Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Łomżyńskie przedsiębiorstwo komunikacji zawiesza kursowanie kilku linii autobusowych

Łomżyńskie MPK zawiesza kursy kilku linii autobusów miejskich.

- To konieczne, ze względu na rosnące koszty paliwa i coraz mniejsze wpływy z budżetu miasta - mówi prezes MPK Janusz Nowakowski.

"W ciągu kilku ostatnich miesięcy nakłady na komunikację miejską zostały zmniejszone w budżecie miasta o ponad 2 mln zł. I nie ma możliwości, aby realizować pracę przewozową, która do tej pory była realizowana, za dużo mniejsze środki. Tym bardziej, że w tym czasie cena netto za olej napędowy, którą płaciliśmy w 2021 roku średnio 3,55 zł, w tej chwili jest to dwa razy więcej."

- Dlatego od początku kwietnia kilka kursów jest zawieszonych. To jedyny sposób na wprowadzenie oszczędności - dodaje Janusz Nowakowski.

"Dotyczy to linii numer 2, 3, 7, 8, 11 i 12 i to jest łącznie 10 kursów. Znikają kursy o jak najmniejszym napełnieniu. Okazuje się, że to co jest na dzisiaj, pozwala nam zejść do rocznej pracy przewozowej na poziomie około 1 350 000 km. A musimy zejść do 1 200 000. To oznacza, że to co teraz jest, to jest kolejny etap, wcale nie ostatni ograniczeń."

Zarząd MPK analizuje, które jeszcze kursy zawiesić. Najprawdopodobniej będzie to część połączeń weekendowych.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę