Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Za zimno by chodzić do szkoły...

Część uczniów będzie mieć o kilka dni dłuższe ferie. Z powodu silnych mrozów dyrektorzy szkół decydują się na zamknięcie placówek. Według najnowszych danych w województwie podlaskim zamkniętych jest już 20 szkół i przedszkoli. Na zamykanie szkół decydują się przede wszystkim dyrektorzy tych placówek do których dzieci dojeżdżają z okolicznych miejscowości. Tymczasem kuratorium oświaty przypomina w jakich warunkach trzeba szkołę zamknąć. Tak jest np. gdy w pomieszczeniach, w których odbywają się zajęcia, nie można zapewnić temperatury co najmniej 18 st. C.

W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, kuratorium oświaty w Białymstoku przypominamy dyrektorom szkół o obowiązku zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu w szkole lub placówce, które reguluje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych szkołach i placówkach (Dz.U. Nr 6 z 2003 poz.69 ze zm.):

§ 17
1. W pomieszczeniach, w których odbywają się zajęcia zapewnia się temperaturę co najmniej 18 st. C.
2. Jeżeli nie jest możliwe zapewnienie temperatury, o której mowa w ust. 1, dyrektor zawiesza zajęcia na czas oznaczony, powiadamiając o tym organ prowadzący.

§ 18
Dyrektor za zgodą organu prowadzącego może zawiesić zajęcia na czas oznaczony:
1. jeżeli temperatura zewnętrzna mierzona o godz. 2100 w dwóch kolejnych dniach poprzedzających zawieszenie zajęć wynosi –15C lub jest niższa
2. jeżeli wystąpiły na danym terenie zdarzenia, które mogą zagrozić zdrowiu uczniów.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę