Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wypadki w szkołach

Ponad trzy tysiące wypadków zanotowano w poprzednim roku szkolnym w szkołach na terenie województwa podlaskiego. To o ponad 10% mniej niż wcześniej wynika z danych przedstawionych przez białostockie Kuratorium Oświaty. Najczęściej do szkolnych wypadków dochodzi w gimnazjach. Na tym etapie kształcenia wypadkom w szkole ulega niemal 3% uczniów. W podstawówkach ten współczynnik wynosi 2, a w szkołach ponadgimnazjalnych 1,1.

Z danych kuratorium wynika, ze do wypadków szkolnych najczęściej dochodzi na lekcjach W-F, lub treningach. Z 3004 wypadków, jakie w  roku szkolnym 2010/2011 zanotowano w województwie podlaskim było ich 1779. Do dużej liczby wypadków dochodzi też na przerwach (694). Najczęstszą przyczyną wypadków jest nieuwaga – 2/3, w co szóstym przypadku było to nieumyślne uderzenia, a jedynie w 33 przypadkach jako przyczyna występuje pobicie lub celowe uderzenie. Jeśli chodzi o skutki  wypadków to najczęściej były to zwichnięcia i skręcenia (44%) oraz złamania (31%).

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę