Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Przy łomżyńskim cmentarzu powstała "zniczodzielnia"

Główne zdjęcie
Fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok

Zamiast wyrzucać stary znicz - można się nim podzielić z innymi. Na cmentarzu przy ulicy Przykoszarowej w Łomży powstała "zniczodzielnia".

Przy wejściu na nekropolię stoi regał, na którym można zostawić niepotrzebne, ale w dobrym stanie znicze. To pomysł miejskiego przedsiębiorstwa, zarządzającego nowym cmentarzem na ograniczenie ilości śmieci.

- Ustawiliśmy regał, gdzie można postawić zbędne znicze, bez wkładów, które później ktoś może wykorzystać. Ludzie mogą zostawić stare znicze, a nie wyrzucać je do śmieci. Pierwsze "zniczodzielnie" powstały na cmentarzu na Bielanach, w Rudzie Śląskiej, czyli ten pomysł się sprawdza i funkcjonuje na wielu cmentarzach - mówi Marek Borowski z MPGKiM Łomża. 

Na regale "zniczodzielni" można też znaleźć szczotki i szufelki, które można wykorzystać przy sprzątaniu nagrobków.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę