Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

„Podwodne przedszkole” oswaja z wodą i uczy pływania

10-osobowa grupa trzylatków z Przedszkola Niepublicznego Mały Artysta uczestniczyła przez 40 minut w zajęciach na Pływalni Miejskiej nr 2 w Łomży. „Podwodne przedszkole” to program oswajania z wodą i nauki pływania dla najmłodszych, który przygotowały Renata Sobczak i Milena Grabowska, instruktorki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Program oswajania z wodą przygotowałyśmy dla trzylatków, natomiast dla starszych przedszkolaków stworzyłyśmy program nauki pływania – mówi Milena Grabowska. - Oparłyśmy się w obu przypadkach na założeniu, że małe dzieci lubią się bawić, dlatego w tych programach dominują gry i zabawy. Grupy trzylatków będą liczyły do 10 osób, a starsze przedszkolaki nauczą się pływać w grupie do 15 osób. Mamy dla nich, między innymi, koneweczki do oswajania z wodą, książeczki do oglądania w wodzie, sztuczne owoce i warzywa. Dzieci uczą się rozpoznawania przedmiotów, wierszyków i piosenek. Trzylatki pluskają się w małym basenie, starsze – w basenie do nauki pływania. 
Pomysłodawcą stworzenia programu „Podwodne przedszkole” jest prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski, który w kampanii wyborczej jesienią 2009 r. obiecywał, że dzieci w wieku trzech lat będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnych zajęć nauki pływania.
- I teraz stało się to faktem – cieszył się prezydent Czerniawski, obserwując poczynania maluchów i instruktorek. - To najlepszy wiek, aby rozpocząć naukę pływania.
Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta, informuje, że zaproszenie trafiło do każdego z łomżyńskich przedszkoli. Wkrótce powstanie kolejny program bezpłatnej nauki pływania pod okiem instruktora. Zostaną nim objęte wszystkie dzieci trzyletnie w Łomży - również te, które do przedszkoli nie uczęszczają.

Mirosław R. Derewońko

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę