Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Poszukiwania najlepszego matematyka rozpoczęte

Dziś rusza druga edycja Łomżyńskiego Konkursu Matematycznego. Celem konkursu jest zachęcenie przede wszystkim uczniów klas I i II szkół ponadgimnazjalnych do zainteresowania się matematyką oraz wzbogacania wiedzy z zakresu tej dziedziny nauki. Z matematyka mierzyć się mogą także uczniowie ostatnich klas gimnazjum.

Konkurs matematyczny organizowany przez Instytut Informatyki i Automatyki w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży we współpracy z łomżyńskimi liceami ogólnokształcącymi „pierwszym” i „trzecim” oraz Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łomży. Przed rokiem zwyciężczyni konkursu w nagrodę otrzymała laptopa.

Dziś rozpoczyna się pierwszy etap konkursu. Zarówno ten etap jak i etap drugi rozgrywane są za pośrednictwem internetu. Trzeba wejść na specjalną stronę internetową (http://konkursmat2012.pwsip.edu.pl) zarejestrować się i rozwiązać zadania. Pierwszy etap trwa do 10 lutego. Jego wyniki zostaną ogłoszone trzy dni później, a drugi etap rozpocznie się 20 lutego. Wielki finał -  już na żywo -  odbędzie się 29 marca w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W finale uczestnicy nie mogą mieć ze sobą żadnych książek, notatek ani urządzeń typu komputery przenośne. Na salę nie wolno też wnosić telefonów przenośnych, ani innych urządzeń służących do komunikowania się na odległość. Złamanie tych zasad jest równoznaczne ze skreśleniem z listy finalistów.  Zwycięzcę matematycznego konkursu poznamy 19 kwietnia. Komitetowi organizacyjnemu i komisji konkursowej przewodniczy prof. dr hab. Romuald Kotowski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę