlowi z kilkunastu ambasad spotkali si...
cz pt, 05 października 2018 14:21

To promocja regionu, ale przede wszystkim lokalnych przedsiębiorców. Tak o wizycie w Łomży radców handlowych z kilkudziesięciu ambasad mówią organizatorzy spotkania. Według prezesa Izby Przemysłowo Handlowej w Białymstoku, Witolda Karczewskiego takie wizyty to okazja do nawiązania kontaktów biznesowych: Jest to promocja regionu, ale w jakiejś mierze również promocja Łomży oraz przedsiębiorców pochodzących z regionu łomżyńskiego. Tu przyjechaliśmy, tu z nimi spotykamy się i może z tego pojawi się jakiś biznes - mówi Witold Karczewski.

Liczba wystawianych w Podlaskiem mandatów zmniejszyła się

Foto: Liczba wystawianych w Podlaskiem mandatów zmnie...
cz śr, 03 października 2018 17:49

Od lipca zamiast mandatów, częściej stosują pouczenia – to protest policjantów, który wyraźnie widać już w statystykach. Tylko w ciągu dwóch miesięcy akcji protestacyjnej, liczba wystawianych mandatów zmniejszyła się o dwie trzecie.

Wypadek w Szczuczynie - jedna osoba ranna

cz śr, 03 października 2018 11:17

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku, do którego doszło w Szczuczynie. Na drodze krajowej nr 58 przy wyjeździe na Białą Piską ciężarówka zderzyła się z busem.

Na zabytkowy łomżyński cmentarz powróciły odnowione nagrobki

cz wt, 02 października 2018 08:12

Odnowione lub wręcz odtworzone nagrobki wojskowych, duchownych i osób zasłużonych dla miasta powracają na zabytkowy cmentarz w Łomży. To już tradycja kwest na liczącej ponad 200 lat nekropolii, że przed dniem Wszystkich Świętych pokazywany jest mieszkańcom efekt ich dobroczynności. Zebrane w 2017 r. ponad 40 tys. zł pozwoliły na odnowienie mi.in. pomnika generała wojsk carskich, a potem Wojska Polskiego - Stanisława Sylwestra Suryna.

Od dziś kierowcy mogą zostawić dowód rejestracyjny i polisę OC w domu

cz pon, 01 października 2018 09:08

Od poniedziałku (1.10) kierowcy mogą już zostawić w domu dowód rejestracyjny oraz polisę OC - poinformowało ministerstwo cyfryzacji. Jak przekonuje KGP kontrole nie będą się znacznie różniły od tych, które były prowadzone do tej pory. W dalszym ciągu trzeba mieć przy sobie prawo jazdy.

Ostatnia impreza w sezonie - mikrolotniarze rywalizują nad Łomżą

Foto: Ostatnia impreza w sezonie - mikrolotniarze ryw...
cz so, 29 września 2018 19:28

Piloci z całej Polski przylecieli do Łomży na Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego Kontakty 2018. Rywalizują w konkurencjach znanych z Mistrzostw Świata i Europy, ale takich, które są atrakcyjne dla publiczności. Do niedzieli, na łąkach przy moście Hubala można oglądać min lądowanie precyzyjne, czy przelot przez bramkę.

Ksiądz robił dzieciom zdjęcia podczas lekcji religii z Piątnicy został przeniesiony do innej parafii

cz cz, 27 września 2018 17:25

Niefrasobliwość czy niestosowne zachowanie? Ksiądz, który robił dzieciom zdjęcia podczas lekcji religii w Szkole Podstawowej w Piątnicy został przeniesiony do innej parafii. Wikary w szkole uczył od początku września, a o tym, że fotografuje dzieci z piątych klas dyrekcję szkoły poinformowali rodzice.

Koło Mątwicy znaleziono ludzkie szczątki - zajmą się nimi historycy

cz śr, 26 września 2018 18:07

Przez trzydzieści dni drogowcy nie mogą prowadzić prac na budowie drogi wojewódzkiej nr 645 koło Mątwicy. Zakaz wydany przez Urząd Ochrony Zabytków dotyczy 50-metrowego odcinka, na którym członkowie Stowarzyszenia Wizna 1939 znaleźli ludzkie szczątki.

Osoby z chorobą nowotworową mogą liczyć na wsparcie lekarzy i terapeutów

cz wt, 25 września 2018 19:44

Wszechstronną opiekę rehabilitacyjną, by wracać na rynek pracy, dostaną w Łomży pacjenci z chorobą onkologiczną. W szpitalu wojewódzkim otwarto tam we wtorek (25.09) punkt konsultacyjny rehabilitacji. To element programu realizowanego przez Białostockie Centrum Onkologii (BCO).

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę