Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Bój o fotel dyrektora szkoły w Śniadowie

Od niemal dwóch lat trwa bój o fotel dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Śniadowie. Paweł Sadowski, któremu w grudniu 2010 roku wójt gminy powierzył pełnienie stanowiska dyrektora w ocenie prawników wojewody podlaskiego dyrektorem być nie może. Według nich dyrektorem jest Małgorzata Gruszczyńska, którą wójt Śniadowa odwołał jeszcze w marcu 2010 roku. Ciekawostką jest to, że decyzje wojewody o unieważnieniu wydanego w grudniu 20110 roku zarządzenia wójta w sprawie powierzenia stanowiska dyrektora ZS-P w Śniadowie wojewoda podjął dopiero teraz.

Jak wynika z uzasadnienia do decyzji wojewody 19 marca 2010 roku wójt wydał zarządzenie o odwołaniu ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Śniadowie Małgorzaty Gruszczyńskiej.  Miesiąc później Wojewoda Podlaski stwierdził nieważność tego zarządzenia. Wójt odwołał się do sądu , ale w sierpniu 2010 roku WSA w Białymstoku jego skargę oddalił.
14 grudnia 2010 r. Wójt Gminy Śniadowo wydał nowe zarządzenie w sprawie powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Śniadowie Pawłowi Sadowskiemu. Zgodnie z decyzją wójta miał on pełnić tę funkcję przez pięcioletnią kadencję czyli do końca 2015 roku. Tymczasem w styczniu tego roku, po skardze która wpłynęła do wojewody, jego służby prawne przeanalizowały całą sytuację i ustaliły, że wójt ponad rok temu nie mógł powołać nowego dyrektora, bo zespół dyrektora wówczas miał i ma...  
W ocenie prawników Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego zarządzenia wójta Śniadowa z dnia 19 marca 2010 r. w sprawie odwołania ze stanowiska Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Śniadowie zostało „czasowo zawieszone” „w związku z powyższym, brak było podstaw do powierzenia stanowiska Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Śniadowie  nowej osobie.”

Na podjęte teraz rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Podlaskiego wójtowi Śniadowa służy prawo wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku.

 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę