Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Sitodruk – szansą na zdobycie zawodu w „Plastyku”

Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży wzbogaca ofertę edukacyjną o nową specjalizację: od września wprowadzi druk sitowy (tzw. sitodruk albo serigrafia). Będzie to specjalizacja artystyczna, obok technik graficznych, w ramach specjalności formy użytkowe. Łomżyński „Plastyk” to drugą szkoła realizująca taką specjalizację w Polsce po Liceum Plastycznym w Bielsku-Białej.

- Sitodruk to technika, która z powodzeniem jest wykorzystywana w branży reklamowej do druku na papierze, tekturach, foliach, tworzywach sztucznych i tkaninach – mówi Lidia Radziwanowicz, dyrektor Liceum Plastycznego w Łomży. - Sięgają po sitodruk również artyści plastycy w realizacjach autorskich, obejmujących takie dziedziny jak: plakat, grafika artystyczna, książki artystyczne czy niskonakładowe wydawnictwa autorskie.
Sitodruk jest techniką zyskującą na popularności, ze względu na bogactwo środków artystycznego wyrazu, które ze sobą niesie. Szerokie spektrum zastosowań sprawia, że chętnie stosują serigrafię współcześni artyści i producenci branży reklamowej.
- Myślimy, że w naszym regionie ten kierunek edukacji będzie odpowiedzią na potrzebę przygotowania młodzieży do wykonywania atrakcyjnego zawodu – dodaje dyr. Lidia Radziwanowicz. - Edukacja w czteroletnim Liceum Plastycznym kończy się egzaminem dyplomowym, po zdaniu którego uczeń otrzymuje dyplom plastyka w wybranej specjalności, oraz egzaminem maturalnym. W związku z tym, obok przedmiotów artystycznych realizowany jest program liceum ogólnokształcącego.

Opr. Mirosław R. Derewońko

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę