Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 05 lipca 2020 napisz DONOS@

Noga z gazu! - kaskadowy pomiar prędkości na podlaskich drogach

Foto: Noga z gazu! - kaskadowy pomiar prędkości na po...
cz pt, 08 listopada 2019 08:10

To kolejna akcja, która ma poprawić bezpieczeństwo na drogach. Kaskadowy pomiar prędkości zapowiadają podlascy policjanci. Jak mówi aspirant Marcin Gawryluk z zespołu prasowego podlaskiej policji, przez cały dzień kierowcy mogą spodziewać się większej liczby patroli.

Radni powiatu zambrowskiego obniżyli swoje diety

cz śr, 06 listopada 2019 08:51

Radni powiatu zambrowskiego obniżyli większość swoich diet. Obniżka – od 35 do 109 zł wynikała z konieczności zróżnicowania wypłacanych sum w zależności od pełnionych funkcji w radzie.

IPN podejmie na nowo śledztwo ws. mordu Żydów w Wiźnie

cz pon, 04 listopada 2019 14:02

Pion śledczy oddziału IPN w Białymstoku podejmie na nowo śledztwo dotyczące mordu Żydów w Wiźnie w 1941 roku. Taka decyzja zapadła po przekazaniu IPN materiałów związanych z odkryciem w Wiźnie zbiorowej mogiły, która może być miejscem pochówku ofiar tej zbrodni. Mogiłę odkryli w październiku członkowie stowarzyszenia Wizna 1939, prowadzący tam poszukiwania pozostałości z czasów II wojny światowej.

GIS ostrzega: salmonella w mielonym pieprzu wyprodukowanym w Białymstoku

Foto: GIS ostrzega: salmonella w mielonym pieprzu wyp...
cz so, 02 listopada 2019 11:59

W czterech partiach mielonego czarnego pieprzu, wyprodukowanego przez firmę z Białegostoku, wykryto bakterie Salmonella - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego.

Cmentarna kwesta

Foto: Cmentarna kwesta
cz pt, 01 listopada 2019 10:10

W dniu Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny na cmentarzach spotkamy kwestujących. Po raz 30. zbierać będą pieniądze na ratowanie zabytków cmentarnych kwestarze w Łomży. To najstarsza kwesta w województwie na, jeden z najstarszych, prawie 220-letni cmentarz.

13-miesięczne dziecko trafiło do szpitala z licznymi obrażeniami, w tym okolic intymnych

Foto: 13-miesięczne dziecko trafiło do szpitala z lic...
cz nie, 27 października 2019 18:19

W nocy z soboty na niedzielę (26/27.10) do szpitala w Łomży rodzice przywieźli poobijane dziecko. Tamtejsi lekarze zdecydowali, że obrażenia są zbyt poważne dlatego skierowano je do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Tu lekarze ustalili, że dziewczynka ma obrażenia głowy, twarzoczaszki, kończyn górnych i dolnych, ale również okolic intymnych.

W nocy z soboty na niedzielę wracamy do czasu zimowego - przestawiamy zegarki z 3:00 na 2:00

Foto: W nocy z soboty na niedzielę wracamy do czasu z...
mm so, 26 października 2019 13:14

Niektórzy już się do tego przyzwyczaili, inni chcieliby z tego zrezygnować. Z soboty na niedzielę (26-27.10) w Polsce przestawiamy zegarki z godziny 3:00 na 2:00.

Początek procesu apelacyjnego Czeczena skazanego za ranienie nożem dwóch mieszkańców Łomży

cz cz, 24 października 2019 15:20

Zapewnia, że to był atak na tle narodowościowym i musiał się bronić. 27-letni Czeczen, który w Łomży zranił nożem dwie osoby, nie zgadza się z wyrokiem skazującym. Sąd pierwszej instancji wymierzył Czeczenowi karę czterech lat więzienia. W Białymstoku rozpoczął się proces apelacyjny.

Protesty wyborcze

Foto: Protesty wyborcze
cz śr, 23 października 2019 11:02

Cztery protesty wyborcze trafiły do Sądu Najwyższego w sprawie kandydatury Marka Komorowskiego z PiS na senatora w okręgu łomżyńsko-suwlaskim. Dwa protesty złożyli pełnomocnicy Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, dwa wpłynęły od wyborców.

Wpłynął protest wyborczy w sprawie startu Marka Komorowskiego na senatora

cz wt, 22 października 2019 09:10

Czy senator z województwa podlaskiego został wybrany niezgodnie z prawem? Ma to rozstrzygnąć Sąd Najwyższy, do którego wpłynął już pierwszy protest wyborczy. Sprawa dotyczy Marka Komorowskiego z PiS wybranego w okręgu nr 59. Wątpliwości wyborców - m.in. z Suwałk i Łomży budzi termin jego zgłoszenia na kandydata - po śmierci zgłoszonego wcześniej Kornela Morawieckiego.

Archeolodzy znaleźli w Łomży pozostałości zajazdu z XIX w.

Foto: Archeolodzy znaleźli w Łomży pozostałości zajaz...
cz śr, 16 października 2019 15:13

Na pozostałości zajazdu z początku XIX w. natrafili archeolodzy przy Placu Kościuszki w Łomży. Podczas przygotowań do budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 2 odsłonięto fundamenty i posadzkę z malowanych płytek zajazdu "Rembielin”. To jeden z dwóch takich obiektów, które rodzina Rembielińskich wybudowała przy międzynarodowym szlaku handlowym Warszawa – Petersburg.

W łomżyńskim szpitalu można już wykonywać badania - technicy i diagności zakończyli protest

cz śr, 16 października 2019 11:38

Technicy i diagności z łomżyńskiego szpitala doszli do porozumienia z dyrekcją i wracają do pracy.

Niewybuch w Kolnie - będzie ewakuacja ok. 1,5 tys. osób

Foto: Niewybuch w Kolnie - będzie ewakuacja ok. 1,5 t...
cz wt, 15 października 2019 10:39

W Kolnie trwa ewakuacja mieszkańców w związku z zaplanowanym podjęciem dwóch niewybuchów przez saperów - poinformowała podlaska policja. W rejonie znajdują się m.in. szkoły i urzędy; na czas akcji zostanie też zamknięta DK 63. Jak poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, strefa ewakuacji obejmuje promień 500 metrów od prywatnej posesji, na której znaleziono w poniedziałek dwa niewybuchy.

Czujnik czadu najprawdopodobniej uratował życie starszej mieszkance Łomży.

cz śr, 09 października 2019 08:13

Kobieta zadzwoniła do strażaków, gdy w jej mieszkaniu ogrzewanym piecem kaflowym włączył się czujnik - mówi młodszy kapitan Kamil Cieślikiewicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.

Targi ogrodnicze "Jesień w sadzie i ogrodzie" w Szepietowie

mm so, 05 października 2019 12:30

Sadzonki drzewek i krzewów owocowych, ozdobnych i leśnych, nasiona kwiatów, ziół i traw oraz sprzęt i środki do produkcji ogrodniczej można będzie znaleźć w sobotę i niedzielę (5-6.10) w Szepietowie.

Prokuratura Okręgowa w Łomży przejęła śledztwo ws. śmierci na torach dwóch osób

cz cz, 26 września 2019 14:25

Prokuratura Okręgowa w Łomży przejęła śledztwo, w którym badane są okoliczności śmierci dwóch młodych osób na przejeździe kolejowym w miejscowości Czyżew Ruś Kolonia. Główny powód, to skomplikowany charakter tej sprawy.

Za nami pierwsze przymrozki

cz wt, 24 września 2019 08:35

To była bardzo zimna noc - pierwsze przymrozki pojawiły się w naszym regionie. Przy gruncie temperatura spadła poniżej zera.

Grajewianka będzie reprezentować Polskę podczas konkursu piękności w Chinach

Foto: Grajewianka będzie reprezentować Polskę podczas...
cz nie, 22 września 2019 21:17

Mieszkanka naszego województwa będzie reprezentowała Polskę w światowym konkursie piękności. Wiktoria Wiśniewska z Grajewa o koronę najpiękniejszej na świecie będzie walczyła w listopadzie w Szanghaju.

Utrudniony jest przejazd przez Zambrów – robotnicy uszkodzili rurę gazową

Foto: Utrudniony jest przejazd przez Zambrów – robotn...
cz śr, 11 września 2019 16:16

Do zdarzenia doszło po 14:00 u zbiegu Alei Wojska Polskiego i ulicy Obrońców Zambrowa. Pracownicy pogotowia gazowego odcięli dopływ gazu. Nie ma konieczności ewakuacji mieszkańców. Trwa wietrzenie instalacji, na miejscu są strażacy.

Trzy mieszkanki województwa podlaskiego w Finale Miss Polski 2019

Foto: Trzy mieszkanki województwa podlaskiego w Final...
cz so, 07 września 2019 11:14

Podczas gali w Świnoujściu, do kolejnego etapu krajowego konkursu piękności przeszły Karolina Piaścik - finalistka Miss Ziemi Łomżyńskiej, a także Aleksandra Drężek i Zuzanna Oszmian - finalistki Miss Podlasia.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę